Частни училища - информативно-дискусионна тема 37

  • 28 797
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 623
И правилно не ти дреме. Защото нищо не зависи от нас.
Нулева година е адсурд и пълни глупости. Всички ще завършат все някакси.
Даже за седмокласниците не е драма, само за кандидатстващите по разни топ унита може да се размъти водата, но и там ще го измислят.

# 706
  • София
  • Мнения: 16 105
Тинкърбел, САТа трябваше да е вчера, отмениха го в сряда през нощта. Мисля, че докато не се размине "бурята", САТове никъде по света няма да има.  А както вероятно си забелязала от дъщеря ти, последните дни се гейми онлайн  запойно и денонощно, отидоха ми всичките усилия да го "вкарам в правия път". Иначе така старателно си беше разчел времето до САТа по дни и по материал, чак му се учудих на самодисциплината.

# 707
  • Мнения: 5 623
Нали затова попитах 14 часа денонощен гейминг вреден ли е😀
Ама не изглеждат много да им е зле.

# 708
# 709
  • София
  • Мнения: 11 854
Няма никаква причина за обявяване на нулева година или анулиране на годината. По-голямата част от учебната година вече мина. И сега има нормативно уредени дистанционни, самостоятелни и комбинирани форми на обучение. Оценките пък са най-малкия проблем. При дистанционна и самостоятелна форма на обучение се провеждат изпити за определяне на срочна и годишна оценка. В краен случай ще се използва този вариант, но дори и до това мисля, че няма да се стигне. НВО и ДЗИ могат да се проведат при съкратен материал и на по-късни дати.

# 710
  • София
  • Мнения: 16 105
Нали затова попитах 14 часа денонощен гейминг вреден ли е😀
Ама не изглеждат много да им е зле.
Моят вреден мамин мозък смята, че е изключително вреден. Обаче ако това е начина да не излиза, съм съгласна да "платя цената".

# 711
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Да, ако дните останат 10, а те няма да останат. Ще видим де, дано пък в края на март да е по-оптимистично положението. Не че мисля, че ще е, но това е друга тема. Даже на графиката на Вашингтон пост, която изглажда кривата на заболяването, пикът е доста напред във времето, а ние сме в началото. Единственият начин до месец, месец и половина да приключи всичко е the worst case scenario, което може би ще направят Швеция и Великобритания (макар че последните според мен ще дадат заден)

Едно филмче, което може да служи за обучение на децата по математика Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=Kas0tIxDvrg&feature=emb_titl … h0UOJ66ikEXjbO4YA

Санака, дано да си права. Но всъщност са минали малко повече от половината материал, защото от 2-рия срок се е учило 1 месец. Изпитите за дистанционните форми са пред комисия, което е ОК, когато иде реч за под 1% от учащите се, но когато трябва да е за всички, не си представям самата организация. Може да приспособят програмите, така че материалът да се вземе разсрочено във времето, всичко може. Има си хора, които да го мислят, де, аз съм силна в други неща. С кандидатстващите в университети е по-сложно, но пък ситуацията е еднаква навсякъде по света. Свършиха ли интервютата за английските университети?

# 712
  • Мнения: 5 623
За английските кой провел, кой не, мазаница. Едни приятели се връщат от Лондон, нищо не свършили.
Шарки, това е цената😀. За момчета. Момичето умира от скука, пита учителите какво да прави, те викат повечето -каквото си избереш. Тази по математика се опитва да дава задачи. Това за 12 клас.

# 713
  • Мнения: 6 269
Някой опитвал ли е да се регистрира за безплатния достъп на електронни учебници? Аз не мога да се регистрирам, забива сайта, отхвърля регистрацията; искат ти съгласие да ти обработват личните си, даваш съгласие и пак не става.

# 714
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 294
Някой опитвал ли е да се регистрира за безплатния достъп на електронни учебници? Аз не мога да се регистрирам, забива сайта, отхвърля регистрацията; искат ти съгласие да ти обработват личните си, даваш съгласие и пак не става.
Вероятно твърде много хора се регват. Опитай по-късно...

# 715
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Ние успяхме да се регистрираме, но дълго зарежда учебниците. Има и оффлайн версия.

# 716
  • Мнения: 347
Много се съмнявам всичко това да приключи само за две седмици.
При нас засега няма изоставане, дори са напред с материала, така че не ми се вярва да има нулева година.
Децата имат изготвена програма - график с часове за следващите две седмици по предмети във виртуалната класна стая, от понеделник започват часовете онлайн в реално време. Имат и препоръки как да си структурират деня. Ако съдя по дъщеря ми, голям ентусиазъм ги тресе, ново и различно им е. Simple Smile Имат си раздадени задачи. За миналата седмица имаха домашни -тестове и листове по БЕЛ и математика. От утре домашните направо ще ги попълват в системата. Ще работят ден за ден по предметите с различните учители.
Ние пък си правим родителски срещи с класната.

# 717
  • Мнения: 5 623
Къде сте вие?

# 718
  • Мнения: 347
Нотарис, в БШ, ако питаш за училището . Simple Smile Иначе Google Classroom.

# 719
  • Мнения: 5 623
За училището, браво на тях. Трябва хем да учат, това е полезно, хем да занимават с нещо децата, това е полезно за нас😀

Общи условия

Активация на акаунт