Частни училища - информативно-дискусионна тема 37

  • 28 974
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 700
Как върви хоумскуул-а?
Заедно с хоум офиса при нас е пълна лудница.
Ние сме в Google classroom.
Нашата класна каза, че от 1 до 3 клас дистанционното обучение не било задължително с онлайн уроци, а само с качване на материали, защото не се очаквало децата да имат компютърна грамотност

# 721
  • софия
  • Мнения: 4 985
Пък те я имат компютърната грамотност и са много по-адекватни от очакването.

# 722
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Малко мудно, но децата са ултра яки!
Имаха изключително докосващо обръщение от класната, респект и поклон за което.
Бяха даже с тениски някои от тях.
Ще се получи, децата ни са фантастични

# 723
  • Мнения: 5 639
Ами споменете си училищата тогава, не само класната.

# 724
  • Мнения: 1 445
Аз я оставих да се оправя сама,че имах срещи по това време. Връчих и лист и химикал да записва каквото се налага и и казах, че не е моя работа ако изпусне нещо. Не съм стигнала още да я питам как е минало,но сега пишеше домашно- значи е разбрала нещо.
Добрата новина е,че работя с холандци,а те също са всички блокирани от днес,Та си влизаме в положение. Така им завиждам,че имат дворове и си праждосват децата докато работят Simple Smile
Едит - 1ви клас, Азбуки.

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 15:51 от Goldeva

# 725
  • Мнения: 1 203
И при нас се получава добре (1-ви клас).
Имат дневна програма как да си структурират и offline деня, започват със спортен комплекс деня сниман от учителката им. Имат разписано кога да работят offline в Classroom, имат видео уроци, препоръчителни уроци от ucha.se, за който има абонамент. Имат почивки и време за креативни занимания Simple Smile Снимахме вече рисунки и видеа с изпълнение на тренировки. Има и доста листове за разпечатване, но заредихме от Метро хартия за принтер Grinning ( Хората тоалетна, ние принтерна хартия Grinning )
За видеоуроците са разделени на малки групи по 5-6 деца. Видеоурока по математика днес мина доста продуктивно и стегнато и децата се разведриха малко да си видят другарчетата и учителите. Имат възможност и за индивидуални срещи с учители, ако някое дете има затруднения с нещо.
Ще се справим всички Simple Smile Те са си напред с материала, не ме притеснява нулева година.   

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 15:49 от Птиците ...

# 726
  • софия
  • Мнения: 4 985
Може ли наистина да казвате за кои училища става въпрос?
учудвамс е колко бързо се превключи на онлайн режим. Много ме какво чета!

# 727
  • Мнения: 1 203
Аз скоро писах, че детето е в Увекинд Hands V
Въпреки някои скорошни мнения тук, че само едно училище ще се справи аз мисля, че масово ще се справят, та дори и ДУ се стараят максимално ( ако съдя по първокласната тема в Набори).

# 728
  • София
  • Мнения: 10 825
При нас първокласниците получават материали - уроци, презентации на уроците и упражнения по пощата и в Ел. Дневник, имат и електронен интерактивен учебник, но в него работят от началото на учебната година, не е специално "коронен" такъв.
Третокласничката пък днес имаше първият си онлайн в реално време урок по бълг. и по математика. Използват Google hangouts. Много беше интересно, седях пред вратата и подслушвах😎 Имат упражнения и тестове в гугъл класрум. С голям ентусиазъм подхождат децата и им е супер интересно.

# 729
  • София
  • Мнения: 7 277
При нас ученето кипи с пълна сила. Само интернетът се задъхва, защото сме двама възрастни на Хоум офис с изискване за видео връзка и две деца, които често са в някакъв кол. Иначе сме се изолирали по стаи, за да не си пречим.

Днес дори ми остана време да настроя календарите на децата, така че да получават известия 10 мин. преди коловете им, а ММ се чуди как да преокабели къщата, за да подобрим връзката с рутера Sweat Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 401
При нас сутринта първият час беше лека лудница, но като се успокоиха децата и всичко се подреди, до обяд сериозно си поучиха. И при нас всеки си е в стаята и в междучасията се виждаме.

# 731
  • София
  • Мнения: 17 282
ОТ, 3 клас, първи ден онлайн, системата е zoom. Децата са си добре, аз ще се разглобя от нерви, няма нещо, дет' толкова да мразя като справяне с техника и нови системи.
Пишат домашни и пращат по вайбър.
Щерка ми вече не иска ваканция JoyJoy Домашните са й много, не е свикнала всеки ден Grinning А те реално сега са на схемата в ДУ - половин ден преподаване, половин ден домашни.
Как се съвместява с хоум офиса не ми се говори.

Студент, СУ, фармация - ще пращат нещо да учат, ама друг път.

# 732
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
3-ма ученици, а аз в home office. + фрилансър в детска градина, дето пречи на всички Simple Smile
Ние нямаме толкова стаи, бе Simple Smile
На голямата тиймс мийтингите бяха ОК (само дето моя тиймс непрекъснато пада, а на мен ми трябва за работа Simple Smile
Тя пробва едновременно да слуша и да играе игри, сега я боли главата.
Номер 2 е бърз във всичките си задания, но докато се накани, не е почесване, ядене, зяпане и квот се сетиш. И все не разбрал.
Номер 3 е супер нещастна, защото до сега нямаше много работа, а днес се събра повече.
Номер 4 играе и дразни останалите.
На мен колата ми отказа да запали и не можах да отида до училище да им взема учебниците. По дяволите пътна помощ и сервизите работят ли в момента.
Децата гладни, котките гладни. А през това време се опитвам да работя.
Това е само началото Simple Smile

# 733
  • Мнения: 194
имат видео уроци, препоръчителни уроци от ucha.se.. 
Между другото, уча.се са обявили пълен безплатен достъп до техните уроци, от днес до 29 март.

# 734
  • София
  • Мнения: 16 196
Знаех си, Тинки!!! Явно и моя е правил същото като твоята дъщеря (аз не си бях вкъщи, работех от офиса днес, пуснахме със счетито заплатите и декларациите), сега изглежда като пиян (от геймене до 2.30 снощи). Обмислям строшаване на харда на геймърския десктоп.

Общи условия

Активация на акаунт