"Системата - 60" - тема 54

  • 34 765
  • 484
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 417
Честита баба Марта, прекрасни! Бъдете живи и здрави, бели и червени, румени, засмени.
Искам днес отново да се включа в системата, дано този път да е успешно. Трябва най-накрая да направя нещо сериозно по въпроса с освинването. Имам доста трудности и в здравословен и личен план, но пък съм решена да не се предавам. Не знам кога ще се меря, ще преценя в движение, но ще се старая да изкарвам поне няколко системни дни.
Менюто за днес:
З: филия типов хляб с топено сирене, кафе с мляко.
О: малко винен кебап със салата. Без гарнитура, защото е картофено пюре.
В: ще бъде сухар с кисело мляко.
 Слънчев и усмихнат ден на всички.

# 16
  • Мнения: 842
Честити "милион и един" празници, днес Simple Smile))

Bulgarka о, днес също бяхме, утре отново сме на гости - за на там, не знам Simple Smile))

Лоритта, идеално време за ново начало!

днес: - почти еднакво усещане за преяждане и в трите хранения.
з(11:00): доста овесени сладки
о(13:00-16:00): отново бяхме на гости, та... зепечено сирене с орехи, похапвах - луканки и сирена, изядох около 3 големи салати със зеленчуци, авокадо, маслини и т.н. + две телешки пържоли
Скрит текст:
(може да ви изглежда много, може и наистина да е било, защото бях на ръба да ме заболи стомахът от разтягане, но! не опитах от всички останали вкусотии, топла погача, картофи на фурна, домашна руска салата, печени чушки с царевица, всякакви ядки... и т.н. + една невероятно ароматна шоколадова торта - естествено - взех си доста неща за вкъщи Simple Smile))
в(19:00): кисело мляко с доста сушени плодове и канела

Чувствам се чудесно!

# 17
  • България
  • Мнения: 490
Ден 9 .
Закуска торта без захар и брашно.
Обяда шкембе чорба и шаран.
Вечерята беше салата от морков,ябълка,цвекло.Много вода и кафе.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Завръщам се в вашите редици.Бях започнала нисковъглехидратна диета, ама по Коледа всичко отиде по..... Тъй де, всичко свалено, че и отгоре го върнах. По - лошото е че се засилиха симптомите на Хашимото,увеличих хормона, не е добре изобщо.
З. Кафе, сандвич с филе, засега с бях хляб, но ще купя Вита или Бонус
О. Пържола на скара със салата
В. Мляко с канела и ябълки.
Това е кандидат-менюто за днес, надявам се да го изпълня.

# 19
  • Мнения: 1 417
Здравейте момичета! Отчета за днес:
З:корнфлейкс с прясно мляко, кафе с мляко.
О: леща с огромна салата от морков, цвекло и ряпа.
В: не ми се полага, защото успях да подвия крак и да обядвам едва в 16 часа.
Хубава вечер на всички системки.

# 20
  • България
  • Мнения: 490
Хайде и аз с отчета.
Закуска 6 пъдпъдъчи яйца,две хапки баница с мед.Брашно не ям,но доста вкусно изглеждаше баницата на мама и не се сдържах.Обяда беше около 16ч от разходки и игри в парка с внучето не успях около 13ч да хапна.Малко шаран от вчера,кайма и две яйца с малко домашна лютеница без захар.Вечеря имаше в късен час около 19ч манджичка от праз и сушени сливи плюс половин портокал.От няколко дни вечерята е зеленчук и плод,но след няколко минути ми излизат пъпчици и доста сърби.Не зная каква реакция е това.
Лорита за вечерята съм чела че е хубаво да не се пропуска и може да е около 19ч.По принцип аз ям малки количества и от там ми е проблем с кг,трупам и това е.Преди пет години когато открих системата се учех да закусвам като малко дете,пържех филии и мажех мед,забравих плода за закуска.Тогава отслабнах 5кг за месец.Сега след кето и нввм палео се отказах от брашната и захарта във всички разновидности.Уча се да хапвам според правилата на системата отново,но с хубави пълни чинии.

# 21
  • Мнения: 842
днес - един не много системен, но умерен ден
з(11:00): парче питка с домашна руска салата
о(13:30): пилешка супа (картофи и май имаше фиде)
в(18:00): свинско с праз (готвено в заведение, съответно с домати, брашно за сгъстяване,  мазнина и т.н.)

# 22
  • Мнения: 6 441
Bulgarka, относно портокалите за обяд - към това меню прибягвам в екстремни ситуации. Когато съм в движение и не мога да хапна нищо друго, което май доста често се случва. Гледам да имам нещо под ръка за хапване, за да не го пропусна съвсем.  Но явно свикнах с малкия прием на калории... което не е много ок. Днес съм без закуска, което хич не е системно. А вчера вечерята си беше системна. В първите дни със системна вечеря само чаках да си отворя очите и хапвах нещо.
Аз пак съм със 7 отпред.. Люшкат се тези килограми и това е...ще видя утре как е.

Та, днес не ми е много системен..
З: пропуснах Sad
О: боб и пилешка супа (може би ориза не беше ок, но не беше много)
В: зелена салата с чери домати и сирене

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Честит празник, момичета!
Вчера имах изненадващо гости, та вечерята доста се проточи, поне се придържах към пържолките.. Е и ракийка
За днес З. Кафе, макарони със сирене
О. Борш с кисело зеле и печени картофи
В. Може би сух таратор
Хапвате ли някакъв хляб, освен сухар за обяд?

# 24
  • България
  • Мнения: 490
Честит празник!
Ден 11
Закуска три бухтички с мед.
Обяда свинска пържола с праз и сини сливи.
Вечеря малко кисело мляко със сладко от смокини без захар и един портокал.
Много вода,две кафета.

# 25
  • Мнения: 842
Честит най-голям наш празник!

Росита 77, не, не ям хляб след закуската (щом системствам). Ако искам да видя движение в кантара, избягвам всичко тестено от бяло брашно дори и за закуската.

Грозното Пате, много е неприятно като се люшкат килограмите, но при нас жените, хормоните много променят картинката (за всичко...). Например, утре очаквам да съм 1-ви ден в цикъл и 100% няма да се кача на кантара докато не отминат поне 4-5 дена - до тогава все ще съм поне с кило отгоре (а това, особено в този период, може да ме срине моментално). Вчера за обяд - боб и пиле не може да комбинираш (оризът не го мислиш - него можеш да комбинираш с всичко).

днес
з(13:00): две парчета питка с домашна руска салата
о(15:00): тиквена супа
в(18:00): един портокал и едно кисело мляко

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 20:40 от Лебед

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 037
За днес З. Две филии вита
О. Нещо като крем супа, с най - различни зеленчуци, мислех и ръжени сухари, но май по-добре сирене
В. Сух таратор

# 27
  • Мнения: 68
Здравейте. Изминалите дни, не бяха съвсем системни, но бяха умерени и без преяждане.Много празници, гости и пътувания се събраха. Относно хляба аз го ям само на закуска. Избягвам сухари и техните прозиводни през останалото време, защото съм с проблемна щитовидна. Идеята е след време да махна хляба и глутена от закуската, но искам този път да бързам бавно и съм си ги оставила за закуска. Включа ли прекалено много ограничения в режима и се дъня. Вечер ми е много по- лесно да издържа и да не ям като знам, че на другия ден на закуска мога всичко. Естествено си лягам с грандиозни планове какво ще закусвам и на сутринта съм доста по- скромна. По този начин се "надлъгвам" със себе си Blush
Менюто за днес:
З: двоен сандвич с кашкавал, малко халва и 1/2 банан
О: салата айсберг, маслини и омлет
В: салата със сирене или салата с плодове. Не съм решила още какво.

# 28
  • Мнения: 265
Здравейте момичета, почти 2 години спазвам режим, близък до системата. Вечеря до 18 часа, 3- кратно хранене, 2 пъти по 50 грама шоколад или сладолед в седмицата.  Без тестени храни. От 95 кг отслабнах до 77 кг. От половин година съм стремглаво надолу. Никакъв режим на сладкото. Добре, че все още се храня безглутеново! Сега съм 83 кг . Не бива да губя постигнатото. Имам нужда от вашия кураж. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 4 899
demirche, кураж винаги ще намериш тук, макар и ние да имаме кофти периоди.
Убедила съм се, че с компания нещата са някакси по-леки.
Добре си дошла!

Кантарът днес, съвсем очаквано, си отмъсти за несистемните ми дни и показа 1 кг нагоре Confounded .
Но другата седмица  ще види той Smiling Imp.
Забелязвам, че когато вечерям с плодове + млечни, зеленчуци + млечни или плодове + зеленчуци,  ми е най-добре . Чувството на глад вечерно време по-лесно го туширам с една чаша чай, а лекотата в стомаха е осезателна преди лягане.Точно това никога не ме е подвеждало, че съм имала истински системен ден.
Днес менюто е:
З: Кашкавалка, кафе
О: дроб-сърма
В: ябълка и кисело мляко

Общи условия

Активация на акаунт