Модни тенденции в прическите. Тема 13

  • 32 650
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Момичета преди време ви питах ако мина от тъмно кестеняво в русо или балеаж дали ще ми отива.Преди ИП ходих при фризьорката ми и с трудност свалихме кестенявото по дължините се беше напластило доста.След това вкъщи вече нанасям 5ца в корена,която се оказа тъмна и русо по дължините.Последно сложих 7ца в корена,но още ми тъмнее.Сякаш ми се струва че тъмно русо ще седи добре и в корена и се чудя ако мажа още в един цвят навсякъде ще се изравни ли?Към момента мажа с дрогерийни бои вкъщи.
Качвам снимка,на която най-ясно,се вижда цвета.Като на камера винаги червенее на живо седи пепеливо русо в дължините,което ми харесва.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 18:16 от Gapamilo9292

# 721
  • София
  • Мнения: 2 934
Ти искаш да ти е един цвят ли? Много трудно ще се изсветли този тъмен корен. На мен ми харесва.


Относно моите дилеми ви благодаря. Ще видя как ще е след няколко измивания и ще реша. Искам ми се все по светло, кичури и т.н. Аз обичайно не съм толкова бледа Stuck Out Tongue Winking Eye

# 722
  • Мнения: X
Gapamilo, и при мен е подобно положението, може би с една идея по-светло. Аз се правя с 8-ца.  На снимка доста червенее, на живо не чак толкова, но пак зависи от осветлението.  Поне от моя опит и перипетии с опитите първо за потъмняване, а после завръщане към русото, трудно ще направиш дължините по-тъмни, но корените можеш да ги изсветлиш още. Но дори и да намажеш цялата коса примерно с 8-ца, в краищата пак ще ти е по-светла.

# 723
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Елена, предлагам ти да се направиш с някоя 7-ца с 6%, като започнеш да мажеш първо дължините от ушите надолу. Примерно, харесваш ли Permesse? 7.31 като цвят ми допада.

Скрит текст:

Или 7.3 на lóreal exellence:

Скрит текст:


Gapamilo9292, колко светло искаш да бъде? Дължините ми изглеждат оранжеви и доста сухи...

# 724
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Мисля си че на по-светъл корен ще е по-добре.Тя първоначалната ми идея беше такава,но нещо трудно се поддава косата ми.
За суха не я осещам толкова суха въпреки,че доста боя и изсветляване отнесе последните месеци.То в началото беше и по-рижаво,но след боите и син шампоан започна да е по-пепеливо.На телефона излиза много рижаво.
Ще продължа да нанасям само в корена тъмно русо заради белите коси,които изкачат и няма да тормозя дължините още към момента.Въпреки,че коса има много е гъста на снимката съм я изправила.
Благодаря Ви за съветите.

# 725
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Елена, защо не опиташ първо да свалиш малко цвят с маската с вит.С, като за да не ти изсуши косата я направи с маска или балсам, а не с шампоан. Според мен по-светла коса много ще ти отива но на тази основа 7-ца едва ли ще има ефект още повече пък с топъл подтон червеното ще стане само по-ярко. На тази основа за да получиш нещо на ниво 7 сигурно трябва с 9-ка да се намажеш 🤔

# 726
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Gapamilo9292, може да си направиш тониране на дължините с тониращ балсам, за туширане на червеникавото. Даже като терапия може да се направи с масла.

# 727
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Lady Brinne нанасям матиращ шампоан в момента,ще добавя и масла,благодаря. 😊

# 728
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Lady Brinne нанасям матиращ шампоан в момента,ще добавя и масла,благодаря. 😊

Аз нанасям на суха коса тониращ балсам+малко маска+масла, нанасям на косата, покривам с найлонова шапка и стоя така поне един час. Косата се тонира, намаляват се неприятните нюанси, а косата се подхранва.

# 729
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Lady Brinne нанасям матиращ шампоан в момента,ще добавя и масла,благодаря. 😊

Аз нанасям на суха коса тониращ балсам+малко маска+масла, нанасям на косата, покривам с найлонова шапка и стоя така поне един час. Косата се тонира, намаляват се неприятните нюанси, а косата се подхранва.
Чудесна идея още утре ще изпробвам.

# 730
  • Мнения: 5 832
Елена, защо не опиташ първо да свалиш малко цвят с маската с вит.С, като за да не ти изсуши косата я направи с маска или балсам, а не с шампоан. Според мен по-светла коса много ще ти отива но на тази основа 7-ца едва ли ще има ефект още повече пък с топъл подтон червеното ще стане само по-ярко. На тази основа за да получиш нещо на ниво 7 сигурно трябва с 9-ка да се намажеш 🤔
Хора, този витамин Ц не е светият граал в свалянето на цвят. Тя е свалила цвят с боя, в която има супра и резултатът е такъв, какво мислите ще стане от витамин Ц? Някой от тук изобщо успял ли е досега да свали с витамин Ц, ама да е видимо, не един тон? През страница витамин Ц, та витамин Ц, а досега не видях някоя да качи снимка как е свалила с него цвят. Редовните маски с масла и миенето  с противопърхутни шампоани свалят цвят повече от този витамин Ц.

# 731
  • София
  • Мнения: 2 934
Това щях да кажа, че след супер изсветляващата боя няма никакъв смисъл от витамин С.

# 732
  • Някъде там
  • Мнения: 4 820
Елена,няма смисъл да слгаш кестеняво.
Пробвай с някоя 7 ца или 8 ца .

Ето  пример какъв цвят да се очаква
При 7.21 и нивото на косата.

# 733
  • Мнения: 5 832
Това 7.31 е Heart Eyes

# 734
  • Мнения: 2 433
Елена, не искам да те де-мотивирам, ноо това което ти показа като харесан цвят е 8-ца, а ти си много далече от 8-ца в момента като цвят. На петна ли е? Изравнява се цвят до най-тъмното(или ниво по-светло), което е останало в косата. Ако имаш петна ниво 3-ка по-добре зачакай, аз имам съмнение, че след карантинните изпълнения ще останеш с изгоряла и петносана коса, ако продължаваш в тоя дух.
7.31 от показните наистина ми хареса много и на мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт