Моята банка

  • 8 391
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 472
30 ст. е тегленето на банкомат на ДСК

# 61
  • Мнения: 54 061
Ауу, кожодери! Simple Smile
Аз досега не съм давала стотинка за теглене.

Хайче, а защо не си пускаш платежното от лаптопа?
И аз така получавам еднократна парола на телефона, но нареждам от лаптопа.
Абе, да не се излагам и тук, ама бях объркала един превод, за немалка сума. Добре, че беше към институция, та ми върнаха парите хората. Оттогава си отварям очите на 14 и предпочитам голям екран.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 473
На лаптопа ги пускам. Не знам какво съм обяснявала... Получавам паролите на телефона.

# 63
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Ауу, кожодери! Simple Smile
Аз досега не съм давала стотинка за теглене.
От април и Унито започват с такси за банкомат.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Унито за теглене ще имат, ясно. А за внасяне на банкомат?

Не че много ми пука, а и ще видя в банкирането, но ми стана интересно.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 222
Да, от 23 март влизат дискутираните промени - 1лв. вноска, 30ст теглене.

# 66
  • Мнения: 182
От много години ползвам услугите на ПИБ. От две години и онлайн банкиране. Всичко беше наред, но от февруари ударно вдигнаха таксите. Ползвам пакет от 18,50 на месец, който включва пускането на 5 платежни безплатно. Само че сега за всяка транзакция ми начисляват такса, включително и за платежните, за вноска на каса и т.н. Не знам защо го плащам този пакет.Иначе банкирането е много удобно, свикнах и с кодовете на телефона. Но се оглеждам за нещо по-добро, че тези такси ми идват в повече. Между другото, четох в една статия, че е по-сигурно да плащаш от лаптопа, а не от телефон. Имало по-голяма защита. Това беше по повод изтичането на данните от НАП.

# 67
  • Мнения: X
От много години ползвам услугите на ПИБ. От две години и онлайн банкиране. Всичко беше наред, но от февруари ударно вдигнаха таксите. Ползвам пакет от 18,50 на месец, който включва пускането на 5 платежни безплатно. Само че сега за всяка транзакция ми начисляват такса, включително и за платежните, за вноска на каса и т.н. Не знам защо го плащам този пакет.Иначе банкирането е много удобно, свикнах и с кодовете на телефона. Но се оглеждам за нещо по-добро, че тези такси ми идват в повече. Между другото, четох в една статия, че е по-сигурно да плащаш от лаптопа, а не от телефон. Имало по-голяма защита. Това беше по повод изтичането на данните от НАП.
много е висока таксата???
На ФЛ ли е сметката???  В банката, в която работя ,таксата за Фл  пакет най скъпата е 5,99 лв. С безплатно активно ел. банкиране, теглене от банкомат, безплатно плащане на пос терминал, безплатно издаване на ДК, в пакета вкл и безплатно смс известяване на салдо. Безплатни извлечения по имейл също са безплатни, може да избираш между дневни и месечни. Вътрешнобанковите преводи са безплатни. Не съм сигурна,но имаше няколко броя безплатни междубанкови преводи.

# 68
  • Мнения: 1 296
Ако изгубиш телефона?
Вкъщи сме с отделни лаптопи, никой не ми пипа нищо.
Всеки си решава. Аз не искам на телефона. На голям екран е по-добре, особено за преводи към други банки.
Не те убеждавам, не ме разбирай погрешно. Ние имаме един стационарен.
Един стационарен не е голям проблем. Просто трябва да се направят няколко профила за влизане на него, а не всичко да мажат на едно място.

# 69
  • София
  • Мнения: 56
Винаги съм позлвала Фибанк. Имат супер много офиси навсякъде в страната. Въпреки че аз основно си позлвам в столицата и по провинцията не съм ходила. В провинцията съм ползвала клона в Пловдив където също бяха страшно любезни.
Основни предимства - технология, винаги са в крак с времето и ниски такси. Иначе за кредити вече, там който даде по ниска лихва!

# 70
  • Мнения: 54 061
И аз съм я ползвала години наред, но за депозити, не за ДК.
Обаче преди няколко години сложиха такса обслужване и на депозитите и се разведохме.

# 71
  • Мнения: 3 674
И аз винаги съм ползвала ПИБ. Когато завършвах 12 клас ни раздадоха по една дебитна карта, уж подарък от банката за бъдещите студенти. Така и не я ползвах тогава, но когато започнах работа, работодателят ми беше с тази банка. Преди десет години нямах никакви такси. Сега ме таксуват за водене на сметка, за теглене от карта, за пазаруване в чужбина и дори за превод между собствени сметки в офис на банката. По текущата тарифа плащам 2.50 месечно, тегленето е 30 ст., 0,25% върху сумата при пазаруване във валута. Години наред таксите им бяха най-ниските, но след паниката с КТБ и помощта от държавата тръгнаха стремглаво нагоре и изравниха останалите банки.

Направила съм си едномесечен депозит, към който си прехвърлям заплатата (безплатно онлайн) и после я тегля, пак безплатно, на падеж в офис. За мен е плюс, че централният офис в града работи в събота, не ми се налага да излизам от работа. Имат някакви пакети, в които са включени определен брой операции за 3-4 лв месечно, но на мен ми излиза по-неизгодно от 2,50 + 0,30 + инцидентно пазаруване от чужбина.

Имам кредитна карта в ДСК, внасям на банкомат в гратисния период, при проблем звъня на колцентъра. В офис хем са много бавни, хем идея си нямат защо са там. Но наскоро въведоха много тъпа такса при пазаруване във валута и ще замразя използването на картата.

# 72
  • София
  • Мнения: 15 913
Да похваля една от моите банки - Уникредит. В кварталния клон в Дианабад разделили столчетата в чакалнята, за да не са един до друг клиентите. Пред бюрата на служителките сложили по 1 малка масичка за да не си кашляме в лицата. След като клиента си тръгне всичко се забърсва със спирт.  Като се струпат хора охраната ги държи на тротоара, раздалечени един от друг.
След това отидох в Пощенска банка -  на опашката залепени един за друг, надвесени над мястото на служителките. Дезинфекция не видях. Дядката охранител решава кръстословица.

# 73
  • Мнения: 2 478
По-малко досег, галимации, "услуги", операции и т.н. пряко, с която и да е банка, по-добре. Всички са един дол дренки боклуци.
Естествено, че като си "клиент" от "емнайсе" години, ще имаш някакви преференции - безплатно теглене от банкомат и/или без такса поддръжка, еди си колко безплатни изходящи превода и т.н.
С особено мнение съм към цялата система.
Какво остава за "бързите-бавните", бяла карта и тем подобни пирамидко-перачници на ръба на закона за баламурници.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 222
Не посещавам клонове от доста време, всичко правя виртуално.Надявам се, когато се наложи да си подновя картата, да е възможно вече получаването на адрес.

Общи условия

Активация на акаунт