Отговори
# 195
  • Мнения: 41 632
Поне при някои минерални басейни изобщо няма нужда (а и няма как) да се хлорира, защото са на извор и водата си идва топла, минава през басейна и заминава навън.
Помня една интересна случка как преди много години един колега завел чужденец по работа във Варна и спали в хотел Палас в Слънчев ден. Та през деня отишли на плаж и по едно време онзи подскочил и почнал да сочи ужасен на някъде. Погледнал колегата - една дебела тръба излиза от хотела и от нея направо в морето се излива вода, ама така, от метър - два височина и без никакво прикриване. Та чужденецът си представил какви отпадни води се изливат в морето, където се е къпал току що и му се доповръщало. Колегата ми обаче му казал да проследи точно откъде тръгва тръбата - и онзи видял, че това е просто чистата вода от басейна на хотела. Та там поне басейнът непрекъснато се пълни с минерална вода и водата винаги е чиста, защото минава през басейна и изтича в морето. И в други добри хотели с минерална вода е така.

# 196
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Хлорират се минералните басейни и това не влияе на лечебните свойства на водата.

# 197
  • Мнения: 2 685
Едва ли водата тече постоянно.

# 198
  • Мнения: 41 632
Защо, ако е извор той си тече и водата трябва да отиде някъде.

# 199
  • Мнения: 28 988
Защо, ако е извор той си тече и водата трябва да отиде някъде.
Така е  същото ни обясниха и на нас в станцията на МС във Велинград, и служителят каза, че не се хлорира...

# 200
  • Мнения: 41 632
Аз съм виждала такива басейни, не си измислям. Може не навсякъде да е така, може някои да са с отклонение от водопровод и по водомер да си плащат само за напълване на басейна, а после да подгряват водата. Но първия тип директно ползва топлата вода от извора, без да я подгрява, а после я изпускат.

# 201
  • Мнения: 11 203
Съвременните начини да се пречиства и дезинфектира водата в басейн въобще не включват хлор.
В Бя включват, мирише на хлор на километри от басейна!
Хлорират се някои, други не, но по-важното е, че ако ви мирише на хлор от "километри", то не е от дезинфекцията, а от пишканото в басейна (както вече беше обяснено по-горе, миришат образуваните хлораминови съединения от хлора и урината).

# 202
  • Мнения: 28 988
Съвременните начини да се пречиства и дезинфектира водата в басейн въобще не включват хлор.
В Бя включват, мирише на хлор на километри от басейна!
Хлорират се някои, други не, но по-важното е, че ако ви мирише на хлор от "километри", то не е от дезинфекцията, а от пишканото в басейна (както вече беше обяснено по-горе, миришат образуваните хлораминови съединения от хлора и урината).
Тъй де, ей за това не се топя в басейни, не ми е мечта да съм потопена в п...я!
Единственият басейн, в който се прежалих преди 10 години беше на МС, Велинград. Не миришеше на хлор, топнах се Simple Smile, но после докато компанията се кисне вътре, ние бродихме по пътеките и играехме федербал на двора!

# 203
  • Мнения: 41 632
От много години не съм се къпала в миришещ или мръсен басейн. Сигурно си зависи от басейна. Но пък аз не ходя по принцип по обществени басейн и, а само по басейните на хотелите.  Тази зима два пъти бяхме на ски и след ските разкошно разпускахме в басейна и после там парни бани, сауни и т.н. Ми басейнът беше съвсем чист и вътре останалите хора освен мен варираха от нула до 3-4. И не вярвам някой да пишкаше вътре. Нито миришеше, нито се усещаше хлъзгаво по пода. А нищо не разпуска уморените мускули след ски както спа-та. особено когато човек стане на годинки, га бехме на по дваесе от ските в дискотеката бягахме:smiley:

# 204
  • Мнения: 28 988
Е, те бактериите и химикалите са невидими за нас, както и да е всеки си има странности, моята е, че не се топя в басейни, не ходя на сауни и въобще места, където се налага да си поразголен и в допир с обществени повърхности и хорски интимности... Wink

# 205
  • Мнения: 3 505
Черна станция, би ли посочила хотелите, в които има басейни, през които водата протича постоянно? Не съм виждала в България от доста време.

# 206
  • Мнения: 41 632
Не мога да се сетя сега, но посочих хотел Палас в Слънчев ден.

# 207
  • Мнения: 3 505
Слънчев ден май ми е по-далече от Пожарските, та не ми е опция. Ако се сетиш друго, ще съм ти благодарна, ако споделиш, че вече е приключение да се намери и хотел, където има минерална вода и на душа, а какво остава с проточен басейн.

# 208
  • Мнения: 41 632
Нещо ми се върти за Белчин баня. Ама там много трудно се намират места.

# 209
  • Мнения: 3 505
През седмицата вероятно има. Ще ги проуча. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт