Отговори
# 210
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
В Сапарева баня в Котва протича водата и постоянно я охлаждат, че е много гореща иначе.

# 211
  • София
  • Мнения: 3 176
Не ми се видя чиста водата в котвата ама никак. Веднъж бяхме, не повторихме. Основно от "детския" басейн и онзи с "водопада" са ми впечатленията. Лятото уикендите е супер гмеж, изобщо не препоръчвам. Но не сме в туристическия подфорум все пак.

# 212
  • Мнения: 19 121
Май сме в туристическия подфорум все пак. Сега обърнах внимание. Мислех, че е в клюкарника темата.

# 213
  • Мнения: 3 505
На Котвата не съм заблязала. Като съм се чудила и разпитвала защо изчезнаха тоя тип басейни и минералната вода по хотелските стаи, са ми казвали, че било скъпо удоволствие - имало някакви отлагания, които съипвали инсталациите доста бързо. Иначе и в атакционния на Елбрус съм виждала тръба, от която тече гореща вода, но и той не ми изглежда да е проточен.

# 214
  • Мнения: 2 679
В с. Баня до Банско не течеше постоянно, но го допълваха през няколко минути с топла вода. Басейна в Елешница преди доста години се пълнеше постоянно. Ама не знам дали още съществува.

# 215
  • Мнения: 1 644
Егати забавлението!  Simple Smile
Авторката "ритна кошера" и тук настъпи голям купон Simple Smile
Забелязвам как някои от участничките не могат да си надскочат камбанарията и са на принципа "щом аз мога, значи всички могат". Че и носталгични спомени за отминали времена и евтини вафли намесихте Simple SmileSimple Smile
Ми не, не ВСИЧКИ могат да си позволят ВАКАНЦИЯ. Това предполага повече от един уикенд и на място, различно от стандартното местообитание. И не става въпрос за преразпределение на финансите, а липсата на достатъчното им количество. Нека не си въобразяваме, че сме мерна единица за околните и тогава може би ще схванем, че има различни хора с различни съдби...

# 216
  • Мнения: 43
Ами разбира се, че не може. Но цялата работа е, че ако човек висне във фейсбук по час-два дневно, от снимките, които му се извървяват пред погледа, остава с впечатление, че всички други са във ваканция по 7-8 пъти годишно, само на него не му се получава.

Чак бях забелязала мой познат, че качва снимки от различни интересни дестинации, създавайки впечатлението, че е там (макар и без да го пише директно). С едни възклицания и статуси тип "feeling еди какво си". По стечение на обстоятелствата знаех, че на никое от тези места не е бил. Сигурно и други такива кукувици има.

# 217
  • Мнения: 12 321
Лятна почивка си позволяваме, защото я плащам на два пъти и търся изгодни предложения през Грабо. Ако изхарча една заплата за една седмица с какво ще живеем останалите три седмици?
Хора, които не са в сферата на образованието и нямат ученици или децата им са под 10-11 годишни могат да ползват и някои по-изгодно предложения за ранно (юнско) или късно (септемврийско) море. Така нещата стават още една идея по-достъпни, но пак има доста хора, които не могат по здравословни или финансови причини да си позволят почивка.

# 218
  • София
  • Мнения: 6 083
Ние ходим напролет за 5 дни на Сандански/Хисаря (заради боледуващи деца) и 5-6 дни на море (също го правим за здравето на децата и нашето, че то с тях не може да се нарече почивка Simple Smile). Ако можем понякога отиваме за 1 уикенд на СПА. Сега ходихме през януари за РД на дъщеря ми, тя се съгласи вместо да и празнуваме РД на клубче тези пари да ги дадем за СПА. Нямаме пропуск на море, освен лятото, когато се роди малкия.
Едно време аз съм ходила на море с нашите точно 2 пъти. После като попораснахме малко ни пращаха на лагери, но мизерията не мога да я опиша...........

# 219
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Най голямата ми мечта винаги е била да ида на СПА,ха, ха и да си топна задника, там където водата се пълни веднъж на сезон с още сто миризливи задника, ха, ха
И да ям банан и да нося работнически панталони - дънки...не са ми важни тези неща...за това във всяко време ги държа далеч от себе си...

Това ми прилича на осмиването на американците, които се напиват с кока кола. Колкото нашите шегаджии са знаели какво е кока кола, явно и ти толкова знаеш как изглежда едно добро спа. А дънки хората носят, защото са удобни и практични. И слава богу, че ги има без да се налага да рискувам конфликт с полицията, купувайки долари за корекома.

Има много американци, които не близват кока кола, а пият чиста вода само

# 220
  • Мнения: 41 303
Май си много млад и не схвана за какво пиша Simple Smile
Онова с кока колата и ПИЯНИТЕ от нейното пиене американци е от времето на ОФ през 50-те.

# 221
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Май си много млад и не схвана за какво пиша Simple Smile
Онова с кока колата и ПИЯНИТЕ от нейното пиене американци е от времето на ОФ през 50-те.
май не съм

# 222
  • София
  • Мнения: 5 988
И аз съм ходила на море на детски лагер. С кой акъл са ме пращали нашите не знам. Grinning
Била съм 2ри - 3ти клас някъде. Цяла нощ пътуване с влака. После автобус ,. После някакъв мизерен лагер в стаята 10 деца спим , и с общи тоалетни гр.Обзор или Равда.... Grinning На плаж под строй. На стол се храним пак под строй.

Но аз бях много самостоятелно дете, и ходех по лагери. Със съученици бях, като изключим пътуването и битовите условия, ми беше доста весело. За 10 дни се обаждах на майка ми по телефона,  2 пъти от Пощата в Обзор.
Grinning   Сега моите у дома не ги оставям сами за половин час дори , на същата възраст. Grinning

# 223
  • Мнения: 28 745
Wooden cockoo ходи по лагери, весели се, и кво не умря от мизерните условия, нито се разболя! Wink
Ми на детски лагер как го виждате да не се яде и ходи на плаж под строй, нали персонала отговаря за тия деца, няма как по един учител да е зачислен на едно дете и да си яде и се пече лагеруващото, когато му скимне
 
Сега децата ден, през ден болни...а се съсипахме да ги водим по СПА и петзвездни хотел....

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 11:14 от mimi.7299

# 224
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Като говорим за мизерии в лагерите от онова време, да не забравя, че веднъж седмично ни водеха на баня Simple Smile На плажа нямаше душове за изплакване. Спали сме в училище в класна стая, по 20 души в стаята. Вечер развлечението беше в двора на училището, на друго място не ни водеха. Под строй навсякъде. Имаше определени командир и комендант. Абе нямам думи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт