Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 036
Никога няма да забравя един лагер в Китен, от 120 деца всички се разповръщах и раздрискаха. Аз се крепях, но бра тми беше супер зле. Последната нощ беше с температура, рева цяла нощ за майка ни. Кошмарно беше...

# 226
  • Мнения: 40 933
Точно така си беше, ама сега някой да предложи да ме върне там на десет годинки веднага отивам без да се замислям даже Grinning
Тогава не ми тежеше, защото не знаех друго, а с приятелчетата беше купон, правехме дивотии, пеехме песни, "компетентно" си говорехме за секс ...

# 227
  • София
  • Мнения: 6 036
LaughingА да, купонаът беше на макс. Simple Smile Момчетата всяка нощ ни правеха "мамба" и ни омазваха с паста за зъби. Simple Smile Laughing

# 228
  • Мнения: 19 022
И аз съм ходила 2 пъти на лагер - в Равда, и имаше баня, вярно, че беше обща, с много душове, обаче и след сутрешния плаж преди обяда, и след следобедния плаж преди вечерята минавахме да се къпем. И тоалетната беше обща, но поне беше близо до бунгалата ни. Храната не беше кой знае каква, ама не беше и зле, тъй или иначе си се подхранвахме редовно и със сладолед, и други неща. Имаше барче с телевизор, ходехме редовно  Имаше открита дискотека, всяка вечер ходехме, организираше и ръководителят ни разни състезания на плажа, весело беше. Нямам спомен някой да се е разболял.

# 229
  • Мнения: 28 501
Точно така си беше, ама сега някой да предложи да ме върне там на десет годинки веднага отивам без да се замислям даже Grinning
Тогава не ми тежеше, защото не знаех друго, а с приятелчетата беше купон, правехме дивотии, пеехме песни, "компетентно" си говорехме за секс ...
Ха, ха и ние така, лагерът във Варна не си го спомням с отвращение, но военното обучение, да. Там нямаше и топла вода...

# 230
  • Мнения: 40 933
И военно, и ученически бригади, и студентски бригади, и лагери - всички си спомням с носталгия и тиха тъга Simple Smile

# 231
  • Мнения: 11 095
Wooden cockoo ходи по лагери, весели се, и кво не умря от мизерните условия, нито се разболя! Wink

Сега децата ден, през ден болни...а се съсипахме да ги водим по СПА и петзвездни хотел....
Тук пък най-голямата глупост каза. Не само че боледуваха децата, ами и ги тъпчеха с антибиотик за здравей-здрасти и за всяко зачервено гърло. Просто нямаше форуми, а сега има и на някои им е изгодна късата памет.

# 232
  • Мнения: 28 501
Wooden cockoo ходи по лагери, весели се, и кво не умря от мизерните условия, нито се разболя! Wink

Сега децата ден, през ден болни...а се съсипахме да ги водим по СПА и петзвездни хотел....
Тук пък най-голямата глупост каза. Не само че боледуваха децата, ами и ги тъпчеха с антибиотик за здравей-здрасти и за всяко зачервено гърло. Просто нямаше форуми, а сега има и на някои им е изгодна късата памет.
Мен не са ме тъпчели, за първи път пих за ангина в десети клас... отсъстващи по болест в нашия клас също рядко имаше...децата живееха на улицата, с колелата, кънките и бяха по здрави! Но за това не е причина строя...а немодерното време! Освен бисептол друго за гърло не даваха...

# 233
  • Мнения: 40 933
Къде повече, къде по-малко, но го имаше моментът, че с антибиотик всичко минава бързо и лесно и понеже не се знаеше толкова за вредата от АБ лекарите ги предписваха лесно, а родителите ги приемаха с радост, защото чаветата бързо оздравяваха. Но сега му плащаме цената.

# 234
  • София
  • Мнения: 6 036
Да, ние с брат ми на всеки сопол и кащлица бяхме на АБ, той понеже по-болнав понякога по 2 пъти в месеца.....

# 235
  • Мнения: 28 501
Да, ние с брат ми на всеки сопол и кащлица бяхме на АБ, той понеже по-болнав понякога по 2 пъти в месеца.....
Е явно сте случили на презастраховаща се лекарка...зависи от детето, моята щерка беше все кашляща и все обръщаше на бронхит или пневмония и без АБ не минаваше, личната все ни изписваше...

# 236
  • Мнения: 1 636
Защо отново слагате всичко под общ знаменател? Не всички лекари са изписвали антибиотици и не всички деца са били постоянно болни. Но пък почти всички деца играеха на вън и имаха истински, а не виртуални приятели. А ТВ беше занимание, което даже не беше интересно, защото предаванията бяха скучни /за повечето деца/. И лагери, и бригади и военно бяха емоции, които ни караха да сме социални личности. Сега сме телефоно/интернет зависими, а децата ни зяпат като облъчени в мониторите и детството им е почти виртуално...

# 237
  • София
  • Мнения: 6 036
И вие в момента слагате всички под един знаменател. Не всички са телефонозависими (аз не съм), а пък децата ми изобщо. Нямат телефон/таблет и при всяка възможност са навън и предпочитат да играят навън, вместо да стоят пред телевизора (засега де, на 6 и 8 са, по натам ще видим, но то зависи и от родителите). Около мен масово ги мързи родителите да си извеждат децата и им връчват таблета, че е по-лесно. Моите деца и при дъжд и студ пак излизат.

# 238
  • Мнения: 2 672
Като малък (5-6г.) два пъти съм припадал от изтощение след прием на антибиотици, това е било края на 80-те.

На лагер съм ходил 2 пъти но на планина (Памука над Кюстендил). Беглите ми спомени са че си беше мизерно, но не обръщахме внимание на това.

# 239
  • Мнения: 3 505
Нашите имаха проблем със здравето на брат ми, та все с него се занимаваха,  освен това нямаха и на разположение баба на село, при която да ме пратят, та  а при всеки възможен случай ме пращаха на лагер. По-голямата част от лятото ми минаваше на такива места. Условията бяха спартански - креват, шкафче, общи бани, външни тоалетни, но не съм го възприемала като мизерия.  Шокирани бяхме, че не ни дават ножове, но това се случваше само първия ден на първия лагер. За чистене имаше жени, които минаваха и с парцали с препарат, който миришеше на хлор, тоалетните също се обработваха с такъв миризлив препарат. Мразех я тая миризма, ама е била за наше добро. Не си спомням някой да е имал чревна инфекция, в т.ч. и август на морето.

Общи условия

Активация на акаунт