Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 160
И сега има лагери - морски, зимни, всякакви, дори в детските градини. Дребния ходи на Банско миналия месец, но никаква мизерия не видях по снимките, в съвсем нормален хотел си бяха. Нямаше да го пусна, ММ настоя заради самостоятелността, но никакъв проблем нямаше - нито болни, нито недоволни. Сега все пита кога пак ще ходи.
Не е бюджетно обаче, 4 нощувки - 400 лв. Това в ДГ, не знам в училищата по-добре ли е като цена.

# 241
  • Мнения: 4 808
Почти не пропусках лагер или екскурзия, винаги беше голям купон и ходех с желание. Брат ми, за разлика от мен, отиде веднъж и не повтори. Не помня някой да се е разболявал по лагери, а стомашно-чревни инфекции - абсурд, нямало е такива неща, поне при нас. И не са ни тъпчели с антибиотици, с брат ми всяка зима карахме гнойни ангини, аз и бронхити, но по-скоро ни лекуваха по бабешки и в пубертета ги израснахме и спряхме да боледуваме. Децата ми са деца на демокрацията, веднъж ходиха на лагер и веднъж на зелено училище. Но бяха все по улиците, сега дъщеря ми казва, че се радва, че е имала толкова хубаво детство.

# 242
  • Мнения: 54 445
И аз съм ходила на лагери, по 20 дни. Не помня болни деца да е имало. Много весело беше, макар да не е било лукс, по днешните критерии. По 3 деца бяхме в стая. На Кранево и на Вършец съм била.

# 243
  • Мнения: 3 505
По 3-4 деца в стая си беше почти лукс. Аз ходех по 2-3 пъти годишно и рядко сме били в такива стаи.

# 244
  • Мнения: 54 445
По 10+ сме били на студентски бригади.
Но и там купонът беше на макс и компенсираше битовите неудобства. Simple Smile

# 245
  • Мнения: 40 937
По 10+ сме били на студентски бригади.
Но и там купонът беше на макс и компенсираше битовите неудобства. Simple Smile

Мдам, особено когато спящите на три от леглата не са се прибрали да спят на тях, спящите на други 3 хъркат в тежко опиянение, на две легла се прави секс, а на останалите 3-4 спящите се преструват, че спят и не чуват какво става Smiley

# 246
  • Мнения: 28 508
А, айде сега, тежките опиянения са доста по тижки при съвременните тийнове, че и на доста по крехка възраст...не им трябват ни бригади, ни военно...!

# 247
  • Мнения: 40 937
Именно, няма я онази романтика от тогава Wink

# 248
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Е то сега кой родител ще си пусне детето, ако условията са такива.

# 249
  • Мнения: 40 937
По-скоро кое дете ще се навие да отиде Simple Smile Иначе аз като родител не съм си пускала детето и по паркове и пейки, и сама на море и прочее приключения от нашата младост.

# 250
  • Мнения: 28 508
Е то сега кой родител ще си пусне детето, ако условията са такива.
Ами никой, щото сме велики майки орлици...
В САЩ такива скаутски лагери правят, с външни бани и тоалетни, във Франция също на палатки, пък не виждам да са се отказали....
Опиянени и пушещи треви си ходят и на училище вече...

# 251
  • София
  • Мнения: 5 954
Абе други времена бяха... няма какво да се лъжем
И ние бяхме други деца, имахме страх на учители и педагози, които ни придружават
Нито имаше наркотици на всеки ъгъл , ни алкохол и цигари на свободно продаване
Нито имаше дрифт на коли на всяка квартална улица, нито глутници кучета или ротвайлери по парковете
Нито компании с пияни англичани по морето.... ами друго беше , и с колело да излезеш.. и с деца на улицата... пък и на лагер да отидеш. Спокойно време беше Confused

# 252
  • Мнения: 54 445
Ами не е имало секс в стаята. Нито пияни и заляни, да се прибират посред нощ. И то защото имаше дисциплина и на другата сутрин ставаш рано и отиваш цял ден на работа на полето.
Спокойно беше, наистина.

# 253
  • Мнения: 40 937
E, при теб може да не е имало. Нали все казваме, че е лошо да се обобщава.

# 254
  • Мнения: 54 445
Ти също обобщаваш.
Били сме и по квартири, в горните курсове.
Там беше по-свободен режимът, но бяхме по 3-4 човека.

Общи условия

Активация на акаунт