Отговори
# 255
  • Мнения: 28 505
Дисциплината беше друга...за секс по стаите ...при нас не е имало такова нещо, но аз съм от зубърска гимназия, алкохол и цигари се пиеше и пушеха на военното, но нямам запис за драстични изцепки!
Къпехме се във външна баня, къде има топла вода, къде няма... Wink
Била съм на множество зимни лагери обаче във ведомствената станция от службата на баща ми, в стая по двама, с баня и тоалетна и страшна топлина в стаичките!
Всеки ден играехме гимнастика пред станцията, после на поход до Златните мостове, Копитото...след обяд забавни състезания  - скачане в чували и подобни! Лагерът завършваше с вечер на таланта!

# 256
  • Мнения: 40 936
Аз не обобщавам, разказвам какво съм виждала. Контрол не е имало никакъв - никой не го е било грижа дали пием, дали купонясваме, кой къде спи, ако се явим на работа сутринта. Все пак съм била студентка баш между 88-а и 93-а де, ако някой е бил 10 години по-рано може да е имало и комсомолски секретари, и командири на бригадата, и вдигане на знамето сутрин пред строя...

# 257
  • Мнения: 28 505
Е студента все пак е пълнолетен гражданин, кой да го е грижа къде ходи и с кой спи! Всеки сам си отговаря...не са деца!

# 258
  • Мнения: 1 636
Имаше огромна разлика м/у студентска и ученическа бригада. Да не говорим, че след '90 или '91 /не помня - честно!/ вече нямаше студентски бригади.

# 259
  • Мнения: 40 936
Именно, студентите са пълнолетни и пълноправни хора - могат да пият, пушат и прочее. И да, бригадите бяха само първата и втората година. Т.е. може би е по-правилно да се каже нулевата и първата, защото следването започваше с бригада още преди да има лекции в първи курс.

# 260
  • Мнения: 28 505
Имаше огромна разлика м/у студентска и ученическа бригада. Да не говорим, че след '90 или '91 /не помня - честно!/ вече нямаше студентски бригади.
След 90 нямаше...

# 261
  • Мнения: 3 505
Имаше огромна разлика м/у студентска и ученическа бригада. Да не говорим, че след '90 или '91 /не помня - честно!/ вече нямаше студентски бригади.
След 90 нямаше...
И ученически и военно обучение нямаше. Аз за тия неща само съм слушала. Всички, които са ходили, разказват забавни истории.

# 262
  • Мнения: 19 025
Лагери имаше и след демокрацията. Аз през '94 ходих на лагер. Студентски бригади не сме имали, но пък имаше студентски практики с не кой знае какви битови условия.

# 263
  • Мнения: 3 505
Лагери има и сега, бригади и военно обучение няма.

# 264
  • Мнения: 28 505
Аааа да, на студентска практика съм била в новото време, пак с външна тоалетна....момчетата хванаха бълхи, но хората казаха, че студентите са ги донесли! Simple Smile

# 265
  • Мнения: 2 672
Аз '97-а последно ходих на планински лагер.
Сега планински за деца съм виждал на Юндола.

# 266
  • Мнения: 4 808
Ами не е имало секс в стаята. Нито пияни и заляни, да се прибират посред нощ. И то защото имаше дисциплина и на другата сутрин ставаш рано и отиваш цял ден на работа на полето.
Спокойно беше, наистина.
О, имаше си секс, ама не всички са ги хващали. В десети клас ни беше най–щурата бригада, накрая даже момчетата подпалиха бараките. И секс имаше, една вечер командирите тръгнаха по проверки по стаите и хванаха четири двойки на калъп. Разминаха се леко, на другия ден един час конско пред строя и после ги наказаха да поливат и окопават розите, че даже и доброволци се явиха, да им помагат. За сравнение – по–голям проблем направиха когато намериха краставичка в буркан с домати, а доматите бяха износ за СССР и командирът го нарече саботаж. И ние бяхме от две елитни гимназии. И пияни имаше на всяка бригада, и дискотеки ни правеха вечер, работата изобщо не ни уморяваше, бяхме млади и пращяхме от енергия. Луди години бяха... 1986–87.

# 267
  • Мнения: 40 936
Само отбележи разликата - студентска бригада спрямо ученическа бригада Wink
То и на ученическите имаше такива неща, а представете си какво е на студентската, където забрани вече няма. Даже на студентските лагери на Академика на Банско (зимата на ски) и на Равда (лятото на море) пускаха смесени двойки в стаите - вече беше демокрация и никой не се стягаше.

# 268
  • Мнения: 28 505
Айде бе, сега почват секса в 6 клас,голяма работа, че хванали 4 двойки на калъп десетокласници...някои хора се и женят като станат на 18 Wink

# 269
  • Мнения: 54 445
Не казвам, че е нямало секс по студентските бригади.
На ученически и на военно не съм ходила, бях освободена.
В нашата стая не е имало, при момчетата 100% да.

Общи условия

Активация на акаунт