Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 227
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 19 485
То въобще турбочетка имат много малко модели, още по-малко читава такава. Има един Бош с повече приставки, той обаче е между 500 и 800 лв.

# 661
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Той не е ли перящ?

# 662
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Здравейте,

има ли собственици на тази прахосмукачка: https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/philips-fc6725-01-09181668 ? Какво е мненето ви?
Благодаря!

# 663
  • Мнения: 19 485
Не, с контейнер, предназначен за тези, които имат домашни любимци, но цената е ужасно висока в сравнение с другите модели
https://www.bosch-home.bg/specials/zoo-o-pro-animal-bagless-vacuum-cleaners

# 664
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Все пак, мисля че тези четки нямат толкова силен въртящ момент. На по-твърд килим доста си намаля оборотите на вала. На Rainbow, моторизираната най-добре чисти. Направо може да окъса килима.

# 665
  • Мнения: 19 485
Аз ползвам в момента Zelmer много стар модел с отлична турбочетка, нищо не намалява, чисти страхотно. Дори си мислех, че всички турбочетки чистят така, докато не се сблъсках с произведението на Филипс. Тяхната четка просто гали килима, дори не го разресва, на моменти и не се върти. Иначе ако сменя четката с друга, чисти перфектно.

# 666
  • Мнения: 40 913
Старата ми прахосмукачка беше LG и турбочетката си беше супер. Новата прахосмукачка няма, защото не ми трябва.

Този проблем с новите машини може да е заради новите регулации и свалената мощност? Забелязала съм, че Ровента имат една много тясна турбочетка и съм се чудила от какъв зор са я направили, но може би при нея заради малкия размер ще има добър момент и при ниска мощност.

https://zora.bg/product/zr900601-mini-1

# 667
  • Мнения: 19 485
Мощността на Филипса си е ок, по-скоро има конструктивен дефект при турбочетката, много е лека и с меки гумички, които не вършат работа. Вече писах, че със стара турбочетка от друга прахосмукачка Филипса чисти перфектно, тоест мощността му си е ок. Както и да е, за мен в момента на пазара няма аналог този Бош за хора с домашни любимци и килими /аз съм една от тях/. Другото е Дайсън, но не бих купила безжична, имам такава тяхна и ми се развали.

# 668
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Черна станция, тая малката четка е за мебели! Не е малка заради мощността. Имат и голяма.
Milittana
 Aз имам перящ Зелмер. Страхотна е. Ама я мразя 🤣.
Чисти многа добре, смуче много силно, контейнера е голям, ама как шуми и колко тежи да не говорим.

# 669
  • Мнения: 19 485
Моят Зелмер е с контейнер. Мнението ми е че са страхотна марка, която за съжаление в момента е купена от Бош и изчезна от пазара. Вместо това се появиха тези на Бош на съответната цена разбира се. Очаквам скоро да не мога да намирам филтри за моята и да я пенсионирам.

# 670
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
За моята са същите като на Боша. Иначе за размерите си е много маневрена. Рейнбоу ми остърга стените, тази има мек кант, който ги пази. Мощността и е 1700 вата, но на консумация, което я прави направо ламя за ток.

# 671
  • Мнения: 40 913
Мощността на Филипса си е ок,

Не може да е ОК, в сравнение с някогашните по 2500 вата Grinning
Тогава как стържеха турбочетките...

# 672
  • Мнения: 19 485
И за мен е стрнанно, но някак новите не са загубили мощност, въпреки малките ватове. Не знам дали добре го обясних. Дърпат си яко, нищо че са икономични. Впрочем то е важно освен дърпането и задържането на праха, а и лесното почистване. Няма пълно щастие.

# 673
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ми така е. 2500 вата изразходени за топлина. Моето беко е 800 вата и смуче идеално. Между другото, съветските прахосмукачки бяха 600 вата, но смучат страхотно. Например аз си вардя още, Еректросила 3М, Тайфун 600М, Чайка 10М и Уралец. Всичките са 600 вата, но смучат страхотно.

# 674
  • Мнения: 40 913
И за мен е стрнанно, но някак новите не са загубили мощност, въпреки малките ватове. Не знам дали добре го обясних. Дърпат си яко, нищо че са икономични. Впрочем то е важно освен дърпането и задържането на праха, а и лесното почистване. Няма пълно щастие.

Много пъти съм казвала, че чистенето не става пряко от мощността, а от въздушния поток. И при ограничена мощност има как чрез дизайна на четката да се осигури добро чистене. Но по отношение на въртящия момент на четката мощността тежи повече. Пак има какво да се направи, но е по-скъпо и сложно.

Цитат
2500 вата изразходени за топлина

Е, де, чак пък толкова. Електрическият двигател е може би най-ефективната машина за преобразуване на друг вид енергия в механична и има много високо КПД. Просто високата мощност дава на производителите лукса да си решават лесно проблемите без много зор. Сега им се налага да проектират и оптимизират.

Общи условия

Активация на акаунт