Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 153
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 605
Явно Ровентата на Азалия е с торбичка и като се напълни на по-малко от половината, губи мощност.
Моята е с контейнер и съм много доволна.

# 736
  • Мнения: X
Не е с торбичка, с контейнер е! Но филтрите са толкова фини, че почистена, още по време на последващото чистене и вече няма мощност. И е шумна, кучето полудява като я включа. Котката се изпарява! А сега взехме една от приятели, даже не я знам каква марка е, трябва да погледна - ни куче я лае, ни котка се крие. Тихичка, смуче си усърдно, всичко и е наред, ще взема да си купя такава накрая.

# 737
  • Мнения: 40 857
Това, което съм взела аз на Rowenta e боклук, мисля ясно съм го написала. Eто тази https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/rowenta-ro8370ea-09152427

На мен ми изглежда съвсем добре. Затова и попитах - какво я прави боклук. Аз не виждам какво може да не и е наред и при това положение може всичко да ти е боклук. Питам те за критериите ти.

П.П. Сега видях какво си пояснила, но явно не е от марката. Моята е тази долу и нямам никакви проблеми - много тиха е, смуче си като ламя, с филтрите нямам проблеми...

https://www.rowenta.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B … 43EA/p/2211400430

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 18:04 от Черна станция

# 738
  • Мнения: 6 876
Не е с торбичка, с контейнер е! Но филтрите са толкова фини, че почистена, още по време на последващото чистене и вече няма мощност. И е шумна, кучето полудява като я включа. Котката се изпарява! А сега взехме една от приятели, даже не я знам каква марка е, трябва да погледна - ни куче я лае, ни котка се крие. Тихичка, смуче си усърдно, всичко и е наред, ще взема да си купя такава накрая.
А филтрите сменяш ли ги веднъж годишно? И има ли турбо четка?

# 739
  • Мнения: X
Сменям... Даже не са сменяни 5 пъти до сега, а 7 пъти, с надеждата да функционира по-качествено но... тя просто не смуче. Уплътненията също не са читави. Значи, като казвам, че не става, не си измислям и не преувеличавам. Не е измислена добре. Имам турбо четка.

# 740
  • Мнения: 11 605
Азалия, тя твоята би трябвало да е мощна. И моята е 750 Вт.  и хем съм с килими и добре чисти.
Освен нещо моторът ѝ да не е наред. На сервиз ходила ли е? Гледала ли си в тръбата и маркуча да няма нещо?

Вземи си един Бош или Филипс тогава.
Тук milittana беше купила Бош, от който май беше доволна. Дано се включи да каже.

# 741
  • Мнения: 40 857
Купих Бош на нашите и е доста по-зле от Ровентата. Впрочем тези Ровенти са тихи. Моята я избрах именно, защото беше най-тихата на пазара. А тук силният шум и лошото теглене наистина навяват мисли за някакво запушване.

# 742
  • Мнения: 11 605
То освен в тръбата, запушване може да има и във  въздуховода вътре в прахосмукачката. Хубаво е да се бръкне с нещо и да се види.

# 743
  • Мнения: 6 876
Тя се оплаква, че не работи поначало добре и това са 5 години. Ако още в началото нещо е било заседнало по тръбите, щяха да се натрупват там още боклуци, косми и т.н. и щеше в един момент да се запуши тотално скоро след засядането на нещото.

# 744
  • Мнения: 19 482
Азалия, тя твоята би трябвало да е мощна. И моята е 750 Вт.  и хем съм с килими и добре чисти.
Освен нещо моторът ѝ да не е наред. На сервиз ходила ли е? Гледала ли си в тръбата и маркуча да няма нещо?

Вземи си един Бош или Филипс тогава.
Тук milittana беше купила Бош, от който май беше доволна. Дано се включи да каже.
Не, Филипс купих и съм доволна. Трябва ми втора прахосмукачка и обсъждах Бош за домашни любимци, но е цифра в сравнение с АЕГ от Амазон, двойна цена поне. А всъщност ми трябва да има турбочетка и да чисти добре.

# 745
  • Мнения: X
Тя се оплаква, че не работи поначало добре и това са 5 години.
Точно така, от началото не работи като хората. Няма запушване. Тя е още в гаранция, отива в сервиз.
Phillips е тази у нас, дето ни дадоха да ползваме, чудесна е. Ще видя как ще е като се върне от сервиза и тогава просто ще си купя една Phillips, подобна на тази вкъщи и тя ми е достатъчна. До 180 лв ще дам, повече - не. Фактически аз я ползвам да събирам котешки и кучешки влакна, друг бокук няма кой да прави.

# 746
  • Мнения: 6 876
А то какво става всъщност? Минаваш по плочките и тя не може да вдигне косми? Много е странно, защото филтрите се задръстват от фина прах, а не от косми. Да не би да не се уплътнява както трябва и да смуче въздух някъде отстрани, а не през маркуча и тръбата?

# 747
  • Мнения: 40 857
За мен това си е супер прахосмукачка и има дефект. Хубаво, че вече е дадена на сервиз. Чакаме доклад какво става след сервиза.

# 748
  • Мнения: X
Не, утре отива на сервиз. Първите две години се приема за сервизиране от Технополис, а следващите три направо в сервиза.
Дори ръка като сложа отпред, не дърпа.

# 749
  • Мнения: 40 857
Дори ръка като сложа отпред, не дърпа.

Това 100% е вина на конкретния уред, а не на модела или фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт