Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 298
  • 758
  •   1
Отговори

Анкета

В каква позиция сте?

Опции:

# 15
  • Мнения: 9 825
Е, ми то може да не е само негово решението за продажба. А да са няколко наследника, и никой да не иска да инвестира в нови мебели. Затова човекът писа, че ТРЯБВА да се отдаде в този му вид.
Аз смятам, че наемател ще се намери, но надали ще е за 1700.
Много ми харесва колко е просторно жилището. И коридора, и хола, и три спални. Чудесен е. А тока, все някак ще се плати. То не може хем да си на широко, хем да не плащаш за тази шир.😃

# 16
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте, благодаря ви за съветите, определено цената ще я корегирам, но другите предложения в моят случай не са приемвливи.
Няма да правя два апартамента от този, нито смятам да го продавам. Ситуацията при мен е следната, за да ме разберете, правилно, а не да си мислите, че нямам вкус или нещо друго🙂
Миналата година правих довършителен ремонт и обзавеждане на нов апартамент, двустаен, на този в хладилника му направих шпакловка, смених дограмата и в същата тази година ми се роди и дъщеричка, та за това не съм правил баните и обзавеждането. Не съм фен на кредитите, до сега не съм си купувал и телефон на изплащане, макар, че преди няколко години си направих основен ремонт на къщата, след това купих ново строителство в Оборище и малко поизтъняха финансите, но кредити не! Искам да кажа, че работя само с налични средства.
За това трябва да го отдам в този вид. След две години ще бъде съвсем различен, когато му направя и ремонта, който така или иначе съм планирал.
Иначе съм напълно съгласен, че малките апартаменти са в пъти по доходни от голям, но и тук хляб има както се казва. Пък живот и здраве по-натам още един и така, да сме живи и здрави, това е най-важното🙂

# 17
  • Мнения: X
Не знам колко е голямо личното ти жилище, но с малко дете аз бих се замислила за преместване в това, за което си питал тук, ако личното е по-малкото от двете.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 913
Желая успех с апартамента.
Само 1 непоискан съвет - проведи строг  кастинг на наемателите. Не се съгласявай с първите, доведени от брокера. Те за да вземат % ще ти презентират всички като ИТ или   представители на големи фирми.  Разпитвай, вземай данните уж за стоп-капаро и после ги проучвай поне в НАП, ако са българи.

# 19
  • Мнения: 2 461
Разпитвай, вземай данните уж за стоп-капаро и после ги проучвай поне в НАП, ако са българи.
Аиша, би ли споделила как се прави тази проверка?

# 20
  • Мнения: 852
Не знам колко е голямо личното ти жилище, но с малко дете аз бих се замислила за преместване в това, за което си питал тук, ако личното е по-малкото от двете.
Ако има НС на Оборище, в Хладилника 4 етаж без асансьор с дете не ми се вижда оферта, колкото и да е голямо. Но въпрос на вкус, разбира се.

# 21
  • Мнения: 2 660
Разпитвай, вземай данните уж за стоп-капаро и после ги проучвай поне в НАП, ако са българи.
Аиша, би ли споделила как се прави тази проверка?

Те щото сериозните наематели са толкоз прости и раздават лични данни наляво - надясно...

# 22
  • Мнения: 2 113
Няма гаранция, че брокер е казал тази сума. Те обикновено казват по-ниско от реалното, че по-бързо да отдадат и да си вземат парите.  Възможно е, питащият да си е сложил тази цена и да има елемент на реклама + търсене на съвет, което не е забранено.
Интересното е, че забрави да спомене квадратура или поне аз не я виждам.
Съветът, да го превърне в 2-3- по-малки е разумен, но иска минимум 6-7- месеца да е отдаден силно на тези гимнастики ( време, сили, пари доста биха отишли).

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 00:55 от Deborana

# 23
  • Мнения: 852
150 кв каза. Аз (отново с уточнението, че не съм таргет) като наемател не ме интересува квадратурата. Колкото по-малко кв за чистене и топлене, които все пак да ми вършат работа, толкова по-добре. На 100 кв също се събират три спални и една дневна с бокс.

# 24
  • Мнения: 2 113
Не съм видяла, написано е.

Беболина,
На 100 кв. метра три спални , дневна и бокс ако въобще се събират, то те ще са като кибритени кутийки.

# 25
  • Мнения: X
На 100 кв са събрани 2 спални по ок. 20км2 с 4крилни гардероби, коридор, баня ок. 6кв с вана, отделна тоалетна, хол, трапезария, кухненски бокс. На долния етаж вместо трапезария, има трета спалня. Напълно е възможно да се направи разпределение, но трябват и подходящи мебели като размер, вид, цвят и брой. Българинът блъска жилището с тежки мебели и вещи и после се жалва, че няма място и му изглежда тясно.

# 26
  • Мнения: 852
Аз не обичам тежки мебели, и изобщо гледам да мина с минимума, на който да бърша прах. В семейното жилище кухненският бокс, терасата и помещението за хранене са обединени и има трапезна маса с 6 стола и ъглов диван с холна секция срещу него и холна масичка. Мен напълно ме устройва, но пак идваме до въпрос на вкус и усещане.

# 27
  • Мнения: 9 685
Оставете го човека на мира за вкуса и мебелите! Вярно е, че тежки мебели не са много на мода сега, както и здравите соц-мебели (пак само заради външния вид), но това е положението. Аз също споделям жизнената философия на Калин да не взимам заеми, така че го разбирам. Дори да не може да вземе желаната цена като наем, пак пари ще падат, ще събира за ремонта, както го е предвидил.
Моят съвет е, ако намери наематели, на които не им трябват всичките помещения, да заключи тези, които няма да се ползват, може да ги използва и за склад, ако наемателите не желаят нещо от обзавеждането. Подбирай кандидатите внимателно, защото могат лесно да ти затрият кожените мебели с някакви студентски/младежки диви партита.
Т.е. може да предлага апартамента и като тристаен, и като четиристаен. Пък за който от двата варианта дойдат наематели и ги хареса.
Калине, надникни в темата "Да преправим старите мебели с любов". Щом си мераклия и сам или поне частично сам се занимаваш с ремонти, в тази тема има чудесни потребители, които са си боядисали старите соцгардероби например в така модерния сега скандинавски стил - т.е. боядисали са ги в бяло. След боядисването изглеждат перфектно.То повечето жени ги правят тези неща, така че за един мъж няма да е никакъв проблем. Не струва много пари, само отнема известно време, да речем единия голям гардероб в спалнята ще ти отнеме максимум седмица-две, ако не се занимаваш с това по цял ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 192

Aпартамент на близка приятелка, намиращ се в Белите Брези, ново строителство преди 4-5 години, обзаведен с нови мебели среден клас, 100м2 чисти с гараж на кота нула 30м2, 3ти или 4ти етаж с асансьор. Отдаде се за 1100лв, като почна от 1400 и седя месеци празен. Такъв е пазара на такива жилища. Висшите чужди мениджъри са прекалено малко, изискват много и в повечето случаи са химера. Така че тук не се познаваме, нямаме материален интерес и като 10 човека ти кажат, че реалния наем е 1200 в момента, е добре да се замислиш.
П.С. В горния апартамент една от "звездите" посрещаше черешката на тортата, така че не може да се сравнява със "здрави мебели"....

# 29
  • Мнения: 58
А от какво значение според вас е изложението на имота при дългосрочен наем и как се отразява ценово?

Общи условия

Активация на акаунт