Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 420
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 777
А тези гости с преспиване какви са - в смисъл мама/тате или приятели или какви? И колко често се налага преспиване на такива гости?
Диди, за двойка какво да е леглото в спалнята - спалня или 2 единични легла?

# 331
  • София
  • Мнения: 11 484
Че те стаите в общежитията са по-големи от голям процент от боксониерите.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 5 151
А тези гости с преспиване какви са - в смисъл мама/тате или приятели или какви? И колко често се налага преспиване на такива гости?
Диди, за двойка какво да е леглото в спалнята - спалня или 2 единични легла?

Точно за гости тип мама и тате, или брат/сестра, дошли за уикенда, или приятелка, която си поканила на винена вечер петък след работа и я каниш да пренощува в хола примерно.

Въпросът не е за двойка какво да е леглото, а адекватно ли е боксониера да се обзавежда като за двойка или двама души като цяло. Rolling Eyes  С голямо легло или две легла, ама иначе - еднокрилен гардероб и кухничка с 40 см работна площ?

# 333
  • София
  • Мнения: 4 192
Нико, моят ми ги говори същото - кеф цена нямало. Ама на него майка му му е чистила и ми го е прехвърлила и ще чака аз да му чистя. Аз съм егоистка - гледам си първо мене, за да не го отнесат после другите Trollface
Вино разливам поне веднъж месечно - факт...
Ами нормално е да не чисти. Все пак е мъжът в семейството. При нас чистачката минава веднъж седмично с рейнбоу. Пак казвам, че откъм поддръжка мокета е най-капризен. От там нататък всеки си преценява за себе си. Половинката ти със сигурност няма да се скара с теб заради един мокет, така че е нормално ти да решиш кое ти е по-удобно.
Ако ми я пращаш веднъж седмично и на мен за по 8-12 часа и аз бих се замислила за килими - от тези дебелите, дето като се стъпи, не може да се види глезена ти после Trollface
Та ти си частен случай - аз предпочитам да пия вино на ламинат, отколкото да се разкарвам с прахосмукачката по мокет...

# 334
  • Мнения: X
Боксониерите са за сам човек и там са нужни съвсем друг тип мебели, а не стандартните тежки. Размерът на леглото е най-малкият проблем.

# 335
  • Мнения: 9 777
А тези гости с преспиване какви са - в смисъл мама/тате или приятели или какви? И колко често се налага преспиване на такива гости?
Диди, за двойка какво да е леглото в спалнята - спалня или 2 единични легла?

Точно за гости тип мама и тате, или брат/сестра, дошли за уикенда, или приятелка, която си поканила на винена вечер петък след работа и я каниш да пренощува в хола примерно.

Въпросът не е за двойка какво да е леглото, а адекватно ли е боксониера да се обзавежда като за двойка или двама души като цяло. Rolling Eyes  С голямо легло или две легла, ама иначе - еднокрилен гардероб и кухничка с 40 см работна площ?

Не знам, Диди, чудя се като чета из бг-мама - аз ли съм толкова дърта, що ли! Най-вероятно аз съм дърта и не разбирам. Примерно в темата за детските стаи, много мами на дечица 4-5-6 години им слагат легла 1,20-1,40 м., иначе единично легло нямало да им е удобно. Мои възрастни роднини, които не са дребни като телосложение, цял живот на спалня 1,20 са спали, две деца на нея са направили. Единственото, за което аз се сещам за леглата, е че е по-добре да е 2 м. дълго или ако е 1,90 м., то да не е с долна табла - за по-високите хора, над 1,75 м. примерно.
За размера на кухненския плот - виж темата за Нашите кухни, там пишат собственици,  които се опитват в малките апартаменти да си направят все пак удобна кухня. Та проблемът е в размерите на жилищата и е проблем и за жилищата за собствено ползване. Не мисли, че нарочно наемодателите се стискат да сложат още 60 см. шкаф. Един шкаф допълнително е нищо пари. Просто няма място, това е.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Е как да не е, като заради размера на леглото не остава мято за никакви други мебели.? Grinning

# 337
  • Мнения: 9 777
Диди, проблемът не е в големия размер на леглото, а в малкия размер на стаята, това казвам аз.
Но ако си сам човек и си търсиш самостоятелно жилище и не искаш да хвърляш излишни пари за просторни помещения, правиш компромис.
Компромиси и то много правят повечето хора, които купуват апартаменти - дали ще е локацията, дали ще е разпределението, дали ще е площта, все пак повечето хора нямат чували с пари и не могат да извадят толкова, колкото им искат за идеалния апартамент. И на тези хора не им харесва колко пари искат продавачите, но се примиряват с това, което могат да намерят за парите, които могат да извадят за него. Компромиси, това е.

# 338
  • Мнения: 25 738
Мразя мокети - 12 г. им дишах прахоляците в работата.


+1
Мразя мокети и аз също.
Имахме мокет в хола и в спалнята, че и в детската (по соца). Имахме и котка, сиамец.
Та знаете 2 и 2.
Мразя мокети.
Ако ще и милион да струват, пак си е мокет.

# 339
  • Мнения: 852
Диди, аз веднага ще ти отговоря, защото боксониерата се предлага за гарсониера, гарсониерата за двустаен и две стаи с кухненски бокс за тристаен. Неведнъж съм имала разправии с брокерите по въпроса и няма сила на света, която да ме накара да платя цената за тристаен на две стаи с бокс.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Диди, проблемът не е в големия размер на леглото, а в малкия размер на стаята, това казвам аз.
Но ако си сам човек и си търсиш самостоятелно жилище и не искаш да хвърляш излишни пари за просторни помещения, правиш компромис.
Компромиси и то много правят повечето хора, които купуват апартаменти - дали ще е локацията, дали ще е разпределението, дали ще е площта, все пак повечето хора нямат чували с пари и не могат да извадят толкова, колкото им искат за идеалния апартамент. И на тези хора не им харесва колко пари искат продавачите, но се примиряват с това, което могат да намерят за парите, които могат да извадят за него. Компромиси, това е.

Явно не обяснявам добре. Малки жилища - кутийки - боксониери по 20 кв. общо с банята, така или иначе има. Все някой ги купува. Та въпросната боксониерка вече е купена от Иван и той решава да я обзаведе и пусне под наем. Защо Иван не купува едно единичнo легло или малка спалня, среден гардероб, бюро, стол и малка модулна кухничка, а купува две легла или една голяма квадратна спалня, еднокрилен гардероб и малка кухничка. Не е до пари и компромиси. И двата варианта струват горе долу еднакво. Защо Иван не обзавежда жилището според нуждите сам човек, който ще живее вътре? Защо осигурява място за спане за двама, но място за 5 закачалки. Не е ли по-добре място за спане за един и място за 15 закачалки? Предполагам, че Иван не е слабоумен и има поне минимален усет за функционалност. Но подозирам, че просто е имал въпросните мебели налични и ги е замъкнал от някъде другаде в боксониерата. Друго логично обяснение не се сещам. Та се дразня на Иван. Това е. Grinning

# 341
  • Мнения: X
Потвърждавам от опит за Иван. И за Иванка преди това. И другата Иванка преди това, и още един друг Иван преди другата.
А могат просто да ги дадат необзаведени... Но тогава няма да вземат 4-500 лв.

# 342
  • Мнения: 9 777
Това е положението - на купувачите-бъдещи хазяи-изедници, им се струва скъпо да плащат за ремонт-евтинджос за 10-ина хиляди лева, заради който Иван-продавачът предлага апартаментът за 10 хил. евро по-скъпо. И твърди, че всичко е много качествено, а ламинатът е от най-евтините, плочките - от Кай. И при всички случаи купувачът ще трябва хем да плати двойно ремонта, хем след това да изкърти всичко и да го изгради наново, както на него му харесва.
По същия начин Драган-продавачът твърди, че апартаментът има нужда само от козметичен ремонт, т.е. едно пребоядисване, да речем, и не сваля цената, а на практика трябва всичко да се изкърти и направи наново.
Но купувачът в един момент трябва да направи компромис - ако му харесва апартаментът, да се примири с по-високата цена. Или да си търси друг, по-евтин апартамент, който няма да му харесва толкова като апартамент.
Примерно аз харесвам Яворов като квартал и искам тристаен в района, на 2 ет. с южно и източно изложение, в добро състояние до 100 хил. евро. Да, ама апартамент с моите изисквания струва 180 хил. евро примерно. Мога да коментирам колкото си искам какви нереални са цените, но те са такива, каквито са. Ако държа да е в Яворов и да е до 100 хил., ще купя гарсониера. Ако пък държа на тристаен и имам само 100 хил. евро, ще трябва да се примиря и да купя в Дружба, да речем.
Същото е и при наемите, според мен. Независимо дали ни харесва или не.
Ако не ти харесва цената, търсиш си по-евтино жилище, въпреки че не отговаря на изискванията ти за обзавеждане, да речем. Ако пък много държиш на определено обзавеждане - плащаш по-висок наем.
Съобразяваш се с пазара и със собствените си финансови възможности.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 5 151
Аз какво пиша, ти къде отиде... Явно говорим на различни езици. Joy Смисъл всичко, което казваш, е вярно, ама не е по темата.

# 344
  • Мнения: 852
Пак се изпадна в крайности - или Яворов, или Дружба, край! Други варианти няма. Това, за което говори Дидка е, че боксониера се обзавежда неадекватно за двама или защото собственикът това има налично, или, според мен, за да се опитва да взима по-висок наем като го предлага за годен за живеене за двама души.

По въпроса колко често ще идват родителите ми на гости, само това остана - да питам хазяйката може ли. Joy

Общи условия

Активация на акаунт