Единадесети клас 2020/2021

  • 40 384
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • столицата
  • Мнения: 3 791
И аз не вярвам да посмеят преди май.

# 46
  • Мнения: 8 026
Стига дееееее, аз до май няма да оцелея Cold Sweat (поне не и психически) Тийновете също!

ПП: Психолога на училището на малката пратил един забавно успокояващо залачлив  мейл до всички класове с идеи за разнообразяване от скуката и между другото си дал мейл, телефон... който иска да си "побъбрим"... Знае защо си работи работата този човек!
От днес съм хоум офис, ще трябва да прочета старателно писмото Thinking

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 20:44 от peneva_a

# 47
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Трябва да оцелеем. Майка ми е в Италия и вече доста време е затворена. Трудно е, но няма да се дадем.

Тази вечер ги вдигнат от компютрите. Малкото забърка палачинки, наборът ги опече. Като за първи път идеално се справи. А аз като видна гаднярка седнах да ям докато той все още ги печеше. Питах го как е той да стои прав до котлона а другите да ядат? Ми... не било много хубаво, сега разбирал как съм се чувствала. А като сложиш и цял ден бач?  Преди това правихме гимнастика в коридора - за тяло, за очи.. ММ пък днес ги впрегнал да изчистят. Хич не мрънкали, веднага станали. Още не мрънкат но когато и това стане, ще вадя семейните игри, филми... Просто един период, който трябва да преживеем живи и здрави. "Няма все да е така!"

# 48
  • София
  • Мнения: 15 216
При нашите дистанционното обучение не е почти пародия. Пълна пародия е. Ще отчетат, че учебната година е уплътнена. Пък който научил - научил. Те и без това с това препускане из материала нищо трайно няма да запомнят.
Важното е да сме живи и здрави.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 673
И аз не вярвам да посмеят преди май.
Аз дори си мисля, че тази учебна година няма да върнат децата в класните стаи.
Само да сме живи и здрави и да се съхраним психически. Другото ще се нареди някак си постепенно.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 020
Моят се раздаде! Все неразбрал, все непрочел...За една седмица натреска сума ти нули, после му ги поправят донякъде. Ама за сметка на това 2 книги вече е прочел. По цяла нощ чете и се крие, сутрин е като зомби. Омръзна ми да викам, но наистина се съмнявам, че ще завърши, ако не се върнат в училище. На малкото му трябваше 1 ден да се ориентира във всичките мейли и си подкара нещата. Този, големият, не иска и не иска!
  Аз спрях работа и се мотая по цял ден. Добре, че ми пристигнаха едни учебници, та да свърша нещо полезно. Организирахме се с колеги да направим и занесем шлемове в Пирогов, та и емоционално се чувствам добре. Simple Smile
   Не било много трудно цял ден да търкаш дивана! Grinning

# 51
  • Мнения: 1 194
От това което чувам и при нашите е пародия. Има си определени учители, които имат някаква готовност за този тип обучение, но при останалите е доста лежерно. Има и такива, които въобще не се появяват в групата на класа.
Както каза наборът - абсолютна самоподготовка! Сподели, че и повечето учители се чудели как точно да преподават по този начин.
И все пак, нашите са по-големи, предполага се, че имат някакъв изграден вече метод за учене. Чудя се при по-малките как е - все пак в момента учат основни неща. Ако нещо не се усвои както трябва какво точно ще стане в следващите години - ще се връщат да си го донаучат?
Започвам да се чудя как ще се случат нещата с ДЗИ, че те са по-скоро. Чувствам се в безтегловност някаква.

Но живи и здрави да сме и това ще мине!

# 52
  • Мнения: 1 292
Ох, доживях да чуя от тийна , че иска да ходи на училище. Явно и на него не му се нрави този тип обучение. Няма и тренировки, изобщо ужас.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 11 917
До вчера си правеше тренировките навън,въпреки протестите ми. От днес вече няма мърдане. Ако не беше още хладно и баща му трябва да ходи до офиса за това онова, щяхме да се изнесем на вилата, където има огромен двор и му е нправил лост, който може да се усъвършенства.
   Аз съм доволна от дистанционното. Пращат си им плановете, заданията. Определено повече има да учи, от преди. Отчасти защото му взех паролата за виртуарната класна стая и от време на време хвърлям едно очо. Пробва се да минава лежерно, но ме видя във форма, в която не бях влизала от 7 клас.И задачи даже решава.

# 54
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Ха-ха, Амбър, винаги ме развеселяваш. Дано успеете скоро да се изнесете на вилата. Това е едно много добро решение. Аз се редувам с колегите и от време на време ми се пада да съм на работа, а не Хоум офис. Пък и вила наблизо нямам.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 480
Аз мислех да ви напиша в какво се състои нашато дистанционно обучение, но ще замълча.
Само ще напиша, че учители с над 32 години стаж и силно хуманитарен профил се справят отлично.

# 56
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Вале, пиши. Под карантина сме и няма какво да правим Simple Smile Поне да завиждаме на някого Simple Smile Hug

# 57
  • Русе
  • Мнения: 11 917
И при нас най-възрастние  учители реагираха по най-адекватен начин и най-скоростно. По български правят вече второ задание , едното вече с корекциите,полезни. По география на всички е задал персонална задача с творечски елемент по материала.

# 58
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Старите учители са по-дисциплинирани и отговорни като цяло. Помнят други години и отношение към образованието. Сега с лесния достъп до информация се очаква повече активност и самостоятелност от учениците, но колко са тези съвестни деца.

# 59
  • sofia
  • Мнения: 1 185
В училището на набора няма изградена стратегия за онлайн/дистанционно обучение. Всеки учител се спасява поединично. Тук искам да похваля моя набор, заедно с младежа на Жълто цвете направиха в платформата Дискорд място за класа и поканиха учителите си, част от които се възползваха от възможността да им преподават онлайн там. Както казва набора - сбъдна ми се кошмара, училището да се пренесе в платформа за игри. 😊Учителят по БЕЛ използа zoom. us. Но има и такива, които само им дават задания, които трябва да направят. Особено се дразни от математичката, която постоянно им сменя сроковете на поставените задачи и ги заплашва със служебни двойки, че и отсъствия.

Общи условия

Активация на акаунт