СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 27 027
  • 921
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 446
Честит рожден ден на Светла Flowers Hibiscus
Моята рибка става на 14 днес, пожелавам му да е здрав и да минем възможно най-леко през остатъка на учебната година, и на двамата много ни писна вече.

# 211
  • Мнения: 21 455
В момента министърът на образованието е по НОВА. Към момента не се предвижда съкращаване на ваканции ( удължаване на учебната година). Изготвянето на изпитните теми ще бъде съобразено с областта, която е най-назад ( в която е имало най-много неучебни дни във връзка с извънредните ваканции). Работи се върху възможността за електронно обучение при необходимост. Възможно е ваканцията за София да бъде удължена до края на седмицата, решава се в движение.

# 212
  • Мнения: 4 967
Дидева, бърза си! Респект! Чудесно обобщение на казаното! Благодаря!
Грейпфрут, честит празник и от мен! Живи и здрави!

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 08:32 от Betty L.

# 213
  • Мнения: 3 491
грейпфрут, честит празник! Да е здрав, жизнерадостен и да постига с лекота важните за него неща!

# 214
  • София
  • Мнения: 1 058
Честит рожден ден на патерици на Светла. Жива и здрава бъди Simple Smile
И честит набор на Грейпфрут, да му е успешна тази година, да е здрав и щастлив Simple Smile

# 215
  • софия
  • Мнения: 25 519
Честит младеж, грейпфрут! Лесно да постига целите си, да има късмет и нека бъде успешна годината му!

# 216
  • София
  • Мнения: 2 437
Светле, честит рожден ден малко със закъснение! Да е живо и здраво и малкото Грейпфрутче!
сутринта докато си пиех кафето чух анонса, че министъра ще е по Нова и бях сигурна, че като влезна тук веднага ще разбера какво е казал Simple Smile. Дидева мерси, страхотна си! Излиза, че НВО-то трябва да съобразят с Плевен и Габрово, поне за момента така ми се струва. 

# 217
  • Мнения: 569
Честита да ти е малката рибка, Грейпфрут, все в пълноводна река да плува, все напред и нагоре.

# 218
  • София
  • Мнения: 7 194
Да е много щастлив грейпфрутовия рибок! 😀

# 219
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 336
Грейпфрут, Честито!

Вчера се опитах да прокарам идеята за ПЧМГ или НПМГ след 7 клас, обаче даже не успях да се доизкажа, така ме отразя...Каза, че нямала търпение да се отърве от математиката, абсурд да я "задълбочавала"...Аз губя надежда за АК като видях броя на записалите се момичета. А ако на НВО не успее за двете желания, не знам какво ще правим...

# 220
  • Мнения: 24 467
При някои от малките /началните класове/ има вече предложения за електронно провеждане на някакви часове вечерно време. Вчера моя колежка ми разказа, че в определен час /ще я питам днес и как на практика е станало/ децата трябвало да са на линия. Но това е началната им учителка, която им води по всичко, освен по английски и по технологии. При нашите деца е по-сложно. Всеки учител трябва да се организира и да "влиза" в различен час в различните класове - пети, шести, седми. Не е невъзможно, организация се иска.
...
https://www.marica.bg/index.php/plovdiv/obrazovanie/nqma-da-prom … za-maturite-i-nvo

"Системата може да поеме дните грипна ваканция. Ако материалът не бъде усвоен, няма да влиза в изпитните варианти и ще се навакса в началото на следващата година“, заяви зам.-министърът на образованието Таня Михайлова."

https://news.bg/health/mon-obmislya-udalzhavane-na-gripnata-vaka … en-i-gabrovo.html

"Според просветния министър не са основателни опасенията, че учениците, които подлежат на Национално външно оценяване (НВО), няма да се подготвят достатъчно добре.  По думите му може да се направи така, че НВО да обхваща по-малко теми, а не да обхваща всички уроци и раздели на учебните програми."

За мен това си остава най-добрият и справедлив начин на провеждане на НВО, както и вчера споделих - да се прецизират темите и изпитът да се ограничи до взетите такива. Разбира се, че е най-справедливо преценката да е според областта, която е най-назад. Иначе няма смисъл.
Помня преди години /не се сещам точно кога, а и не ми се търси/ не бяха взимали децата последни уроци от някакъв геометричен материал и той бе отпаднал. Не виждам проблеми и сега да се направи това.
В материалните книги се отразяват темите, които са взети. Сега не знам пак така ли се наричат, но имат такава документация училищата. Помня, че навремето за да се установи дали материалът е взет реално, от инспекторатите дори проверяваха тетрадки на ученици. Има как да се установи. Желание да е налице.
И да сме здрави, най-вече!

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 09:10 от Judy

# 221
  • Мнения: 8 237
Честито на всички рожденици! Да са живи и здрави, весели и щастливи!
Мрън отново е с прибран лаптоп. Ядоса ме пак вчера. В петък направи един тест от "Просвета", с много уговорки, късно вечерта, съответно задачите от М2 артисаха. Събота и неделя беше зает и не съм го закачала. Вчера трябваше да направи следващия тест от "Просвета" и задачите, които му бяха останали от петък. Е, заварих го на лаптопа, когато се прибрах от работа. Вечер работел по-добре 😞 Едва се удържах да не кресна. Започна пак след 8ч, прекъсна за вечеря, после продължи, взе да клюма и М2 пак му остана. Аман вече! Все с малкия се сравнява. Защо на него съм давала само по 5-6 лесни задачи, а той трябвало да решава 23.
Всичко е "утре" - утре ще ти кажа кои задачи не разбирам и ще ми ги обясниш, ама не сега, утре.
Това дете кога ще започне да пораства, не знам.

# 222
  • sofia
  • Мнения: 419
Миинстърът на Образованието току-що каза, че нямало ад се съкращават ваканции и мателриалът щял да бъде съобразен спрямо изпуснатите дни.

# 223
  • Мнения: 3 491
Аз съм се замислила как изобщо ще се спазват тези изисквания за хигиена около коронавируса. Според мен децата изобщо не трябва да са телефони, ако искаме  наистина да се предпазят. Телефоните са им постоянно в ръцете, качват се в градския транспорт и после ги пипат, оставят ги по чинове, навсякъде. Дори и по сто и петдесет пъти на ден да си измият ръцете по правилния начин:smile:  - с търкането между пръстите, което не вярвам съвсем да стане, ако не дезинфекцират постоянно телефоните, няма никакъв ефект.
Същото важи и за нас. А за тези, които сме пушачи, мерките трябва да са в пъти по-стриктни. Аз редовно пуша и държа телефон...

# 224
  • София
  • Мнения: 2 446
сърдечно благодаря за милите поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт