СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 27 007
  • 921
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 6 587
Може да е изчистена леща, но вместо лещата- вариш камъчетата.

# 826
  • София
  • Мнения: 7 191
Това да не е нещо специално за дразнещи тинейджъри?
Европейска приказка - фолклор.
Намерете я в интернет. 😀

# 827
  • Мнения: 1 951
Аз минавам да оставя това тук, може би сте го видели, но все пак. Настръхнах. Дали и ние можем така?
https://btvnovinite.bg/lifestyle/liubopitno/italiancite-pejat-ot … Ml_FPGD_mub1YQj1k

# 828
  • Мнения: 6 587
Прочетох я...Колко е актуална към настоящия момент...

Дикси, и аз днес ги гледах.Ох...

# 829
  • София
  • Мнения: 7 191
Ей така французите пяха Марсилезата, докато ги евакуираха от стадион по време на онези атентати...
Иначе ние - ние не.
Ние играем хоро.
Но пък може и това да не е лошо в крайна сметка.

# 830
  • София
  • Мнения: 9 111
От Междучасие:
"Уважаеми родители и ученици,

Заради обявяването на извънредно положение в страната и затварянето на училищата във връзка с усложнената епидемична обстановка и издадената от министъра на здравеопазването заповед, ОТМЕНЯМЕ занятията и Пробните изпити на всички класове до 29 март включително.

Всички ученици ще получат актуализирани графици на взетите и отложени занятия до момента и как предлагаме те да бъдат наваксани.

Занятията от 16 март (понеделник) до приключване на извънредната ситуация ще бъдат взети като дистанционни уроци. Някои от групите ще получат покана за виртуални уроци още от утре.

Всички, предвидени Пробни изпити в този период, ще бъдат изпратени, за да ги направят децата у дома.

В периода на извънредното положение може да ни намерите на обявените ни телефони за връзка."

# 831
  • Мнения: 2 022
Извинявам се за глупавия въпрос предварително. В Школо регистрация имам само аз. Доколкото разбирам, ако се започне използване на тази платформа, трябва да ги регистрирам. Е чакам потвърждаващи кодове вече час и нещо. Силно се надявам тези платформи да не локдаунат, защото поддръжка ще е повече от наложителна.  При вас след колко време дойде кодът?

И другият момент  - като се наложи да работя и аз от къщи ще стане странно как ще си поделим компютрите. Може би ще действаме на смени. Изобщо не ми се пренася служебен настолен компютър с два монитора в къщи, трябва да реорганизирам.

Честно казано, много по-лесен вариант ми е да преподам, каквото не са разбрали сами от учебника и да ги препитам лично... Не че цялата тази онлайн трансформация ще изключи това, просто идва отгоре. Уча се, колкото и да не го харесват някои, в момента би свършило отлична работа, готово е, децата са свикнали с него, има и тестове. Сега всеки се спасява на парче.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 07:23 от Cygnus

# 832
  • Мнения: 8 229
И аз се опитах да направя регистрация в Школо на малкия, но не успях. Код така и не дойде. Но на него регистрация не му е необходима кой знае колко, в нашето училище ползват Moodle за обучение, но видях, че в дискусията с класния през Школо пишат и доста от децата с въпроси.

# 833
  • София
  • Мнения: 56
Някой дали може да ми прати на ЛС съвети за курсове наваксващи с материала - в рамките на 1 месец нещо такова?

# 834
  • София
  • Мнения: 3 457
Моят абонамент в Уча се изтече преди две седмици.Много де чудих дали да го подновявам,но в крайна сметка оставих без.Пари на вятъра са като не се ползва...

# 835
  • София
  • Мнения: 7 191
Аз вчера към 7 вечерта успях да направя регистрация на дъщеря ми в Школо.
Сега отварям, вече е одобрена от админ, и има работни листове по БЕЛ за понеделник.
Ние обаче от години не поддържаме принтер у дома, защото имам на разположение подобна техника в изобилие в офиса.
И сега какво правим с тези домашни, не знам. Пишат се само отговорите на лист, снимат се и се изпращат?
Не ми се ще да се попълва на компютър, за тези неща и ръката добива памет.
Нямам идея.
Всъщност май мъжът ми ще донесе малък принтер от неговия офис.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 09:42 от Red

# 836
  • Мнения: 3 491
Както и предполагах, учителката на второкласника всичко е организирала, за седмокласника няма никаква вест.
Dodiela, ние сме в източната част на София.
Ние всички обичаме да готвим. Даже понякога се разправяме кой да сготви.

# 837
  • Мнения: 6 587
Първата вест за домашно задание дойде.
Съобщение от учителка само до едно дете от класа
:" Х, кажи на другите, а те да кажат на останалите, че имат задача ххх за дом. работа и трябва да ми бъде предадена по електронен път до четвъртък."
И това, при положение, че всички деца имат ученически акаунти в Школо.
Вече не мълча. Смея се.

# 838
  • Мнения: 1 951
Нашето Школо мълчи като бълха в гащи. Но може би им трябва време да се организират. Надявам се.

От вчера обмислям една друга изолация в балканско село, в което имаме къща. Жителите са по един двама в махала, махалите са пръснати. Поне ще бъдем на въздух. Спира ме само това с дистанционното обучение, защото там разчитаме единствено на мобилни данни. А и имаме един лаптоп, компютри не ми се влачат. Но ще видя накъде ще тръгнат нещата, пак ще си преосмисля идеята.
Котката и папагалите са подсигурени с храна поне  за месец Simple Smile

Бисе, по кой предмет е вашето съобщение?

# 839
  • Мнения: 6 587
Дикси, по география.

Общи условия

Активация на акаунт