СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 945
  • 921
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 183
Е не, няма как поотделно от всяко училище да пускат видео уроци по предмети.
Но видео уроци има в Уча.се; може държавата да им плати и да ги пуснат централизирано за всички ученици.
Ние това обаче не го ползваме, та нямам идея доколко е покрита специализираната програма за гимназиален курс например.

# 46
  • Мнения: 569
Е не, няма как поотделно от всяко училище да пускат видео уроци по предмети.
Но видео уроци има в Уча.се; може държавата да им плати и да ги пуснат централизирано за всички ученици.
Ние това обаче не го ползваме, та нямам идея доколко е покрита специализираната програма за гимназиален курс например.
Ти си гениална, по бел и математика почти всички ходят на школи или учат допълнително в къщи, а останалите предмети безгрижно могат да ги покриват с уча се.
Абе Red, що не вземеш да им пишеш на тия от МОН ч, че иначе кой знае каква тъпотия ще родят.

# 47
  • Мнения: 21 455
Аз си го мисля от снощи, когато чух за потвърдените случаи, но малко по-различно от Ред. Уча.се  сами да отворят платформата, така и така в някои училища учителите пускат техни клипчета вместо да преподават. Не следя развитието им, но май преди сериозно да вдигнат таксите, претендираха да са една благородна инициатива.

# 48
  • Мнения: 1 402
Е не, няма как поотделно от всяко училище да пускат видео уроци по предмети.
Но видео уроци има в Уча.се; може държавата да им плати и да ги пуснат централизирано за всички ученици.
Ние това обаче не го ползваме, та нямам идея доколко е покрита специализираната програма за гимназиален курс например.
Чудесно предложение! Ние го ползваме, за мързеливи, като моите е супер...Включени са основните неща и е обяснено на разбираем език.

# 49
  • Мнения: 3 491
Пишете наистина до МОН. Ние никога не сме ползвали платформата, но в бившето училище на големия част от учителите само така преподаваха. А и постоянно препоръчваха на децата да се абонират, което много ме дразнеше за училище с претенции.

# 50
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Синковецът ползва уча.се..предплатих за една година още 2 дни преди да вдигнат таксите, че тъкмо ни изтичаше абонаментът (детето натрупало и някакви точки, та спечелило и безплатни дни валидност допълнително) Аз не съм наясно, но той си гледа по разказвателните уроците, доколкото съм се заслушвала, е интересно представено и на техен език...Аз получавам в пощата си съобщения за активността му...

# 51
  • София
  • Мнения: 2 846
И ние сме отдавна абонати на уча.се. Помага ни по разказвателните, а също така и когато се готвим за контролни или класни.

# 52
  • Мнения: 21 455
От единичните опити да изгледам произволно избран урок, по-скоро не ги харесвам. Но те вече имат изградена система, в която могат да бъдат качени клипове, изготвени от някой друг. Примерно от експерт по математика в МОН, специалист от ЦОПУО, добър учител....

# 53
  • Мнения: 3 491
Аз съм питала голямото дете дали иска, но той твърди, че е бебешко и не желае. Малкият повече си пада по такива неща, за него може би ще е интересно.

# 54
  • Мнения: 47 963
След като цяла година почти не го ползваха, не го поднових. Но! Спокойно може да се ползва, има разработени уроци дори по различни учебници,на различни издателства.
Моите деца имат хронични заболявания, на този етап здравето ми е по важно.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 183
И аз не ги харесвам, но то е частно мнение. В случая идеално могат да спасят положението. Със или без пари не бих могла точно аз да кажа.
Иначе ако се пише до МОН, как точно се пише, че да го отразят човек? Във ФБ надали, може би онези мейли, които ползвахме с петицията за втори дати за НВО?

# 56
  • Мнения: 6 924
Ако пуснат уча.се за сметка на МОН, то тогава няма да платят на учителите и вероятно ще ги накарат да минат в неплатен отпуск, което не е никак редно. А при нас не помня кой учител беше казал на децата, че имало неточности по неговия предмет в уча.се и да не се ползвал.
При приятелката в Ломбардия дистанционното обучение се прави в платформа в нещо като скайп. Имат жива връзка и учителят преподава на класа. Това ми се вижда по-трудно, но те са в частно малко училище и класа е само от 6 деца.
Мисля си, че един учител би хабил по-малко време да запише клип и да го качи, отколкото да пътува от и до училището и да повтаря едно и също нещо на 6 класа. Т.е. времето за обучение как да направи любителско видео би му се отплатило. Пък ако иска да им напише презентации или да си разкаже урока в word.

На мон се пише на мейла им priemna@mon.bg и винаги отговарят.

# 57
  • sofia
  • Мнения: 1 473
И аз не харесвам уча.се, ползвали сме го за два- три месеца преди няколко години и не го намирам за нещо особено. В интернет има страшно много информация, поднесена доста по- атрактивно, а и с повече подробности, от което все нещо остава накрая в главата. Миналата година като учеха за Южна Америка гледахме научно популярни филмчета в YouTube и така всяко изречение от учебника придобива смисъл, а и със зрителна памет повече учи нашия младеж.

# 58
  • Мнения: 47 963
Ако уча се пусне един безплатен месец като услуга към обществото, докато се уталожат нещата, ще бъде гигантска, безпрецедентна реклама.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 183
Аз никак не разбирам от спецификите на държавната машина.
В общи линии Уча.се е нещо налично и работещо, което лесно може да се пусне в употреба, така че да покрие максимален брой деца, а именно тези с достъп до интернет. Понеже има и такива, които нямат. И в разни затънтени села живеят хора.
Много по-трудно ми се вижда, обаче, тепърва да се организират учители от всякакъв типаж и вид да записват уроци. Това изобщо не е толкова просто.
Иначе, Dodiela, благодаря за идеята. 😊 Ще им драсна на МОН два реда, за да напомня за платформата, пък те да решават.

Общи условия

Активация на акаунт