Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 64

  • 41 217
  • 790
  •   1
Отговори
# 735
  • Плевен
  • Мнения: 993
Моят следващ диспансерен преглед е също при Йонкова. Не я познавам, но и от другите напоследък съм разочарована, само една ПКК,маркер  и биохимия, никакви други въпроси от тяхна страна, писала съм назад. Притесненията са ми  дали ще гледа насериозно изследването за остеопорозата, която ми откриха, евентуално комисия за смяна на екземестана и се чудя дали да не си взема час за Дудов? Ама и той дали ще погледне сериозно за това не знам. Между другото колко е станала консултацията при него, някой знае ли?
[/quote]


Тинтири-Минтири -няма да ти обърнат внимание, аз съм при същите хора, имам също остеопороза и ми казаха да се обърна към ревматолог, така и направих. Прави се образно изследване за костна плътност, и въз основа на резултата решава какво да ти предпише като добавка. Съветвам те да изследваш и витамин Д, моят се оказа, че за година и малко е слязъл под долната граница. Предписа ми остеокеър за костите, калций на табл=етки и вит Д, някакъв специален, който не запомних защо е специален. Питай, но Йонкова ми отговори това, не вярвам на теб да обърне повече внимание...

# 736
  • София
  • Мнения: 5 074
Малеиии, кви са тия кинти дето ви искат ?
Направо ми идва да си поръчам ковчега и да легна.

# 737
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 755
Скрит текст:
Моят следващ диспансерен преглед е също при Йонкова. Не я познавам, но и от другите напоследък съм разочарована, само една ПКК,маркер  и биохимия, никакви други въпроси от тяхна страна, писала съм назад. Притесненията са ми  дали ще гледа насериозно изследването за остеопорозата, която ми откриха, евентуално комисия за смяна на екземестана и се чудя дали да не си взема час за Дудов? Ама и той дали ще погледне сериозно за това не знам. Между другото колко е станала консултацията при него, някой знае ли?
[/spoiler]
Скрит текст:
Тинтири-Минтири -няма да ти обърнат внимание, аз съм при същите хора, имам също остеопороза и ми казаха да се обърна към ревматолог, така и направих. Прави се образно изследване за костна плътност, и въз основа на резултата решава какво да ти предпише като добавка. Съветвам те да изследваш и витамин Д, моят се оказа, че за година и малко е слязъл под долната граница. Предписа ми остеокеър за костите, калций на табл=етки и вит Д, някакъв специален, който не запомних защо е специален. Питай, но Йонкова ми отговори това, не вярвам на теб да обърне повече внимание...
[/quote]
Елифанта, благодаря ти, аз питах. Аз всъщност имам изследване и както бях писала, се притесних, защото е  -3,9 костната плътност със заключение Остеопороза и висок риск от счупвания. Сега вече като поотминава коронавируса, ще си потърся добър ревматолог в Пловдив и ще се консултирам.
Хули, и аз се втрещих от сумата.

# 738
  • Мнения: 507
Някой от вас има ли актуален телефон на Йонкова. Аз имам един, който е прехвърлен на друга служителка и един стационарен, на който не отговаря. В началото на юни трябва да я търся за протокол за хормоналните. Аз съм безкрайно недоволна от нея, а не съм някоя претенция. Нулево отношение, на всеки въпрос реагира с раздразнение и досада.

# 739
  • Русе
  • Мнения: 7 804

Ели Дечкин, как е положението?♥️🍀



Благодаря за загрижеността.
Като регулировчик съм Joy. Вървя из дома и мятам ръка. Зубря за последният си изпит, че ще е гаден и поне това ми отвява мислите какво ще последва след петък. Притеснено ми е, че не знам на къде ще се лутам, каква инфо ще ми спестят и оттам какви последствия ще има..... мразя да не знам какво ме очаква Crossing Arms

# 740
  • Мнения: X
Минавам да се похваля, че имам епикриза и  готова хистология- не е рак, това дето го изрязоха....Пише там разни други работи, но както каза сестрата дето ми я връчи: "Нищо интересно и вълнуващо". Та, това ми беше най- страхотния подарък днес( че имам и друг повод- правим 20 години съвместен семеен живот днес с половинът). Утре съм на Херцептин,  ще го обсъдим и с онколог-а, да видим дали има връзка с лечението.....А, операцията ме сърбиииииииииииии яко, ама то е от оздравяването.

Последна редакция: ср, 13 май 2020, 21:38 от Анонимен

# 741
  • Мнения: 400
Люба снрахотна новина и мисля, че е най-желания подарък за цялото ви семейство.
Ели мятай я ръката и не я изоставяй. 
Корен 63 и ти така по време на лъчето,че да не стане беля. Как вървят процедурите,наближава ли края?

# 742
  • Мнения: 507
Рени, много си мила - как следиш случая на всяка от нас! Засега нямам оплаквания, малко ми се карат, че не дишам както искат и правя чупки в кръста като поемам въздух. Мажа се с кремчето, което ми пратиха от Германия. Днес ми беше седмото облъчване, имам още 13.

# 743
  • Мнения: 400
Корен 63 мислех че са минали повече, но нищо ще се извъртят за нула време.
Аз понеже съм зарязала засега ходенето  по лекари и гледам да не мисля за моите болежки. А и доста момичета познавам от двете срещи. Та така се сещам и за Соня да питам да се обади, че и тя изчезна ,а е сериозна компания .

# 744
  • Мнения: 2 360
Еее, браво за хубавия резултат, Люба.🥰
Честита годишнина! От здраве и любов да ви доскучае чак!

Кача, сега разбрах, че си рожденичка днес! 🎁♥️
Честита да си и много здрава и щастлива!🍷🌹🌹🌹🌹🌹

Ели, наистина чакането е едно от най-мъчителните неща. 🍀🍀🍀 Дръж се!

# 745
  • Мнения: 3 999
Люба, много се радвам Hug
Честит юбилей :*

# 746
  • Мнения: 400
Е Кача ти защо не се издаваш .ЧРД да си много здрава.🎉🎆🌻🌻🌻

# 747
  • София
  • Мнения: 3 123
Кача,да си жива и здрава!🍀

Люба,много се радвам за резултата!Честита ви годишнина, още няколко пъти по толкова да празнувате!

 Момичетата, получаваме Нолвадекс ,но ни дават по 1 опаковка през ден.Може да проверявате по аптеките.

# 748
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Скрит текст:
Аз съм добре. Би трябвало в четвъртък да мина обикновен скенер, ама нямам голяма вяра на Йонкова.
Тинти, успех от мен! Flowers Four Leaf Clover
Моят следващ диспансерен преглед е също при Йонкова. Не я познавам, но и от другите напоследък съм разочарована, само една ПКК,маркер  и биохимия, никакви други въпроси от тяхна страна, писала съм назад. Притесненията са ми  дали ще гледа насериозно изследването за остеопорозата, която ми откриха, евентуално комисия за смяна на екземестана и се чудя дали да не си взема час за Дудов? Ама и той дали ще погледне сериозно за това не знам. Между другото колко е станала консултацията при него, някой знае ли?
200лв или 180лв

Олеее, изостанала съм, много ми се струва 200 лв.
230 лв е вече. Ама при него се ходи когато нещо се закучи, за по- леки проблеми се ходи при лекуващия лекар.
Люба, много се радвам за добрите резултати! И честита годишнина! Щастливи и здрави да сте!
Аз мазах раната и пих антибиотик, мина ми. Но уж е затворена, а не се затваря напълно и по малко тече. Точно сега не ми се ходи по болници, но май ще трябва.

# 749
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 755
Люба, мила Люба, толкова се радвам на добрите новини! Браво! Бъдете здрави и щастливи с твоята половинка!

Скъпа Кача, да си много здрава и здраво сграбчила живота с хубави неща, които тепърва предстоят!

Общи условия

Активация на акаунт