Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 64

  • 41 218
  • 790
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 276
Любее, много се радвам, надничах в темата за да прочета за резултата ти. Да сте честити двамата с половина и още два пъти по толкова да се обичате и слушате.
Кача ЧРД ! Бъди здрава, здрава и пак здрава!
Момичета аз правих едно пречистване на черния дроб, три дни и днес ми е зхранването. Не е истина колко камъни от жлъчката изхвърлих, дори не съм подозирала че имам.

# 751
  • София
  • Мнения: 3 123
Я дай подробности, че аз по принцип си имам проблеми там.

# 752
  • Варна
  • Мнения: 172
Люба , страхотни новини , поздравления , много се радвам , чудесен подарък за теб и половинката ти , какво по хубаво от здравето , честита годишнина и весел праник .
Кача Честит Рожден ден и от мен , да си жива и здрава , и с тонове от всичко най хубаво в живота .....и весело напиване  :о)
Момичета , аз утре влизам за поставяне на порт и вече ме хваща шубето , малко съм в дупка и ми е едно такова тъжно , но хубавите вести тук ме ободриха и ми дават много настроение и надежда.  Благодаря ви че ви има .
Другата събота ще ми е първата вливка и много ме е страх , препоръчаха ми Алокси преди вливката за да ми понася леко но не се намира никъде . Има ли нещо което мога да започна да пия от сега . Четох тук за Зофран , но не знам мога ли от сега да го почвам и дали ми трябва рецепта ? Също съществувал някакъв крем или гел който се маже преди боденето за вливка ...обезболяващ,  знаете ли нещо такова ? Съжалявам че звуча като лигла, но ме е страх от игли ,  а в нашето положение ако има нещо което отнема болката,  защо пък не . :о)
Мерси , и слънчев ден на всички.

# 753
  • Мнения: 2 360
Muzito, не си лигла, би било ненормално, ако нямаш такива чувства. Ще се поуспокоиш като мине първата вливка и неприятните моменти с косата. Мине ли това, само ще броиш вливките в очакване на края им. Аз съвет не мога да ги дам какво да пиеш да е по-поносимо. Зофрана в началото е ясен, но и там внимавай, защото на мен ми беше казано да не го пия профилактично в дните след вливките, а само при нужда и аз пиех деган.

# 754
  • София
  • Мнения: 1 276
Музито, мен не ме е страх от игли, но след толкова бодене, вече озтръпвам само катовидя абокат у ми се свива стомаха. Моите вени са ми ок, мазах там с хепарин. Искам да ти кажа обаче че не знам дали ще сиспестиш болката с порта. Като съм ходила на вливания съм биила с жена с порт и при самото промиване на порта пак си я болеше. Много се чудих дали да ти го пиша това все пак нямам личен опит, а може и жената да си имаше други проблеми. Беше доста възрастна . И това си има значение.

# 755
  • Мнения: 19
Момичета здравейте.Чета ви редовно.Моля за съвет и мнение.От 2016 съм на золадех и нолвадех досега не съм имала проблем ,но от вчера имам някакво зацепване.Незнам накакво се дължи.😢😢😢нещо ме обзема паника.

# 756
  • Мнения: 409
Здравейте, момичета!
От края на 2018г. съм във вашите редици - рак на гърдата, метастазирал в лимфни възли и черен дроб. Не съм оперирана и няма да бъда. Лекувам се с таргетна терапия (херцептин и перджета) и химиотерапия - отначало 6 курса доцетаксел , а от февруари 2019г. досега съм на таблетки капецитабин. Като цяло резултатите от лечението са много добри - още първия контролен РЕТ скенер показа смаляване на тумора наполовина (с почти никаква метаболитна активност) и изчистване на метастазите. На последния РЕТ скенер през ноември вече и туморът не се виждаше и нямаше метаболитно активно огнище в гърдата. В началото на годината (края на януари - до средата на февруари) минах и 20 фракции лъчетерапия. Това е накратко историята на заболяването и лечението ми. Слава Богу, чувствам се добре засега. Страничните ефекти на терапията са поносими и подлежат на контрол.
Имам обаче един въпрос във връзка с туморния маркер Са 15-3. Досега съм го мерила само два пъти, тъй като онколозите ми много-много не го тачат. И двата пъти беше завишен -в края на април 2019г. беше 37 при норма 0-25,  а после през юли 2019г. (в друга лаборатория) беше 34 при норма 0-31. Питала съм онколозите дали трябва да изследвам маркера по-често и винаги са ми казвали, че не е необходимо. Сега обаче ми предстои пореден контролен РЕТ скенер и от клиниката поискаха да им представя актуално изследване на туморния маркер. Направих го днес в първата лаборатория и показа стойност 49 при норма 0-25, т.е.почти  двойно. Въпросът ми е трябва ли това да ме притеснява и при какво завишаване на стойността говорим за прогресия на заболяването. Питам, защото спрямо предходното изследване в същата лаборатория преди една година, сегашният резултат не е много по-висок, а тогава нещата отиваха към все по-голямо подобрение. Дали е възможно повишената стойност да се дължи на нещо друго?
Имам язва, която в момента ми създава проблеми, а след лъчетерапията трайно ме наболява облъчената гърда на определени места, където кожата беше зачервена. Не си откривам нищо обаче при самопреглед, а при последната вливка ме прегледа и лекар, който също не откри проблем нито в гърдата, нито в лимфните възли.
Извинявам се ако въпросите, които поставям, са били вече обсъждани. Просто темите са толкова много и обширни, че не се наех да чета всичко отначало.
Поздрави на всички, пишещи тук, с най-искрени пожелания за здраве и бодър дух!

# 757
  • София
  • Мнения: 3 538
Не е ли време за нова тема?

# 758
  • София
  • Мнения: 3 123
Пипируда,колко често ходиш на гинеколог?Според мен трябва да отидеш да те видят.Може да имаш удебелена лигавица от Нолвадекса и това да провокира кървене.

Нушка,ТМ се влияят от много неща.Щом ще правиш пак скенер,там ще се види .Дано всичко е наред!

# 759
  • Мнения: 409
zori_g_n, благодаря! За жалост скенерът ще е чак след месец, минимум, защото трябва да са изтекли поне 3 месеца от последната лъчетерапия. На 26.05. имам планирана вливка, така че ще обсъдя резултатите и с онколозите, въпреки че едва ли ще ми кажат нещо конкретно преди скенера. Така че ще чакам, няма как. Чудя се дали изобщо мога да очаквам нормализиране на маркера при условие, че заболяването ми се води хронично?

# 760
  • Мнения: 2 360
Нушка, доколкото знам химията също влияе на маркера. Ти нали и сега си на капецитабин?
Може и други неща да влияят на маркера. 🍀🍀🍀 Всичко да е наред на скенера! 🍀🍀🍀

# 761
  • Мнения: 400
Нушка аз имам подобен проблем с маркера. Даже сега пак трябваше да го изследвам,ама заради обстановката с вируса не съм ходила по болници и лаболатории. Декември месец беше 36 от норма 25. На следващия ден го изследвах в онкологията беше 30 пак при същата гранична стойност. Тогава казаха, че може от всичко да е . От всякакво възпаление . Пих един антибиотик и падна на 24. Твърдят, че щом не се покачва в пъти не било проблем. Март пак беше около 30 . Ходих на преглед пак не му обърнаха внимание. Моят случай обаче е инситу .

# 762
  • Мнения: 409
Unabellа, да, на капецитабин съм повече от година, дори в момента го пия + херцептин и перджета. При мен ще е така постоянно, най-много след време (неизвестно колко) да ми спрат капецитабина, но таргетната остава. Не се оплаквам, защото понасям добре и се радвам, че има поддържаща терапия.
Ren, и моите онколози не броят ТМ за фактор.  Почти година никой не ме беше карал да го изследвам, а пък аз избягвам да правя излишни движения, за да не се напрягам излишно. Преди време прочетох някъде (не помня вече къде), че чак като стане трицифрена стойността на ТМ, е лошо. Надявам се да е вярно това.

# 763
  • Мнения: 400

Аз това намерих преди време. Запазила съм го като съм чела темите без да знам, че  ще имам такъв проблем. Мислех като се успокои обстановката с вируса да изследвам тия неща.

# 764
  • София
  • Мнения: 1 276
Преди време прочетох някъде (не помня вече къде), че чак като стане трицифрена стойността на ТМ, е лошо. Надявам се да е вярно това.
Да и аз така съм чувала. А ти защо не си оперирана , стана ми интересно?

Общи условия

Активация на акаунт