Съседите от горните етажи тупат ли върху прането ви?

  • 5 718
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 269
Съседите над нас са страхотни! Ако ще вдигат шум идват и предупреждават, особено Александра като беше бебе! Като ще тупат идват и се обаждат да си приберем прането. Много възпитани хора са.
НО! Ние сме на втория етаж, а блока е 9-етажен. Какви работи летят отгоре не е истина - боклуци от прахосмукачка, мръсна вода изливат с легени, мятат торби с боклук, фасове, семки, косми, кучешки л...на, превръзки Sick отврат отвсякъде!
За съжаление не може много да се направи, само скърцаме със зъби. Тъжното е, че и децата виждат и се учат на това, тъй, че оправия в следващите поне 20-30 години няма да има. Тъжно!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тупаха. Но ей тъй се разсърдих, че си тупат мърлявите завивки, сексуалните чаршафи, покривката с трохата, космите от кучето, фасовете и собствени главови  косми в мойта тераса, върху мойте цветя и върху мойто пране. Откак им се скарах, не са хвърляли нищо. Много благовъзпитани станаха, навярно не са обръщали внимание где им фърчат баклуците.  Naughty
Аз не тупам по терасата нищо. Само покривката, но умишлено на самата тераса, да идват врабчовци и да ядат трохички. Когато мия, първи се оглеждам за преминаващи и за пране на долния етаж.
Обаче съм вдигнала мерника на една дъртофела, 4-5 етажа нагоре, която мие ежедневно терасата и тече вода като порой.. Ще яде бой.  Crazy.

# 32
  • Мнения: 8 917
Правилно си постъпила според мен HugИ тя е постъпила хубаво като ти се е извинила Peace
Peace Rolling Eyes

Аз по тази причина и не простирам навън Sick  Rolling Eyes От 5 етажа над нас немога да гарантирам, че някой няма да си изтупа боклука върху чистите ни дрехи Close

# 33
  • Мнения: 184
Аз съм имала случай - бяла блуза на сутринта, след като беше сложена на простора с петно от лютеница или нещо такова. Бях бясна, но не знам кой е - над нас има още 6 етажа #2gunfire Но само да видя с очите си как някой тупа, когато отдолу има дрехи, просто Господ да му е на помощ #Cussing out

# 34
  • Мнения: 2 910
Да, тупат, но са 7 етажа над мен и не мога да им хвана края. Rolling Eyes С комшийката на 2 ет. сме се разбрали и скоро не е тупала върху прането ми.

# 35
  • Мнения: 3 042
 smile3511 smile3511 smile3511

Това ми е болна тема вече от 12 години на сам!
Съседката над мен е ужастна. Постоянно тупа. Милиони пъти съм и правила забележки и съм я молила да гледа дали има пране и тогава да тупа или пък да ме предупреждана, но не. И върху мен се е случвало да иступа пътека. Изобщо е УЖАС. Добре поне, че през лятото си ходи на село /пенсионерка е/ та тогава има малко спокойствие.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Анджи, проблемът не е в теб. Явно е повсеместен.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 23:34 от ДЕ ВАня

# 37
  • Мнения: 1 517
Сега живея в къща. Голям рахат. Но преди, в апартамента с нашите...малиииии, то не бе шлюпки от семки, торбичката на прахосмукачката...да не изреждам, че ще задръстя форума. И бяхме на 1-вия етаж!!! Не всички комшии го правеха, но някои хич не се съобразяваха. Даже на главата ми са пюли ако не ме видят  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 2 353
  Добре де, аз не мога да разбера какво тупат тия хора?! Покривка? Изтупваш на пода и прахосмучиш. Пътека? Прахосмучиш и переш с четка. Одеала? В пералнята. Защо трябва да се стига до тупане?!
  На въпроса - над нас има само един етаж, но вече се научих да не простирам в петък вечерта. И тя е с малко дете, като че ли не знае какво е... Sad

# 39
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз живея в къща и относно това нямам проблем. Но за сметка на това се палят листа и боклуци да горят и опушват и умирисват прането.

Не трябва да ти е кофти, правилно си постъпила, хубавото е, че тя е излязла човек и те е послушала, защото можеше да продължи да тупа там.

# 40
  • Мнения: 13 512
Живея от 13 години все на последен етаж,преди това- в къща.Нямам такъв проблем, но и в детството си ,когато съм живяла на втори етаж,пак нямам спомен някой  да ни е изтървал боклуци и да е тупал на терасата. Спомням си, че отстрани на  блока ни имаше място за изтупване на килими, което много често се ползваше по предназначение. При това,всички си имаха  прахосмукачки, но явно не ги е  мързяло хората да го правят.

# 41
  • Мнения: 1 858
Аз имам прясна, прясна случка от миналата нощ!  Живеем в боксониера и нямаме балкон а на прозореца на бокса имаме простор. Не миналата нощ а по-миналата съседката от 3-тия етаж в 2 ноща простира, но явно не е знаела, че аз стоя пред компютъра до посред нощите. Чувам, че капят капки по перваза на прозореца- ей като скокнах! Показах се и я гледам как си извива и изцежда прането през прозореца! Аз бях простряла в 10 вечерта и дрехите тъкмо бяха просъхнали а оная от горе си цеди дрехите върху моите или по-точно на детето в/ъ дрехите. Леле побеснях и като се развиках (през ноща) направих я на 2 стотинки. Излиза ми обаче с оправданието, че не била погледнала.
Снощи вечерта седя си на прозореца и пуша по едно време гледам люспи от семки. Показах се ТЯ (същата) си изтръсква пликчето през прозореца. Естествено аз пак се развиках но от горе ни вопъл, ни стон! За мое нещастие част от вътрешната люспа на една семка (това тъничкото прозрачното) ми влезе в окото. То не беше рев то не бяха писъци докато мъжа ми го извади. Накрая цялото ми око беше подуто. Веднага се качих и звъннах на звънеца. Не щеш ли не тя ами 11 годишният и внук ми отваря и ме гледа стреснато. Разговора ни протече така:
Аз: Кристиане ти ли изхвърли люспите от семки през прозореца
Той: Да баба ме накара, за да не пълня кошчето.
Аз: Абе вие акъл имате ли напълнихте ми бокса с люспи, една ми влезе в окото едва я извадихме!
Той: Ама то баба ме накара...(детето се смути много)
Аз: Виж какво кажи на баба си, че аз съм казала, че тия неща не се правят така! И още кажи, и че ако си няма кошче аз ще и купя!
Той: Добре ще и кажа!
Аз: И още нещо да и кажеш да не си мисли, че сега като съм говорила с теб скандал ще и се размине!

Днес се видях с въпросната бабка. Ама егати наглата жена! Каза, че това не било вярно...
Аз пък и казах, че ще заведа дело за повреда на имущество и телесна повреда а тя се стресна. Надявам се да си вземе поука.

Сигурна съм, че много от вас ще се зачудят защо съм реагирала толкова грубо. Ами защото тоя кошмар продължава вече една година и почти половина. В седмицата поне по два три пъти ми прави мизерия тая жена и оправия няма! Пробвах со кротце со благо- нали казват, че благата дума и змия от дупката вади е при нас не стана! Надявам се повече проблеми да нямаме но се съмнявам.

# 42
  • Мнения: 2 657
Не PeaceЗащото сме на последен етаж Joy

п.п.Правилно си постъпила,като си и направила забележка и аз бих постъпила по същия начин Wink

# 43
  • Мнения: 1 858
Аз не направих забележка-аз вдигнах скандал! Една година пробвах с забележки и ефекта беше нулев- за това скандал! Надявам се ще има ефект!

# 44
  • Мнения: 2 109
гузно ти е защото си бременна.
а на бас че плачеш и на анимационни , времето и новините Simple Smile
аз бях така.

но това не ми попречи почти да се сбия с гадняра от долу, който дъни циганьорска чалга нон стоп да ми буди бебето.

ама с простаци не можеш да се раправяш. а как само искам да го гръмна тоя гад ! #2gunfire

ама не може... мъжо не дава ...


Общи условия

Активация на акаунт