Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 286
  • 758
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 712
В момента може да се стигне само до Тополи и Казашко . Мисля че и до Константиново може да се стигне . Ама там не ти трябва въобще да ходиш

# 196
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Кежуъл, не знам дали да пускаш или не. Аз ако знаех, кое е правилно. Но, си мисля че все повече хора ще си дадат сметка как се превръщат в някакви пионки и заложници в кутийки за "общото благо" и ще гледат да стоят малко настрана. Има значение дали имаш дворче да побягаш в кръг на слънце или ще стоиш тъжно опрял лакти на балкона.

# 197
# 198
  • Мнения: 89

Тъкмо влязох в темата, за да пусна същата статия, изпревари ме, Мъж с Пушка Simple Smile
Доста интересна, но и малко плашеща ме статия Simple Smile

# 199
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Реално погледнато аз ходейки из града май не съм виждал недовършена сграда в дългосрочен план освен някакви от соца останали големи проекти общински? Така, че рано или късно всичко ще се довърши, но аз си мисля че така или иначе инерцията ще изкара тези големите проекти.

# 200
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 482
Аз се сещам за няколко и едното е вече такова от 25-6г, когато изгърмяха пирамите във Варна, сградата на ъгъла на ул. Бачо Киро и Козлодуй (тролеите завиват на ляво, по посока гарата). Според мен тя трябва да бъде съборена. Дилов има една малка недовършена в Левски над 10години (освен ако не я е довършил през последната година). Сигурно има и други, аз първо за тези две се сещам.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Грозният кич с/у сградата на Общината също е за събаряне. Спомен от грабежа на Костов и Муравей.

# 202
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имате ли някаква информация за фирмата "Инвестиции и строителство инженеринг АД"
Ето също сайта им, investbuilding.com

Закупил съм апартамент от тях като сградата е пред акт 15, но много се бавят с нещата. Някой може ли да сподели впечатления или опит с тях.
Благодаря ви.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Колега дефинирай "много" в числово изражение. Имай предвид, че от началото на 2020 има много нови изисквания и процедури и още не могат да се ориентират какво и що, отделно с тая карантина.

# 204
  • Мнения: 4
Под "много" имам предвид, че обекта стои на едно място от ноември и се работи на парче, от тук от там по малко. Проверил съм фирмата, имат средства тъй като работят върху още 2/3 сгради. Отделно в началото се забавиха с поне 7/8 месеца, но да кажем че се случват такива неща. Интересувам се дали някой е запознат с фирмата, тъй като не познавам комшиите в блока все още за да поговоря с тях. Носят се слухове по форумите, че строителя по принцип се бави доста с обектите, докато през това време подхваща други. Аз живея на квартира и няма как да не се интересувам по-бързо да станат нещата.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Не познавам фирмата, но с криза и без криза съм наблюдавал такава практика по строежите. Вземат други проекти и бавят текущите си. Аз лично си спомням в една кооперация преди много години се наложи съсед водопроводчик да се договори със строителя да направи ВиК на сградата за да можем да придвижим проекта защото той беше почнал огромен проект и не отделяше хора. Също така съм наблюдавал сграда завършена на 99% как стои и чака над 2 години, даже не знам дали още не чака. Та случват се такива работи. Разбирам те напълно, че ти си договора за забава и виж дали строителя няма да се окаже длъжен да ти плаща наема.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 1 558
А на тези хубостници инвестбилдинг кога им е срока за завършване на сградата?

Пенко, за какви промени говориш от тази година?

# 207
  • Мнения: 4
Срока за завършване на сградата е 30.09.2020.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 1 004
Колега при срок 30.09 за какво забавяне говориш?

Пушка, не знам точно, но от 2-3 места чух, че имало някакви нови изисквания за приемане на сградите.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Колега при срок 30.09 за какво забавяне говориш?


Ами ако сградата е още на тухла съвсем нормално е да се притеснява човека. Така и не става ясно обаче на  какъв етап са?

Общи условия

Активация на акаунт