Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 144
  • 758
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 961
Първо продават разни вилички, не гаражи. Мисля, че в дългосрочен план ще има отлив от центъра заради цените, заради зелената зона и най-вече като ни отпуснат каиша след карантината всеки ще се сеща за теснотията в центъра и ще търси широко. Въпреки това гаражи има малко и е добър актив, ако е актив а не последна спирка за боклук. И аз имам такива хора в семейството, държат имоти които ги ползват три дена в годината, ако ги дадат под наем и се лишат от ползване с прихода ще си карат не три ами тридесет дни на Карибите. Тяхна си работа. При мен лабаво няма, всичко се впряга да работи, от тук малко, от там малко и изведнъж без да си забелязал се учудваш на резултата.

# 151
  • Мнения: 1 997
Благодаря на всички за мненията.

# 152
  • Мнения: 1 656
Като че ли парцелите се раздвижиха първи, в разни местности или на мен само такива обяви ми излизат.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 961
Не, не така е, има раздвижване за някакви безнадеждни парцели които са ги кътали, има и поява на пазара на добри имоти с акт 16 или преди акт 16 които преди ги нямаше, явно и те кътани, но още са на безбожните си цени. В тоя ред на мисли, някой ако иска да се оттърве от излишен парцел на Добрева чешма в района на Екорай да пише.

# 154
  • Мнения: 204
Разсъждавам си на тема "Защо не спират да строят" и ми се струва супер логично всичко, особено за тези, които нямат още акт 14. До акт 14 ще се натискат да го вдигнат, за да прехвърлят топката към купувачите. Тогава започва и сериозното финансиране от тяхна страна. След като усвоят парите при сключването на сделките при получен акт 14, ще се разбере колко е зле всъщност ситуацията. Може и да не достроят някои симпатяги. В момента едва ли има много купувачи. Ако карантината се проточи, логично е да стават още по-малко, да не казвам хич.

# 155
  • Мнения: 25 736
Разсъждавам си на тема "Защо не спират да строят" и ми се струва супер логично всичко, особено за тези, които нямат още акт 14. До акт 14 ще се натискат да го вдигнат, за да прехвърлят топката към купувачите. Тогава започва и сериозното финансиране от тяхна страна. След като усвоят парите при сключването на сделките при получен акт 14, ще се разбере колко е зле всъщност ситуацията. Може и да не достроят някои симпатяги. В момента едва ли има много купувачи. Ако карантината се проточи, логично е да стават още по-малко, да не казвам хич.
Глупости.
Пример. Сграда Младост има акт 14, доста от парите са прибрани още преди разрешително за строеж. Но си бачкат, даже вчера видях че слагат мазилка от изток.

# 156
  • Мнения: 89
Разсъждавам си на тема "Защо не спират да строят" и ми се струва супер логично всичко, особено за тези, които нямат още акт 14. До акт 14 ще се натискат да го вдигнат, за да прехвърлят топката към купувачите. Тогава започва и сериозното финансиране от тяхна страна. След като усвоят парите при сключването на сделките при получен акт 14, ще се разбере колко е зле всъщност ситуацията. Може и да не достроят някои симпатяги. В момента едва ли има много купувачи. Ако карантината се проточи, логично е да стават още по-малко, да не казвам хич.

Това едва ли ще. е за всички, има инвеститори, които строят със собствени средства и не са зависими от банкови кредити. Плюс това, има и такива купувачи, които са направили 100 % предплащане(което е доста рисково, аз не бих го направила, честно казано).

# 157
  • Мнения: 13 793
Зад OMV до МЦ Марешки, всички сгради се дострояват без да се спира. Същото сега виждам зад кметство младост. Всички са на различни строители.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 961
Сезони взеха да строят по-бързо, явно са пренасочили персонал. Сигурен съм 100% защото всеки ден поглеждам докъде са. Вероятно ще се получи точно ефекта, че всеки ще гледа да си свърши работата и да си прибере парите със съответните актувания преди да са се сбозили нещата. Не съм съгласен, че на акт 14 може да има такива които ще спрат защото днешните договори са и с плащания дори след нотариални прехвърляния и акт 14, има на акт 15 и акт 16 и строителите ще искат да си вземат точно тези пари защото те са им печалбата. Вече за проект който тепърва ще почва не мога да се ангажирам с мнение, може би ще имат проблем да убедят хората да купят.

Имайте предвид, че много български фирми които досега са били мачкани от чужд внос сега ще просперират. Примерно фирми производители на храни и хранителни суровини.

# 159
  • Мнения: 204
Глупости.
Пример. Сграда Младост има акт 14, доста от парите са прибрани още преди разрешително за строеж. Но си бачкат, даже вчера видях че слагат мазилка от изток.

Глупости са, че един пример го даваш за обща картина на пазара. Не случайно казах, че тези, които строят и все още нямат акт 14 ще се пънат да стигнат по-бързо до този етап. Ако някой на проект е дал повече от 20%,  си е за негова сметка и игра на рулетка. Ако са продали всичко и са взели парите, няма причина да не довършат. Но ако им стоят 50% непродадени малко преди акт 14%, сметките излизат доста по-криви.


Сезони взеха да строят по-бързо, явно са пренасочили персонал. Сигурен съм 100% защото всеки ден поглеждам докъде са. Вероятно ще се получи точно ефекта, че всеки ще гледа да си свърши работата и да си прибере парите със съответните актувания преди да са се сбозили нещата.

Те вече се "сбозиха". А строят по-бързо, може би защото излязоха от дупката. Всеки строеж е така. Може и да са докарали още хора.

Не съм съгласен, че на акт 14 може да има такива които ще спрат защото днешните договори са и с плащания дори след нотариални прехвърляния и акт 14, има на акт 15 и акт 16 и строителите ще искат да си вземат точно тези пари защото те са им печалбата.

Договорите са си договори, но ако и даден проект се строи с кредит и свършат парите, се сещаш какво следва. Няма да е първия спрян строеж, няма и да е последния.

# 160
  • Мнения: 831
От лични наблюдения сградата на Комфорт в Чайка работи на пълни обороти, Симфония, както и всички сгради около новия стадион. До читалище Маяковски май работеха ама не съм много сигурен. Няма логика да спират. Все пак срокове се гонят. Утре ще мине и ще замине вируса ама сроковете си стоят.

# 161
  • Мнения: 25 736
Глупости.
Пример. Сграда Младост има акт 14, доста от парите са прибрани още преди разрешително за строеж. Но си бачкат, даже вчера видях че слагат мазилка от изток.

Глупости са, че един пример го даваш за обща картина на пазара. Не случайно казах, че тези, които строят и все още нямат акт 14 ще се пънат да стигнат по-бързо до този етап. Ако някой на проект е дал повече от 20%,  си е за негова сметка и игра на рулетка. Ако са продали всичко и са взели парите, няма причина да не довършат. Но ако им стоят 50% непродадени малко преди акт 14%, сметките излизат доста по-криви.

Не е един пример. Повечето строежи се довършват.

# 162
  • Мнения: 204
Не е един пример. Повечето строежи се довършват.

Пилците ще ги броим след поне шест месеца, ако не е и повече.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Аз също имам ежедневно наблюдение върху няколко строежа.Всички си работят.Има само един на Кондор Комерс на ул.Роза,който спря рязко още на 13.03 и от тогава никой не работи.

# 164
  • Мнения: 831
Сградата на Комфорт до Маяковски не само работят денем ами снощи в 0:45 са вдигали шум и има оплаквания от тях. Що за идиоти се пита в задачата?!?!
Мое лично мнение е, че малко се преекспонират нещата. Дето се вика би трябвало още да се харчи февруарската заплата. Преди малко видях, че всички магазинчета за НЕхранителни стоки са отворили. Баничарниците са отворили. Финтеси и салони за красота са отворили. Някаква заповед явно която съм пропуснал. Тоест от една страна ситуацията не е толкова черна. От друга това разхлабване ще удължи епидемията. Та други път ще затънат още повече. Все се надявам да изчезне тоя пуст вирус, я от слънце, я от жега. Ама да видим де.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 11:41 от Stamatko

Общи условия

Активация на акаунт