Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 107
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 954
Виви говориш за съвсем различен бизнес. Едно е дългосрочния наем, друго е нощувките. Който иска да се занимава да чисти на чужденците да се занимава, не и аз. Цифрите не лъжат и възвращаемостта на инвестицията в кварталите е по-висока от центъра. Не говорим за нощувки, това си е работа или бизнес, не е инвестиция.

# 436
  • Варна
  • Мнения: 14 533
И аз не споменавам нощувки. Все пак говоря от първо лице, с имот отдаден дългосрочно.

# 437
  • Мнения: 152
Според мен, по-рядко ще има хора, които да платят по-висок наем. То по-добре да изтеглят кредит и да си купят жилище. Аз бих давала 800 лв. вноска, вместо 800 лева  наем в центъра. Но пак казвам, всеки търси различни места и може да направи различни компромиси..

# 438
  • Мнения: 204
Аз самата в момента не живея центъра, не го харесвам, и не бих се върнала да живея там, освен ако нямам избор. Но не мога да си затворя очите за предимствата му.

Странно е да обясняваш колко по-хубаво е на центъра, а да изказваш мнение, че не би се върнала там, освен ако нямаш избор.
 
Но не мога да кажа, че дадено място е тъпо и че няма никакви плюсове, само защото на мен не ми харесва.

Всяко място си има и плюсове и минуси, аз лично не съм твърдял това, което пишеш, само ти подчертах, че "предимствата", които беше посочила, не са предимства. Иначе предимствата на центъра или който и да е квартал не ги отричам. Претеглянето на плюсовете и минусите през собствената ни призма е най-важно. Аз все още не съм открил перфектната локация за имот във Варна.

Също всеки си има вкус и разбиране за район, жилище, сграда. Ако на всички ни харесваше едно и също, щяхме да сме съседи в един небостъргач примерно.

# 439
  • Мнения: 89
Да, именно, всеки си ги пречупва през собствената си призма.
Ето,аз също направих компромис, закупих жилище във Възраждане, в Ренесанс. Няма да ни е леко от съседи, защото се очертава яко тухла около нас, това, което ни наклони да вземем именно там, е че за купихме и парко място, без което ще е невъзможно да паркираш в района.
Затова и всеки си има предпочитания, няма идеален сценарий..

# 440
  • Мнения: 828
Накратко центъра на Варна е някакво апокалиптично място излязло от филм на ужасите. Дооообре.

# 441
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Никога не сме имали проблем с паркирането ,защото имаме парко място и гараж.А откакто сме в синята зона улицата стана тиха и спокойна и места за паркиране има .
Детето ни-10години израсна в морската градина.Там ходим пеша през седмицата.В събота и неделя е пренаселено,но през седмицата е идеално.
Който има деца ще ме разбере.
Училищата ,които са наблизо са добри.
Пазаруването-пазаруваме онлайн и един път в месеца ходим с колата до новия Кауфланд.
Спешното е на 10 минути път с кола .
Не ползваме градски транспорт.
До кварталите ходим с кола или такси.

Центърът на Варна не е само шадраваните.
Гръцката махала,района около Морската градина....
кино Тракия,около Общината,
Харесвам също Чайка,Спортна зала,Бриз.

лятно кино Тракия,Нептун,Чаталджа
морската градина и шадраваните и плажа са на 10 минути път пеша.

Минуси-вятъра през зимата.
Няма много хранителни магазини.

Ценя високо спокойствието във вилните зони.
Къщата с двор е разкош ,особено сега.
Харесва ми даже повече от центъра.
Но не сме оставали зимата и не знам как е.

# 442
  • Варна
  • Мнения: 5 095
Странно е да обясняваш колко по-хубаво е на центъра, а да изказваш мнение, че не би се върнала там, освен ако нямаш избор.
Абсолютно никъде не съм казала, че на центъра е по-хубаво.... Flushed

Аз все още не съм открил перфектната локация за имот във Варна.
Ми няма и да я откриеш. Перфектна локация без недостатъци няма.

Минуси-вятъра през зимата.
Това е минус на целя град. Явно всеки си мисли, че на него най-много му духа. Grinning

Вивиана, не знам какъв имот отдаваш под наем. Не казвам, че лъжеш, но не може по една или две сделки да обобщаваш за целя пазар, че наемите в центъра са тройно по-високи. Обикновено при два идентични апартамента, този в центъра "бие" другия със стотина лева наем. То ако беше така, както казваш, всички студентчета и по-скромни семейства щяха да се бутат по кварталите на евтиното, а в центъра щеше да има наематели само чуждестранни студенти по медицина и посланници.

# 443
  • Мнения: 712

Пазаруването-пазаруваме онлайн и един път в месеца ходим с колата до новия Кауфланд.
Спешното е на 10 минути път с кола .
Не ползваме градски транспорт.
До кварталите ходим с кола или такси.

Е добре де , нали основното предимство на центъра е че всичко ти е на пешеходно разстояние , пък вие не слизате от колите . То като ще ходиш навсякъде с кола , какво значение има откъде точно тръгваш ? И тия мантри за 10 минути от плажа не ги разбирам . Не мога да си представя да бухам пеш до плажа със всичките му чадъри , пояси , маски , плавници и т. н. . Да не говорим че до 2-ра или 3-та буна можеш да стигнеш пеш за 10 минути ,само ако имаш къща в самата морска градина .
  Имам колега който живее в наследствена къща зад градска болница . Еми той наистина е принуден да ходи пеш . Сам си казва , тръгва с колата само ако наистина е много наложително , защото ай е мръднал колата , след това два дена дебне за свободно паркомясто около къщата му .

# 444
  • Мнения: 828
Винаги краибрежието е ветровито. Ако говорим за бриза той е навсякъде. Няма как да избягаме от физиката. Естествено някъде е повече, но вятър си има. Като си говорим колко е гнусен центъра само за идеалния ли говорим или за широкия. И като кажем квартали кои точно визираме - Галата, Чайка, Власиславово, Аспарухово, Чаталджа(нарочно го пиша), Възраждане. С автомобил няма значение къде си. Няма значение дали киснеш в задръстване час или 10 мин. Или пък отиваш пеша. Повечето ресторанти и барове са в центъра. Ако се събирате 10 човека от различни части на Варна къде ще се срещнете.

# 445
  • Варна
  • Мнения: 5 095
Ами те си ходят пеш, жената обяснява за изключенията, когато се налага да шофират. Едва ли ходят вседи ден до кварталите. Веднъж месечно карат до Кауфланда. Това неслизане от колата ли е? Grinning

Аз като дете винаги съм ходила пеша на плаж и не, не сме имали къща в самата морска градина. До ХЕИ живяхме. Сутрин към 8 и нещо се пускахме надолу и към обяд се връщахме. Да сме се качвали на 209 за по-далечен плаж 2 - 3 пъти на лято макс. Давам си сметка, че хората вече са много разглезени и 15 - 20 минути ходене пеша е нещо страшно.

Колегата ти от къщата зад градска болница няма ли двор или гараж в тая къща, където да паркира, или е задръстен с боклуци? Никой не е длъжен да му осигури паркомясто около къщата му. Нищо няма да му стане, ако повърви малко. Както правят всички хора, които си нямат гаражи или паркоместа. Какво значи принуден да ходи пеш? Колата не е нещо задължително. Човек си прави сметка има ли къде да я държи, може ли да я поддържа и така.

Последна редакция: сб, 25 апр 2020, 15:00 от Didi168

# 446
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Двойни са наемите. Не ми се влиза в излишни спорове.  Наема е в евро от бг фирма. Обитава се от един човек. В крайни квартали има неотдадени имоти от години.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 954
Е Диди ти не беше ли от Сотира, сега пък ХЕИ. На плаж пеша съм ходил само с дядо от Чайка надолу и то по времето когато се ходеше само с хавлия на врата и нямаше разхождачи на песове, ходихме на офицерския плаж. Сега съм със 1000 принадлежности и по-добре да ида извън града и да паркирам до плажа, да не говорим и за шума и хигиената. Докато живеех в центъра абсурда беше, че редовно ходехме да пазаруваме уикенда във Възраждане в Кауфланд и Лидл просто защото се пазарува всичко тежко, паркира се до кооперацията и разтоварваш на прибежки, друг вариант няма защото в кварталното магазинче можеш да пазаруваш само ден за ден.

Имаше и други абсурди, обикаляне един час да паркираш докато те заболи глава, ползване на таксита по 10-20лв сметки защото по-добре така отколкото да ползвам колата и след това да не мога да паркирам и.т.н. За мен гнусна е цялата централна част, като почнем с уличките над пощата, след това Генералите в карето до Медицинския, Спортна зала. Иначе има и хубави места - района над Руско училище, района зад Колохозния - Драва, района зад новата централа на Първа Инвестиционна и.т.н.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 5 095
От троен, стана двоен... окей. Simple Smile Това е вашият наем. Колко от наемите са в евро? Само за чужденците. Останалите наеми в центъра не са двойни. Навсякъде има неотдадени имоти от години и това не е заради квартала. Така са си решили собствениците. Няма жилище, което да не може да бъде отдадено, ако наемът е адекватно изчислен.

Е Диди ти не беше ли от Сотира, сега пък ХЕИ.
Ох, много си зле. Joy Как ти хрумна, че един човек живее на едно единствено място до края на живота си?
Като съм била малка, нашите са живели точно срещу централна поща, над Санита. После до ХЕИ 10 години. После се преместихме в Победа. На 18 се изнесох и тогава започна циркът. За 9 години съм сменила май 6 квартири - в различни части на Левски, Цветния, Възраждане 1 и Сотира. Живяла съм и във Виница с бившия ми, сега живея в Изгрев. Имам приятели във всички квартали, даже и в Максуда. (не са мангали). Живяла съм в панел, в стара тухла, в ново строителство, в къща, в затворен комплекс с охрана... Може и да изпускам нещо. Смятам че имам доста натрупани впечатления и съм достатъчно обективна.

Последна редакция: сб, 25 апр 2020, 13:32 от Didi168

# 449
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Penkoman, някои си имаме гаражи.
Преди съществуването на веригите откъде пазарувахте? Има си борса за хр.п-ти.

Общи условия

Активация на акаунт