Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 27 472
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 632
Може да е от носа. Ако имаш задна хрема, запушване особено през нощта, синузит или нещо подобно се получава този ефект. Особено при пресушена носна лигавица може да кърви и да излизат кървенисти храчки. При слаби носни капиляри също.
Ако е от носа и не е оцветена в някакви странни цветове - жълто, зелено, не смятам че е проблем.
По принцип не е лошо да се направи все пак консултация с лекар, УНГ и пулмолог, но ако не те притеснява чак толкова много, по-добре изчакай да мине извънредното положение.

# 286
  • Мнения: X
Здравейте,
Имам един проблем и бих искала да попитам какво е най-добре да направя. Моля да ме извините ако въпросът не е за тук и съм объркала темите.
На въпроса: Закъснява ми вече с 15 дни. Категорично не съм бременна, нищо не ме боли, нищо по-различно от преди в здравословен план като изключим само закъснението.
Възможно ли е да се дължи на това, че от датата на последния цикъл бих лекарства (става въпрос за витамин С и парацетамол само), на това, че се преместих на другия край на България и смених климата или на това, че съм в сесия, изпитите са другата седмица и аз наистина много се тревожа и ги мисля в последно време? Знам, че не сте лекари и няма как да дадете категорично мнение и е най-добре да се консултирам със специалист, но както казах се преместих на другия край на страната, все още не съм сменила лекаря си, а и в това извънредно положение в момента не ми се иска много-много да ходя в медицински заведения.
Просто не знам какво е най-добре да направя. Дали да изчакам седията да свърши и да се успокоя, дали да се обадя на лекар още утре....
Не знам дали има връзка, но за всеки случай да кажа - на 20 години съм.

# 287
  • Мнения: 39 653
Има голяма вероятност, да. Но по- добре е консултация с лекар. Ако не сега(заради извънредното положение), то другия месец си направи преглед. За твое успокоение и добро.

# 288
  • Мнения: 1 537
Аз когато ми се налага да пия лекарства ,винаги ми закъснява цикъла поне с 10 дни.
Но се консултирай с лекар.

# 289
  • Мнения: 217
Здравейте,
Преди седмица ми се появи лек оток на ръката и се втвърди, точно на свивката все едно абокат са ми слагали. Няма зачервено, няма и силна болка. Имам дискомфорт и отмалялост на китката. Парене, мравучкане, вените ту изпъкват много, ту се свиват. Ходих на невролог и на съдов херург и казаха, че няма проблем и не знаят от къде се е получило. На някой случвало ли му се е подобно нещо?

# 290
  • Мнения: 5 955
Когато аз имах сходни симптоми, се оказа тромб в ръката, но пък ти пишеш, че си ходила на съдов и не е видял проблем...

# 291
  • Мнения: 217
Ходих да, вчера на съдов и ме гледа също на ехограх, каза, че всичко е нормално и кръвоток си има по цялата ръка съвсем нормален....
не знам какво да го правя, една седмица съм вече така.
Невролога ми изписа милгама Н и Тросикам, но някакси се съмнявам, че ще подобрят състоянието.
А ти какви симптоми имаше? Имаше ли зачервяване или посиняване?

# 292
  • Мнения: 54 864
А имала ли си някога абокат на това място?
Защото аз имам едно топченце, на същото място, от предишен абокат. Но не ме боли, просто е леко подуто.
Болки в китките и лакътя имах след употреба на Ципрофлоксацин/Левофлоксацин. Знам, че и ти ги пиеше.

# 293
  • Мнения: 217
Не, абокат не съм имала от 7-8 години.
Да, пих ципрофлоксацин 10 дена и това се появи една-две седмици след като го спрях. И аз се съмнявах за него (както и личната леларка). Направих си пълни изследвания кръвни, включително и ревма фактор и всичко е в норма. Невролога ми прави и изследване на нервите на ръката и там всичко е наред, а тежестта и неприятната тъпа болка не минава.

# 294
  • Мнения: 1 892
Здравейте, около обяд се ядосах и изведнъж ми "писнаха" ушите, остър стържещ звук, почувствах напрежение, а в последствие установих, че не чувам добре. Вече няколко часа няма промяна, само острия звук е заменен с тъпо бучене. Вече едва успявам да се държа нормално, чувствам се ужасно. Какво мога да направя? Благодаря.

# 295
  • Мнения: 223
Измерете кръвното.

# 296
  • Мнения: 5 955
А ти какви симптоми имаше? Имаше ли зачервяване или посиняване?

Нямах промени в цвета на кожата, с изключение на една малка синка в горната част на ръката. Иначе - изтръпване, значително подуване, тъпа венозна болка.

# 297
  • Мнения: 217
И аз имам тъпа болка, като обаче, подутото не се вижда, тоест само като пипнеш мястото е много твърдо, но видимо отока спадна още преди 2-3 дни. Твърдото място е около 5-6 см
Дали може да е тромб и да не го е видял доктора...

# 298
  • Мнения: 48 100
Освен да идеш на друг съдив хирург и после хирург

# 299
  • Мнения: 217
Ще отида в понеделник, то сега няма къде... а мисля, че ако е тромб е опасно да се стои така.

Общи условия

Активация на акаунт