Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 27 160
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
Здравейте, някой ползвал ли е магнезиево олио? Къде е най-добре да се маже и трябва ли да се отмива или не, че чета различни неща?
Здравей!
Достатъчно е да се държи около 5-10 мин (за това време се усвоява магнезия) и може да се отмие или премахне с мокра кърпа. Може да се маже и при крампи на пръсците, аз лично за това съм го ползвала, ефекта е много бърз.
Simple Smile

# 271
  • пак там
  • Мнения: 2 885

ужас...Confused а това на снимка ли се видя?

Е, на снимка... На снимка се видя бронхит, на микробиологията се видя златист стафилокок, и като го отпочнахме... докато не видяхме чиста снимка, че и още пет дни след това - антибиотик. Ама ни се разказа играта преди това.

Кашля, пие 7 дни АБ, успокоява се и пак започва да кашля на другия ден. И така два месеца, докато не ми писна и не стигнах до старата лекарка от 2-ра градска (бяхме лежали там, че детето забърса някакъв вирус, от който два дни стоя на кислород нонстоп), която вече се беше пенсионирала и с много наглост и убеждаване, че сме за при нея, си измолих да го прегледа. Та цялата тази простотия, плюс инхалации три пъти дневно с вентолин, че беше започнал да има трудности с дишането...

Абе изкара ни го през носа този златист стафилокок, откъде го забърса... И докторката тогава каза, че той е много устойчив на всякакви лекарства и трудно се лекува.

Да допълня: в никакъв случай не казвам да пиете 20 дни един АБ. Ние се бяхме докарали до такова състояние. Но го следи изкъсо, ако трябва - пускай снимка на всеки десет дена. Това са две-три снимки, не е толкова опасно, колкото изглежда.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 40 838
Рися, мерси..през лошо сте минали.

Моят син няма никакви симптоми...ни кашля, нищо. На седмица веднъж като си прочисти гърлото и изкара нещо зеленикаво. Явно е старо. И с носа така.

# 273
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами според мен детето изкара свински грип през 2010, ама няма кой да го потвърди. Алергия към вирус било...
Отключи белодробни спазми и ни отне четири години и зверски инат, докато го оправим. Че се изпокарах и с нашите заради това.


Но лекувайте това, което имате. Вероятно сте лекували този стафилокок преди време, без да знаете.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 40 838
Рися и аз незнам...от години не беше пил АБ. Ще идем пък да видим какво ще каже лекарката.

Бъдете здрави!

# 275
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Успех ви желая и най-важното: не се притеснявай! Никой, имам предвид здраво право момче (или момиче, не запомних, извинявай), няма да се тръшне от ЗС. Да, ще поболедува малко повече, може би дори малко по-сериозно, но ще се оправи, стига да натискаш докторите.

# 276
  • Мнения: 54 594
Да питам, ако някой е наясно - Генералгин и Аналгин, съдържат Метамизол натрий, 500 мл са таблетките, в листовката на Генералгин пише да не се дава на деца под 15 г., в листовката на Аналгин може да се дава на по-малки деца. Каква е разликата?

Аналгин по принцип не трябва да се дава на деца. Даже в много държави е забранено.
Само тук се дава с лекота.
Силен алерген е, да се знае и това.
Хубаво са си написали в листовката на Генералгин, трябва и другите да предупреждават.

# 277
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Някой ползвал ли е билково масло "Theresienoil"? Наскоро си го купих, за да третирам малки ранички от изгаряния и драскотини, но засега не съм доволна. Стои като зехтин на кожата, сякаш не попива, мирише неприятно, а и ми се струва, че не върши никаква работа. Не виждам как ще заличи белег, какъвто ефект промотират, че има, в рекламите. Освен това, мисля, че е много неикономичен - очаквам да свърши за около 10 дни, а е скъпичък продукт...
Аз го ползвам, и съм доволна. Не е необходимо да се слага много, съвсем символично количество колкото да покрие раничката. Използвам за драскотини, порязвания. Ускорява заздравяването. За белези - не знам, по принцип зависи от белега.
На мен това количество ми изкарва дълго, но слагам съвсем малко. Тъничък слой е достатъчен.

# 278
  • Мнения: 5 884
Благодаря за мнението! Аз го мажа на голяма площ, защото, както писах, става въпрос за ранички от електроепилация, т.е. невъзможно е да го мажа на всяка една раничка поотделно, защото са поне 50 на брой и са близко разположени. Затова - капя и разнасям хубаво. Но основният проблем не е, че бързо ще свърши. Grinning Просто имам усещането, че не върши никаква работа, но разбира се, може и да греша. Ето, ти си доволна.

Най-голям ефект, във връзка заздравяването на рани, съм виждала от спрения от производство "Вита-Мерфен", както и от това мехлемче на "Bioderma".

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 12:11 от Кристaлин

# 279
  • Мнения: 1 382
Здравейте,
имам Хашимото и е навремило да си пускам профилактичните изследвания..също така два месеца ми идва с 5 дни по-рано, а този с 8 дни ми подрани.
Бях на гинеколог преди месец (профилактичния годишен преглед), всичко ми е супер..Доктора каза да не се притеснявам..но аз си познавам тялото и според мен някой хормон е мръднал.
ТА..от седмица някъде забелязвам, че потта ми промени миризмата си..Остра и силна, нетипично за мен.
Гледам пакетите на Бодимед за половите хормони, но идея си нямам..Бихте ли ме посъветвали дали са достатъчни или трябва да пусна и още нещо: LH (Лутеинизиращ хормон), FSH (Фоликулостимулиращ хормон), Естрадиол, Пролактин.
Извинявам се за дългия пост.

# 280
  • Мнения: 269
Здравейте от първия ден на М. започнах противозачатъчни ,на третия ден ги спрях ,понеже бяха предписани ,заради грешно разчетени резултати,но цикъла ми не спира вече около 10 дни.Нормално ли е ? Четох ,че може да има извънменструално кървене заради противозачатъчните,но съм изпила 3 хапчета...

# 281
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 798
Благодаря за мнението! Аз го мажа на голяма площ, защото, както писах, става въпрос за ранички от електроепилация, т.е. невъзможно е да го мажа на всяка една раничка поотделно, защото са поне 50 на брой и са близко разположени. Затова - капя и разнасям хубаво. Но основният проблем не е, че бързо ще свърши. Grinning Просто имам усещането, че не върши никаква работа, но разбира се, може и да греша. Ето, ти си доволна.

Най-голям ефект, във връзка заздравяването на рани, съм виждала от спрения от производство "Вита-Мерфен", както и от това мехлемче на "Bioderma".
Ами да, използваме го за различни неща, затова. Аз го ползвам само за малки ранички и порязвания.
Аз съм ползвала Био Ойл, за заглаждане на стрии, има някакъв ефект. Но по принцип трябва време и грижи.

# 282
  • Мнения: 48 007
Вита мерфен приготвят в аптеката в Токуда, може би и в други

# 283
  • Мнения: 5 884
Сериозно ли?! Ако е така, ще съм ти задължена до края на живота си! Relaxed
Същият продукт ли е, както преди? Т.е. със същите съставки?
Ще проверя, при първа възможност! Сърдечни благодарности!

# 284
  • Мнения: 45
Здравейте, имам сутрин като стана еднократно винаги храчка, като много често е с кървави жилки. Това е от няколко месеца, ту е примесена с кръв, ту не. Не знам вече къде да търся проблема. Сякаш не мисля, че е бял дроб, защото  кашлица не съм имала. Не съм пушач също. Зъби също изключвам, защото най малкото кръвта е в храчката, а не слюнката. Някой някакви идеи?

Общи условия

Активация на акаунт