Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 27 297
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам някой приемал ли е птотивозачатъчни Белара 21+7 за лечение на поликистозни яйчници? Моят лекар ме увери, че е с най-малко странични ефекти и е много добро. Изписа ми го за поне 3 месеца, но най-вероятно ще продължа още 3 след това. Аз съм на прага на наднорменото тегло и не ми се ще да го прекрача, защото много трудно ги свалих преди и ми е трудно да го поддържам така, въпреки че постоянно съм на диета. Моля, споделете какъв ефект имаше при вас, ако сте го пили.

# 256
  • Мнения: 39 560
Когато момчето ми има задна хрема си кашля по всяко време и във всяко положение- легнало, седнало, право. Опитай да си направиш няколко  яки промивки с много физиологичен разтвор(едва ли ще навреди) и виж дали имаш подобрение. Определено щом наболява и ухото, търси нещо свързано- ухо-нос....

# 257
  • Мнения: 3 439
Обади се на личния ти лекар и изисквай преглед,  евентуално и рентген. Несериозно е три седмици кашлица да ти се предписват какви ли не сиропчета. Такива съм пила като бременна между другото, че все бях болна (единия път кашлях 22 дни), а те са леки. Но бях минала на вътрешен и на УНГ, преди да съм спокойна, че само си бухам. Не чети в интернет, а изискай преглед, който ти се полага. Ще се оправиш 🤗

# 258
  • Мнения: 1 534
От алергична задна хрема съм получавала възпаление на евстахиевата тръба 2 пъти.
Много е неприятно.
Болка,налягане в ушите и ми беше хлътнало тъпанчето.
Така че по-добре отидете на време ,за да не се достига до по-сериозни последствия.

# 259
  • Мнения: 5 910
Момичета, дали има някакъв обобщаващ тест, изследване, за да се види какъв недостиг на витамини, минерали има човек и кои точно?

Ако имаше, не би се налагало да плащаме космически суми за изследването на отделни витамини и минерали. Simple Smile Аз лично в момента съм заделила едни 1000 лв., които мисля в скоро време да използвам именно за тази цел.

# 260
  • Мнения: 683
Здпавейте! За колко време ориентировъчно трябва да спадне отока  от счупване след сваляне на гипс?

# 261
  • Мнения: 5 910
Някой ползвал ли е билково масло "Theresienoil"? Наскоро си го купих, за да третирам малки ранички от изгаряния и драскотини, но засега не съм доволна. Стои като зехтин на кожата, сякаш не попива, мирише неприятно, а и ми се струва, че не върши никаква работа. Не виждам как ще заличи белег, какъвто ефект промотират, че има, в рекламите. Освен това, мисля, че е много неикономичен - очаквам да свърши за около 10 дни, а е скъпичък продукт...

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
В повторният секрет на сина ми пак е изолиран Стафилокок ауреус Confused
Хич не ми се иска пак АБ..

# 263
  • Мнения: 2 583
Ако е само в носа, може да се оправи и с локално лечение без да се пие АБ. Казвам го, защото аз съм с носителство на същия стафилокок, за съжаление, детето ми също, но АБ пия само, ако освен го имам и в гърлото.
Поне при нас този стафилокок е чувствителен към един локален антибиотик и с него се лекуваме. При вас какво излиза на Антибиограмата?

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
В храчка е...първият път пи амоксиклав.
Ето новата...


Личната ни праща при пулмолог...

# 265
  • Мнения: 22 867
Да питам, ако някой е наясно - Генералгин и Аналгин, съдържат Метамизол натрий, 500 мл са таблетките, в листовката на Генералгин пише да не се дава на деца под 15 г., в листовката на Аналгин може да се дава на по-малки деца. Каква е разликата?

# 266
  • Мнения: 2 583
В храчка е...първият път пи амоксиклав.
Ето новата...


Личната ни праща при пулмолог...

От храчка би трябвало да пие антибиотик за съжаление. Поне доколкото виждам на Антибиограмата, стафилококът е чувствителен към много видове АБ, тъй че има варианти.
Не отлагайте, а отидете на пулмолог наистина. Такъв лекар ще определи най-точно правилното лечение.
Успех и дано да се оправи бързо.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
Мерси!

# 268
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Златистият стафилокок трудно се бори, така че идете на пулмолог и слушайте какво говори. При нас отне къмто 20 дни лечението, беше стигнал до дробовете.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
Златистият стафилокок трудно се бори, така че идете на пулмолог и слушайте какво говори. При нас отне къмто 20 дни лечението, беше стигнал до дробовете.
ужас...Confused а това на снимка ли се видя?
Страх ме е заради положението с вируса...не е време сега за ходене по доктори за други неща, ама как да го оставя рака пък...?
Ух, объркана съм, извинявайте!

Общи условия

Активация на акаунт