Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 28 970
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10
здравейте ,
аз попринц всяка година се разболявам поне по два пъти,но от миналата година един от лекарите ми каза за една добавка полимакс инфлустоп ,това е имуномуолатор. Като лекаря ми каза че е мога да го използвам като профилактика и като лечение и грипни състояния.Изключително доволна съм от както го използвам като профилактика ,не съм се разболявала нито аз ,нито някой от семейството ми . доста добър немски продукт е.

а витамин Ц си купувам немско за пиене  ,което е без никакви допълнителни консерванти,изцяло природно. Намира се в аптеките ,но предимно в марешки го откривам .

Чух снощи в новините, че нямало по аптеките нито витамин С, нито Д, под никаква форма. Явно вноса на Вигантол, който направиха преди десетина дни е изчерпан, заради истериите покрай вируса.

Аз ей така както вземама 2000мг  вит Ц и 6000IU вит Д, Епикор и пак се разболях.  Според мен каквото и да вземаш все тая. Но народа си вярва е някакви негови си работи и купува и взема. До сега не е било тези гореспоменатите да са ми помогнали за нещо. Почти целогодишно ги вземам. Само лятото кто сме на почивка за две седмици ги спирам, че не ми се носят шишенца по самолетите. Сега пак бързо се оправих. Миналата година 2 месеца болна. Щях да се удуша от кашлица. Ходих нА доктор, лекарства не ми изписа. Щяла да мине. И така и стана.  Но от лятото до есента се оправих чак и пак така вит. Ц и Д вземах.

# 241
  • Мнения: 61
Ако нямам вирусна инфекция ще навреди ли нещо пиенето на Изорекс? ЛЛ ми го изписа заради главоболие и температура около 37.
Изорекс е супер продукт за имунната система, който педиатърът изписваше на сироп за детето, но вече го има и на таблетки за пораснали деца и възрастни. Може да се пие при първи симптоми на грип или настинка, но и за предпазване от грип и вируси, но в друга дозировка. Има отличен ефект.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 12:29 от Зелена линейка

# 242
  • Мнения: 10 371
Аз мисля, че ти писах и на ЛС, че не съм правила изследвания засега, защото лабораториите работят изцяло за болниците и хронично болните и достъпа е забранен. Свързах се само с нефролога си по телефона, който ми каза да не приемам вит д, както и вит ц. Предполагам, че може да е от витамина, освен ако не е и от някои противовирусни препарати, но предвид, че и предходната година имах оплаквания в бъбреците отново след прием на този витамин, изглежда не го понасям.

Не знам какви дози вит. Ц приемаш. Но по принцип повече от 250мг на веднъж не е добре да се приемат, защото именно вит. Ц-то ако не се усвои, част от него се окислява до оксалат (а бъбречните камъни се състоят от него). Както повечето от нас вземат 3хил-4хил мг на ден, не се знае какво се усвоява и какво не и кое къде отива. Аз не съм медицинско лице, това съм го чула и прочела из нета, но възможно е и вит. Ц-то да ти дразни нещо. Направо спирай всякакви витамини докато не се изясни, кое допринася за този дискомфорт.

# 243
  • Мнения: 4 868
Аз мисля, че ти писах и на ЛС, че не съм правила изследвания засега, защото лабораториите работят изцяло за болниците и хронично болните и достъпа е забранен. Свързах се само с нефролога си по телефона, който ми каза да не приемам вит д, както и вит ц. Предполагам, че може да е от витамина, освен ако не е и от някои противовирусни препарати, но предвид, че и предходната година имах оплаквания в бъбреците отново след прием на този витамин, изглежда не го понасям.

Не знам какви дози вит. Ц приемаш. Но по принцип повече от 250мг на веднъж не е добре да се приемат, защото именно вит. Ц-то ако не се усвои, част от него се окислява до оксалат (а бъбречните камъни се състоят от него). Както повечето от нас вземат 3хил-4хил мг на ден, не се знае какво се усвоява и какво не и кое къде отива. Аз не съм медицинско лице, това съм го чула и прочела из нета, но възможно е и вит. Ц-то да ти дразни нещо. Направо спирай всякакви витамини докато не се изясни, кое допринася за този дискомфорт.

Не пия вит ц, както и д. приемах вит д 3 пъти през март през ден два, а вит ц взимах само по 200 мг 3 4 дни.

# 244
  • Мнения: 10 371
Значи всичко което ти се случва не е от витамините които си вземала. Вит. Д в тези мини дози, че и приеман 3 пъти през два дена не може да повлияе. Вит. Д действа чрез натрупване. Той не е като хапче за глава - вземаш и ти повлиява. Трябват си по-задълбочени изследвания. Дано се разреши проблема и се чувстваш нормално отново.

# 245
  • Мнения: 4 868
Значи всичко което ти се случва не е от витамините които си вземала. Вит. Д в тези мини дози, че и приеман 3 пъти през два дена не може да повлияе. Вит. Д действа чрез натрупване. Той не е като хапче за глава - вземаш и ти повлиява. Трябват си по-задълбочени изследвания. Дано се разреши проблема и се чувстваш нормално отново.

От пренатоварване на организма с аб и много химия е всико, както и много слаб имунитет. Много от лекарствата не ги понасям вече, без значение дали е аб , или друг медикамент.

# 246
  • Мнения: 291
Здравейте. Цикълът ми закъснява с 4 дни, и преди е закъснявал, но този месез самата ми лутеална фаза се е удължила. Винаги е била точно 13 дни, знам защото усещам овилацията си всеки месец и я вписвам в календарчето. А този месец вече е 16-ти ден от нея, а цикълът не е дошъл. Правих 2 теста, отрицателни са. Възможно ли е да е от стрес, времето и т.н.? За закъснение на цикъла знам причините, но тогава и самата овулация е по-късно, а при мен периода след нея е сравнително по-дълъг. Възможно ли е да е нещо хормонално?

# 247
  • Мнения: 311
Здравейте момичета, не знам дали въпроса ми е точно за тази тема, но не открих актуална за моя проблем.Преди три седмици започнах да кашлям суха, непродуктивна кашлица без никакви други симптоми. Започнах самолечение с прахчета Тайлол хот и сироп Стодал, но не ми помогнаха. Обадих се на личния си лекар, но впредвид обстоятелствата с коронавируса се консултирахме само по телефона, каза ми да си взема хапчета Исла и сироп Гринтус, никаква промяна с кашлицата.Правих си разтривки с ракия, също така и компрес на гърдите с мед и сода за да се втечни секрета и да започне да излиза, ядох хрян с лимон и мед,но не и не, кашлицата все още е суха и ми гъделичка нещо в гърлото и за това сякаш кашлям.Вече три седмици направо е ужасно, вчера пак звъннах на личния си лекар и пак само консултация по телефона, сега ми каза да си взема Либексин таблетки и ако до другата седмица не ми мине ще се срещнем за снимка на дробовете. Но започнах да чувствам болка в дясната си сливица и лека болка в ухото, имам чувството че сливицата ми е подута, не знам какво да правя, прочетох какви ли не страшни диагнози в интернет свързани с моите симптоми.Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно, всякакви съвети и опит ще са ми полезни. Благодаря ви предварително Simple Smile

# 248
  • Мнения: 13 677
Ifka_
какъвто и съвет да ти се даде тук ще е като както досега лекарят ти да те консултира по телефона. Търси бърз начин да те види ЛИЧНО лекар. Успех.

# 249
  • Мнения: 311
Единствен вариант който виждам е директно да отида в спешното, ама не съм много обнадеждена дали ще ми обърнат внимание, вмомента се говори само и единствено за коронавирус и това е забравихме всички други болести. Мисля в понеделник да звънна пак на личния лекар и да настоявам за преглед от нея и препращане към специалист УНГ.

# 250
  • Мнения: 39 812
Ифка, не споменаваш нищо за температура.... Да не става въпрос за алергия? Леката болка в ухото може да е от задна хрема.

# 251
  • Мнения: 5 751
Достатъчно си изчакала, още в понеделник настоявай или да те птрегледа ОПЛ или да те насочи къде другаде да те прегледат. А температура?

# 252
  • Мнения: 55 082
Ако си без Т, стой си у вас.

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 41 090
Момичета, дали има някакъв обобщаващ тест, изследване, за да се види какъв недостиг на витамини, минерали има човек и кои точно?

# 254
  • Мнения: 311
Ифка, не споменаваш нищо за температура.... Да не става въпрос за алергия? Леката болка в ухото може да е от задна хрема.
Нямам температура, не съм и имала през последните 3 седмици.За задна хрема и аз си мислех, но кашлицата е предимно сутринта и през деня, а при задната хрема до колкото знам е вечерна? Определено в понеделник ще настоявам да се видя с ОПЛ,според нея щом няма температура всичко е наред и не трябва да се притеснявам, ако отново ме консултира само по телефона, направо ще отида при някое УНГ, само незнам как стоят нещата с прегледите сега в извънредното положение.

Общи условия

Активация на акаунт