Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 26 877
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12 108
Зависи на каква възраст се поставят брикетите. Колкото са ти повече годините, толкова по-бавно, по-болезнено и по-трудно се случват нещата, каквото и да казват ортодонтите. Не е едно и също на 14… на 24… на 34… да не продължавам.

# 676
  • Мнения: 217
Зависи на каква възраст се поставят брикетите. Колкото са ти повече годините, толкова по-бавно, по-болезнено и по-трудно се случват нещата, каквото и да казват ортодонтите. Не е едно и също на 14… на 24… на 34… да не продължавам.

Така е, но все пак зависи и от организма и от лекаря.

# 677
  • Мнения: 10 256
Аз бяха с инвизалайн. Не се шашкай. Аз съм дърта на 45. Добре ще е детето.

# 678
  • Мнения: X
Нещо притеснително ли е спукана вена на крака при положение, че си на протиозачатъчни?

# 679
  • Мнения: X
На какво е симптом подут корем в долната част (под пъпа), което се "разстила" в легнало положение и "увисва" в изправено? Проблемът започна преди месеци, първо беше уж от хроничен запек, приемах сена, после се появяваше дори и след действието на лаксатива. Реших, че може да е и от вредата от сената и я спрях. От почти месец не приемам никакви лаксативи, горе-долу се справих с проблема с прием на магнезий, но това подуване си остана. Понякога усещам, че леко притиска и пикочния мехур. Може ли да имам някакъв вид изсипване / херния? Може ли да се развие постепенно такова нещо, а не внезапно? Също и вижда ли се на ехограф, гледали са ме на такъв на гинекологичен преглед, щеше ли да се види, ако има нещо такова?

# 680
  • Мнения: 12 108
С тези въпроси се обърни към лекар. Като начало, може да направиш посещение при ЛЛ.

# 681
  • Мнения: 54 347
Ако си с наднормено тегло - на хормонален дисбаланс. И поликистозни яйчници.

# 682
  • Мнения: 4 611
Ти си за лекар, мила. Тук не е мястото.

# 683
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Определено лекар. "Подуването" може и да е мазнини в зоната на талията, което в много от случаите е ИР.

# 684
  • Мнения: 1 091
Здравейте! След микробиологично изследване ми открика бактериална вагиноза  ми изписаха гробули Полижинакс,а на мъжа ми му дазоха Тинидазол,но АГ не ми каза как да го приема? В аптеката ми казаха 4 таблетки да се изпият в рамките на 1 час. Някой да го е ползвал по този начин?

# 685
  • Мнения: X
Подуването е свързано с всичко, което е свързано и с дебелото черво, но е твърде ниско и е постоянно. Не съм се изразила точно, като легна не се "разстила", а се прибира/потъва и корема ми изглежда нормален. Усещам го права или седнала, а също и след хранене, но и пиене на вода или друго, но почти веднага, в рамките на минута-две.

# 686
  • Мнения: 54 347
Дебелото черво не е ниско долу, а минава високо над стомаха и слиза надолу. Долу са тънките черва, после апандисита и нагоре тръгва дебелото.

Здравейте! След микробиологично изследване ми открика бактериална вагиноза  ми изписаха гробули Полижинакс,а на мъжа ми му дазоха Тинидазол,но АГ не ми каза как да го приема? В аптеката ми казаха 4 таблетки да се изпият в рамките на 1 час. Някой да го е ползвал по този начин?

Да, еднократно се приемат, 4 таблетки.
Не се пие алкохол същия ден.

# 687
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
За брекетите да вмъкна, че ортодонтът на дъщеря ми категорично забрани приемането на Ибупрофен за болка и температура, докато трае лечението! Като нестероидно противовъзпалителнто средство, влияе върху възпалението, а промяната в челюстите се случва точно като ги възпалява. Един вид, Ибупрофенът спира действието на брекетите и забавя лечението с тях. Парацетамолът има много по- слабо противовъзпалително действие.

# 688
  • Мнения: 39 238
Мерси,Тарти.

# 689
  • Мнения: X
Дебелото черво не е ниско долу, а минава високо над стомаха и слиза надолу. Долу са тънките черва, после апандисита и нагоре тръгва дебелото.
Вярно, но подуването намалява след като ходя по голяма нужда (донякъде и затова пиех сената). Понякога ме наболява в една точка долу вдясно (при по-силно подуване или газове, перисталтика), ама апендикса ли е, яйчника ли е, не знам. Гледали са ме на ехограф за друго и всичко наред, но не знам може ли да се види, ако има проблем с червата, ако има някакво преместване, смъкване, притискане или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт