Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 28 912
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 55 040
maq-mi, трябва да пиеш АБ, не само обезболяващи. Очевидно имаш някаква инфекция след абразиото.

# 76
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мистик,

Да не му се променя гласът? Има ли болки в гърлото, дразнене?

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
Мистик,

Да не му се променя гласът? Има ли болки в гърлото, дразнене?
ми не уж...не го боли.
А за мутирането вече е налице, ама сега си мисля, че е от едни храчки дето вади и от там и без глас на моменти.

# 78
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Хомеопатия не мога да дам - не я разбирам.

Аз в такива случаи лекувам носа - но давам конвенционални лекарства - муконазал обикновено. Дано съм ти от помощ...

# 79
  • Мнения: 183
Здравейте! Задължително ли е наличието на проблем, ако в нормално количество носен секрет на бебе има зелено оцветяване. Известно ми е, че ако сополите не са бистри, бели, има проблем, но като се замисля при мен без никакъв проблем носния секрет си има оцветяване.
Въпросът ми касае здраво, а не сополиво и болно бебе

# 80
  • Мнения: 2 015
Здравейте! Задължително ли е наличието на проблем, ако в нормално количество носен секрет на бебе има зелено оцветяване. Известно ми е, че ако сополите не са бистри, бели, има проблем, но като се замисля при мен без никакъв проблем носния секрет си има оцветяване.
Въпросът ми касае здраво, а не сополиво и болно бебе

Зелените секрети са характерни вече за бактериална инфекция. Особено ако са и по-жилави, а не течни.

# 81
  • Мнения: 1 329
maq-mi, трябва да пиеш АБ, не само обезболяващи. Очевидно имаш някаква инфекция след абразиото.
След спазмалгона сутринта, сега положението е по- добре, болката се локализира основно в ляво, под ребрата. Още имам зацапване.
Четох за възпаление на далак и панкреас, ама нали лекар трябва да ме прегледа.
Ако е и инфекция, пак трябва да ме прегледат, не става по телефона.
Чудя се все пак да отида ли до Вита, ама на какъв лекар?

# 82
  • Мнения: 766
Здравейте и от мен! Имам един проблем, който вече ме притеснява. Влязох в болница за разбиване на камък. Всичко мина добре и естествено ми слагаха венозни антибиотици. След изписването ми предписаха и Амоксиклав, който на седмия ден спрях. Стомахът ми се разбута и получих страхотно разстройство. Вече втора седмица дори и след глътка вода тичам в тоалетната. Ще се опитам днес да отида на преглед, но заради карантината все още никой лекар не ми вдига. Пих Ентерол, Лопедиум, ванилия, бобени зърна, нишесте, Смекта....нищо не помага! Пия Биогая пробиотик. Нещо да ми препоръчате вие?

# 83
  • Мнения: 5 751
rekomfort, Ружа, а ако е много зле и активен въглен ( но той попива и витамини, и лекарстава)

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 13:50 от NOVA NADEJDA

# 84
  • Мнения: 5 997
Какви са тези протоколи, не знам.
Аз говоря за рецепти за лекарства, за хронично болни.

Погледна ли статията? Още в първото изречение е упоменато как стои именно въпросът с рецептите за хронично болни.
И по телевизията го споменаха многократно, като една от официалните мерки, предприети от правителството, в борбата с коронавируса.

# 85
  • Мнения: 181
Имам дуфастон със срок изтекъл преди 3м. Мога ли да га изпия?

# 86
  • Мнения: 5 997
Аз бих. Но това е моето лично мнение.

# 87
  • Мнения: 209
За колко време? Аз в петък се почувствах различно и до вчера се влошавах. Днес сякаш секретът  е по -малко и кашлям по-малко но носът си е запушен и въпреки количествата изсмукани лекарства за гърлобол не минава и не минава гърлото.

Ами една моя приятелка в момента е вероятно с вирус. Тя се оплаква от гърло (което не е зачервено), няма температура и няма кашлица от петък е така. Имала и някакво усещане в дихателната тръба. Ходила на личен и оттам личната й казала, че не корона, простудила се била и я пратила да пие чай и да яде плодове. Което за мен е леко безотговорно, при условие, че сме в епидемия с толкова страшен вирус.

# 88
  • Мнения: 5 751
Последно има ли хрема при гадния вирус?

# 89
  • Мнения: 209
Май няма и болки  в гърлото уж няма. То май има и сезонен грип, върлуващ в момента.

Общи условия

Активация на акаунт