Кауфланд - тема 41

  • 46 630
  • 747
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 13 148
Ditto, благодаря!  Единственото ми обяснение е, че първо са били в прозрачни туби, а после са сменили материала. Wink

Брадли, така е. Мъжът ми си ходи с шишенце спирт в джоба. Simple Smile

# 496
  • Мнения: 3 729
Не стига че е скъпо, ами и 65% алкохол. Нали уж над 70 затрива короната.

# 497
  • София
  • Мнения: 14 684
Ама майонезата на Хайнц е трепач, свиня ще стана с тези благинки. 😂 И маслините Каламата са много хубави.
Половината от пазаруващите бяха без маски, надявам се от утре да не ги пускат в магазина.

# 498
  • Мнения: 25 739
Явно спирта се е появил, защото мъжът ми зареди тези дни от аптеката добро количество
цена?

# 499
  • Мнения: 35 110
Явно спирта се е появил, защото мъжът ми зареди тези дни от аптеката добро количество
цена?
100 мл- 1.10 ле

# 500
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Къде има Спирт?
Аз не намирам вече 3-та седмица. Поне маски намерих.

# 501
  • Мнения: 3 961
Не стига че е скъпо, ами и 65% алкохол. Нали уж над 70 затрива короната.

Някъде бях чела, че тези антибактериални гелчета не убиват вируси като короната. Не знам доколко е достоверна информацията.

# 502
  • Мнения: 25 739
Бива. Пак е спекулативно, но търпимо.

# 503
  • Мнения: 5 094
Аз си направих сама гел, за да съм сигурна, че има каквото трябва. Смесих 70% етилов спирт с 200мл алое гел (99% алое) и това, разджурках го и го сипах в шише с помпа.

# 504
  • Мнения: 35 110
Може ли някой да ми покаже как изглежда алое гел-а? И от къде се купува.

# 505
  • Мнения: 2 800
Този съм го виждала най-често по аптеките. Май го има и в кутийка.

# 506
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 417
Някой купи ли гофретника, да снима плочите колко W e?

# 507
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Реално 70%-ов спирт с каквото и да се смеси, сместа вече съдържа много по-малко спирт. Т.е. дали ще е купен или ще е домашно направен, гелът няма да може да убива коронавируса. И ако това, което го убива, е 70%-ов спирт, тогава за дезинфекция трябва да се използва 70%-ов спирт. Въпреки че според СЗО спиртът трябва да е 75-80%.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Сапунът го убива, щом ни карат да си мием постоянно ръцете, а гелът, който съдържа спирт не?

# 509
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Цитат от документа, към който дадох линк:
Цитат
Хигиената на ръцете е от съществено значение за предотвратяване на разпространението на вируса и трябва да се осъществява, като се прилага правилната техника, препоръчвана от СЗО и се използват или сапун и течаща вода, или дезинфектант на спиртна основа.
Хигиената на ръцете е от съществено значение за предотвратяване на разпространението на вируса и трябва да се осъществява, като се прилага правилната техника, препоръчвана от СЗО и се използват или сапун и течаща вода,
или дезинфектант на спиртна основа.
СЗО препоръчва формите за дезинфекция на ръцете да имат съдържание на спирт 80% етанол или 75% изопропилов спирт.
И в приложение се дава как се приготвят дезинфектантите на спиртна основа.
Не знам дали трябва да се допълни нещо към това.
Само едно - в рецептата няма гел. Пък и се надявам, че колкото и някои да не разбират от проценти, е много близо до ума, че като 70%-ов спирт се смеси с нещо, няма как получената смес пак да съдържа 70% спирт.

Общи условия

Активация на акаунт