Отговори
# 15
  • Мнения: 140
irinii колко на често са ти контракциите и броиш ли ги,поне донякъде.Питам,защото аз продължавам да си имам по много,броя до 20 и понякога са през 10 мин. после по цял час нищо и вече толкова им свикнах,че чак не се тревожа.Надявам се да нямаме разкритие.Имам същото усещане във влагалище и тъпи болки ниско в корема като се изправя и вървя,но ми казаха че усещането е нормално,защото родовите пътища вече се подготвят.Иначе на прегледа миналата седмица всичко с бебка беше наред и ме успокоиха,че засега няма признаци да бърза да излиза.Пожелавам и при теб да е така.
 На въпроса за храненето-за съжаление и аз съм много несериозна.Почти не ям месо(не мога да го понасям в жегите),а основно салати,супички и много плодове,наблягам на дини и нектарини.Засега съм +8кг.
 И мене яко ме тресат хормоните,станала съм много раздразнителна,но все още не ме налягат черни мисли и отчаяние.

# 16
  • Мнения: 1 091
irinii, относно това за отиванвто на преглед с разкритие без никакви предварителни усещания -  Thinking, не ми се вярва, особено при първо раждане /при 2-ро, 3-то и т. н. може/. Бъди сигурна, че ще усетиш, ако започне раждане -  такова без болки няма. Аз 1-я път до 6 см разкритие имах чувството, че ще умра, после сякаш самото изгонване на плода ми се стори много по-лесно.
А иначе на един и същи апарат ме гледат, но док каза, че всичко е наред, от апарата е.
Всички неща, които казваш, за подутите крайници ги правя, дори нощем ги мокря със студена вода /нали и без това не мога да спя, та си намирам работа/, много се надявам да е от жегата. Ако и утре съм така, ще давам урина /не съм го правила отдавна/.
Да ви се похваля, купих си помпа за кърма на Авент и съм много доволна. Даже я изварих, сакът ми за болницата вече е готов. Не се бях сетила за ножче за бръснене, смятам да взема 1 bic- че, подсещам и вас, по-добре да ни бръснат с наши си ножчета. Аз смятам да се обръсна вкъщи преди да тръгна, ама ще видим, ще имам ли време и сили. Вие как смятате да решите този въпрос?

# 17
  • Мнения: 407
hot chocolate   моя позната беше с назначено секцио за 29,но на 25 и изтичат водите и като отива в болницата се оказва със 7 см разкритие без да разбере.Отказват се от секциото и я оставят да роди нормално и всичко си минава бързо и леко.Явно при някой разкритието се получава много болезнено,а при някой не чак толкова.Дано и ние сме от тези щастливки и да не усетим кога сме извървели половината път от раждането,но когато му дойде времето.
Лека и прохладна вечер ви желая.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Момичета, забелязвам, че ми се подуват ръцете и краката. Кажете какво друго се правеше. осмен ограничаването на солта, да не се ровя за инфо из форума. Имаше ли нещо отводняващо, което да опитам?
Освен другото, което са ти казали - варени картофи без сол и извара.
На мен също от около 3 дни са ми много подути пръстите на ръцете и ходилата. Някой е писал във форум Майки, че по аптеките се продават някакви тест-лентички , с които можеш да си следиш албумина и в къщи. Утре ще ходя да търся, толкова тревоги ще ми спести. Някой взимал ли си е такива, особено във Варна ме интересува къде ги има ?

# 19
  • Мнения: 1 091
nikol5, това, което описваш, ми звучи много нереално, но сигурно и такива щастливки има. Дано и ние да сме от тях! Според мен, когато човек добре познава тялото си и го наблюдава под лупа, както повечето от нас тук, няма начин да не усети такава съществена промяна в организма.
Леле, prysila, мерси за инфото за лентичките, с които се следи албумина. Това е супер. И аз ще ги търся. 100 пъти по-добре, отколкото да даваш урина.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може да има разкритие без болки

за отводняване - има и някакви хапчета, но те трябва да са май по лекарско предписание

Иринии - аз споделих за ходенето до Шейново. САмо да ти кажа - там получих 3-4 контракции за 5мин, но записа на бебето показа голямо спокойствие от негова страна. Ем единия път беше адски болезненеа и дълга контракция. Но апарата не ги отчете като нещо особено/това също ми беше странно/. Възможно е тези контракции които имаш въпреки болката - ад не са толкова оасни както си мислим. Е ти се пази, но бъди спокойна до записа на тонове. остана още малко.

# 21
  • Мнения: 526
За храненето на бебето много точно е описано всичко. И аз съм чела същите нещта поне в 3 източника.
За разкритието - и аз знам, че при всеки е различно усещането.

Майките, които пият Магнерот  (за спиране на контракциите) - сутрин и вечер ли го пиете или само когато усетите силна болка?!  Confused

# 22
  • Мнения: 1 303
За отоци има препарат Неоренал,незнам колко действа,но е безвреден и пише че има такова действие,освен че го дават за циститни опалквания,жлъчни и за целулит Mr. Green
За магнезия-знам че се пие всеки ден,а не само при болка. Необходимо да се подържа някакво ниво в организма за да действа,а няма моментното действие на но-шпа и други подобни..

# 23
  • Мнения: 449
Бори-Анка, много съжалявам за това което ти се е случило. Знам, че думите няма да те утешат, но с времето болката от загубата дано да намалее. Бъди силна и дано Господ да дари семейството ви скоро с ново щастие. Почивай в мир малко ангелче.

От България си бях купила една книга за захранване на бебето и информацията в нея е почти като тази на Ави. Тук обаче на курса за родители, на който ходихме се оказа, че системата е доста по-различна. Накратко: захранването на бебето става след 6-я месец, до тогава е само на кърма и не му се дава никаква вода, чайове или сокове. През първите 6 седмици не му се дава и биберон за да може правилно да се научи да суче, а не да ви смуче само зърната. Захранването става първо със зеленчукови пюрета, защото са по-безвкусни и по-късно се дават плодовите. От кашите се започва първо с безглутеинова оризова, овесена и ечемичена, а пшеницата се дава най-накрая.
Ирини, това го написах най-вече заради теб, защото видях, че си се ориентирала към американската система на захранване, а тя в основни линии е почти като тази, която току-що описах.
Доста мислих дали по български или по канадски ще си гледам детето, но в крайна сметка реших, че системата за захранване тук ми допада повече.

# 24
  • Мнения: 388
Добро утро,дами!
Преди 1 час съм се събудила и не мога повече да спя,а снощи съм си легнала в 1.00 часа,умирам от яд,че така се получава,после ще има да го търся това време да се наспивам,ама няма да има кой да ме остави.Преди време се бях оплакала,че движенията на бебето са доста оскъдни,но сега ще ви се похваля с обратното-не спира да буйства,разчекна ми корема,доста е болезнено понякога-личи си,че добре си папка  Crazy.Няма ден ,няма нощ,започнах да се чудя кога спи това бебе  newsm78?
Относно килограмите-страх ме е да се кача на кантара и затова не мога да ви кажа колко съм,а и нямам намерение до раждането да знам колко тежа,последно преди 10 дена бях 86 кг. #Crazy,затова спирам до тук с меренето Crossing Arms.
Лекцията на Ави за захранването наистина е много вярна,аз горе-долу по нея съм се ръководила,но да си призная и на мен американския начин на захранване повече ми допада(четейки написаното от Каролина) и не знам този път може и да се водя по него  newsm78,но трябва да снабдя с повече информация по въпроса,ако някой знае каква литература има на пазара в тази област-нека сподели.

# 25
  • Мнения: 731
Здравейте, момичета!

Понеделнишки да се включа и аз. Радвам се, че намирате информацията от тези лекции за полезна. Между другото лекцията за захранването на бебето започна с това, че различните школи по света са съобразени с конкретните условия в съответната страна като климат и т.н. На лекцията за кърменето, на която ходихме в Avent ни казаха, че бебчетата ни сега трупат запаси от желязо от нас в черните си дробчета и, че тези запаси им стигат докъм 6я месец. Кърмата не набавяла желязо! Според лекторката до 6я месец вече трябва да сме стигнали до жълтъка и месното пюре, за да има детето адекватно ниво на желязо в организма си и да не развие анемия... Сигурна съм, че всяка от нас ще направи най-доброто за бебчето си. Все пак е по-добре да имаме много информация, отколкото да липсва информация.

Приятна и прохладна седмица на всички ви! Да се разминем само с дребни неразположения, с които май и без това сме посвикнали вече  Wink!

# 26
  • Мнения: 151
Здравейте и от мен,

Бори-Анка, все още не мога да повярвам на това, което ти се е случило.Едва ли има нещо по-страшно на тоя свят от това да изгубиш детенце. Всичко което ти кажа ще звучи смешно, затова просто ще кажа "Дръж се"!
Същото може да се случи на всеки един от нас, Господ да бди над бебчетата ни.


Ави, страхотна си! Благодаря ти, че споделяш лекцията си с нас.

иринии, благодаря ти за прекрасната нова темичка и не си мисли глупости за разкритие без симптоми, въпреки, че до 2 см и аз съм чувала.

Лека и успешна седмичка

# 27
  • Мнения: 2 123
Добро утро! Като начало щ епредложа н авниманието ви тази интересна тема за  Получаване на разкритие без никакви симптоми и усещания
Спарки, честно казано не ги броя контракциите... аз същ осъм свикнала с тях. Впечатление ми правят дамо т.нар. кризи - 1-2 пъти на ден - изключителн оболезнени серии, които отминават за около 30 минути, но които всеки път ме карат да се моля на Господ  да не започва раждане. Снощи пак беше кошмарно, но няма да влизам в подробности. Много ти благодаря за вниманието и дан онаистина удърим фронта още мъничко.
Във връзка с отоците - аз нямах - до днес, когат оустанових, че пръстите на ръцете са се подули. Странна работа. Дано да поспаднат, че е доста неприятно.
Каролина, мерси за инфото! Точно това имах предвид и аз за моето бебче... пък ще видим.
Ави, това за желязото е интересно. Аз както бях с нисък хемоглубин колко ли добре го зареждам моя син?! Мисля си, че в Щатите едва ли съумяват да заредят бебетата си с повече желязо от нас тук /особено кат осе има предвид модифицираната храна, която повечето американци консумират/... Абе ние кърма да имаме, пък ще видим докога ще сме само на нея!
Шоколадче, и аз с иправя сметката да се депилирам в къщи преди болницата, ама ще видим кое как ще дойде. Иначе съм си предвидила една самобръсначка в багажа за всеки случай.
Успешна седмица, момичета!

# 28
  • Мнения: 252
Здравейте сладурани  Hug
Понеже много ме  озадъчи факта, че нямало желязо в  кърмата, това ме накара да поровя днес да проверя  из  форума. За съжаление  преди имах линка  към един суперски сайт за  кърмене  и захранване , но неможах да  го намеря, много ми допадаше инфото  вътре  Rolling Eyes Както и да е ...

Ави , много съм ти благодарна за това , че отделяш време да  ни пишеш лекциите си, а  ние - на  готово  Heart Eyes Моля те, не  приемай само долунаписаното, като някаква критика или съмнение или каквото и да е  негативно отношение към тебе лично Rolling Eyes Правя го , с цел да си изясним нещата, за да се  грижим възможно най-добре за нашите слънчица, като се  появят   Grinning

По въпроса:има ли желязо в  кърмата, има ли бебето нужда  от  вода и защо да  му се дават  сокове !!!

Митове за кърменето от  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920

Задължително трябва да се дава вода със захар, иначе бебето ще се обезводни.
... скип ...
Кърмата съдържа около 90% вода, а бебето приема средно около един литър кърма на ден, така че можете спокойно да не се тревожите и да не му давате вода. Специалистите по кърмене отричат даването на каквото и да е друго освен кърма преди навършване на 6 месеца, тъй като водата и другите течности натоварват излишно незрелите бебешки бъбреци (между другото, същото важи и за изкуствено хранените бебета). Много майки, чиито бебета са само на кърма казват, че бебетата им просто не желаят да пият вода, дори и в горещо време. Това е така, защото кърмата ефективно посреща всички нужди от храна и питие на бебето. Ако все пак решите да давате вода, то нека тя е преварена, но неподсладена, и е препоръчително да я давате след кърмене с малка кафеена лъжичка.

Ако бебето не се захрани през втория месец със сок и плодово пюре, ще развие анемия и хранителните вещества и витамините само от кърмата няма да са му достатъчни.
Множество изследвания в последните двадесет години показват, че кърмените бебета, които са захранени преди стомашно-чревният им тракт да е достигнал достатъчна зрялост приблизително към шестмесечна възраст, са по-поддатливи на алергии и в детска и зряла възраст страдат по-често от респираторни и стомашни заболявания. Това е силен аргумент в полза на по-късното захранване – след шест месечна възраст. Ранното захранване след четвъртия до шестия месец се препоръчва за изкуствено хранените бебета, които не получават всеички необходими им хранителни вещества от адаптираното мляко. Бебето, което е изцяло на кърма, не е изложено на този риск – то усвоява всички необходими му вещества, включително и желязо, от кърмата. Желязото в кърмата е много по-биоусвоимо от желязото в адаптираното краве мляко, 51% срещу само 12%. Затова кърмените бебета много по-рядко страдат от желязодефицитна анемия в сравнение с изкуствено хранените си връстници. Майчиното мляко осигурява всичко, от което бебето се нуждае докъм шестия месец. След като започнат да карат седмия месец, повечето бебета проявяват признаци на готовност за захранване – нуждите от кърмене нарастват, проявяват интерес към храната на възрастните и др. С късното захранване давате добър страт на здравето на бебето си. Мама Петя, 26 г.,  решила да отложи захранването на бебето си до шестия месец заради фамилна обремененост с алергии, макар че педиатърката й препоръчвала ранно захранване въпреки това. Петя кърмила бебето изключително и клиничните изследвания след навършване на 6 месеца и 1 година показали, че бебето е здраво, а хемоглобинът в норма. “Бях много доволна, че изчаках със захранването. Много бебета на познати са с различни алергии, но не и моето, поне засега.”

И тук има  още  информация за  желязото в кърмата : Защо нашите майки са ни давали сок... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199.msg345861;topicseen#msg345861 , който иска може да го прочете Simple Smile

Относно кога се дава месо и жълтък , инфото е , че  ако се  захрани късно , тоест  след  5-6 месец, няма  как да се започнат преди 9 ти месец с тях.
Д-р Сиърс казва жълтък към 9 месец, а ето и схемата му за хранене по възраст:
6м - Захранване: банани, круши, оризова каша, ябълково пюре
7-9м - авокадо, пюрирани картофи, праскови, ечемичена каша, моркови, тиква, бисквити (за чесане на зъбите), крушов и ябълков сок (ето ги прословутите плодови сокове най-после!!!)
9-12м - агнешко, крехко телешко, пилешко, макарони, гевреци, бобови, оризов кейк, грах, жълтък, ямс, сирене/кашкавал, овес, кисело мляко
12-18м - пълномаслено мляко, сирене, кайсии, сладолед, грейпфрут, яйчен белтък (цяло яйце), половинки гроздови зърна, телешко, ягоди, домати, риба (тон), спагети, крекери от брашно грахам, броколи, пшенична каша, спанак, мед, карфиол, палачинки, пъпеш, кифли, манго, киви
18-24м - малки порции сандвич, яхния, пудинги, сосове, 'гладки' храни, шейкове, пайове с месо, сосове за топене, глазури, пастет, супи.


това е  цитат  от постинг  във форума.

Но на нас първо ни предстои кърменето, първо трябва с  него да се справим Wink
Аз  лично за мен, ако всичко с бебето ми е ок, мисля да  не давам вода до 4ти месец, само , ако има  колики или запек ще давам чай за бебета.

# 29
  • Мнения: 169
Здравейте момичета! Като разбрах какво се е случило с Бори-ана и аз час през час като се сетя си поревавам. Много мъчно ми стана. Днес се навършва точно 1 година от деня, в който загубих и аз моето бебче. И до сега почти никой не знае, дори и някои от най-близките ми, защото ми е трудно да говоря за това. Затова ти се възхищавам,  Бори-ана, за смелостта да споделиш това с нас. При мен се случи едва в първите седмици, но ми беше много тежко особено в началото, така че дори и аз не мога да си предствавя как се чувстваш. Ничии съвети и съчувствие не могат да помогнат. Пожелавам ти да ти се случват само хубави неща, за да подтиснеш лошите спомени!
ziyah и аз сънувам кошмари, които си мислех, че се дължат на това което ми се е случило, но явно не съм само аз. Някои са толкова истински, че като се събудя първо се уверявам дали корема ми си е на мястото и после докато не се размърда бебчето, не се успокоявам. Добре, че не се случва толкова често.
Ави благодаря за отделеното време да ни преписваш лекциите, ще ни бъдат много са полезни!
irinii, sparki и аз не мога да се стетя скоро да съм изпитвала чувството глад. Гледам обаче да ям поне по 2 пъти на ден, а и междувременно допълвам с плодове. И на мен месото не ми е от любимите, особено от чисто месо – пържоли, хапки, дори ми се повдига.
hot chocolate и аз се надявам да мога да се обръсна предварително. По едно време си мислех за кола маска, но после се отказах, за да не притесня бебето с болката. А и се зачудих дали при евентуални шевове косъмчетата няма да поникнат подкожно точно там и да усложнят нещата.
   Моята гинеколожка всеки път ми проверява албумина като капне в урината някаква течност, така, че може и от нея да се продава в аптеките.
walentin и при мен след около 1-2 седмично затихване на движенията от три дни пада голямо ръчкане и въртене. Надявам се да се намества вече в правилната позиция, че полследно бяхме седалищно.
За кърменето                         http://www.lalechebg.com/index.html
101 причини да кърмим   -    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19337     
Лек ден на всички, насладете се на хладното време с приятни разходки! Аз поне мисля да го направя.  Sunglasses

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 13:23 от tonitta

Общи условия

Активация на акаунт