Студенти в Нидерландия - 7

  • 64 669
  • 881
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 942
milsim1, вече има два нови линка за връщане на част от разходите за наем, старият не работи, вероятно блогът е изтрит, надявам се тези да са полезни.
Ако някой забележи нещо в първия пост, което не е актуално или е ненужно, нека сега да каже, или обратно, ако се сещате за нещо полезно, което да споделим с всички, кажете да коригираме първия пост, докато може (до утре 13.03 до обяд)
GGWP, полезно е да прочетеш първия пост на темата. Там има информация, която спестява въпроси като този за многоезичния акт за раждане.

# 16
  • Мнения: 6 292
Аз пък съм по-спокойна да е там, не да пътува до летище, на летище (поне две), в самолет... Тук не мисля, че после мога да осигуря по-добра карантина Hands V а по време на пътя много рисково ми идва Close
И аз така мисля. Дори си говорихме, че най-малкото (недай боже) спешната медицинска грижа там вероятно ще е по-организирана и адекватна от тукашната, дето с два случая затвори цялата ни неотложна помощ.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 078
В Маастрихт университета от понеделник минава на онлайн обучение, всички изпити се пренасят за юни. Както бяхме взели билети за Великден, ще се наложи да ги прежалим. Предпочитам дъщеря ми да е тук и за понеделник да взима билет да учи дистанционно, щом може.

# 18
  • Мнения: 6 292
И Фонтис току що обявиха-до края на месеца затварят, дистанционно учене.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 207
И Университета в Грьонинген са обявили, че затварят от утре, 13 март до 10 април. Където е възможно - ще се провеждат и изпити и лекции онлайн..

# 20
  • Мнения: 116
Току що и купих билет.Вземам си я от летището и се изолираме.Винаги съм била спокойна когато децата са при нас.

# 21
  • Мнения: 458
В Тилбург всеки преподавател решава сам. Някои са преместили лекциите си онлайн, други продължават с присъствените лекции... Въпрекиче първият случай е точно от Тилбург, където е щерката, тя казва, че няма някаква особена паник. Уиверситетът имал варианти, ако след междинната ваканция не се върнат поради забрана за пътуване. Тя си идва в неделя, засега няма ограничения за пътуване.

# 22
  • Мнения: 24 467
И Университета в Грьонинген са обявили, че затварят от утре, 13 март до 10 април. Където е възможно - ще се провеждат и изпити и лекции онлайн..

Да, тъкмо говорих със сина. Всико затваря. Забрани има за събиране на хора на закрито, дискотеки, заведения - затворили са. Няма да пътува. По-рисковано е, а и здравната им система е по-дора.
Жела здраве на всички.

# 23
  • Мнения: 1 986
И Университета на Амстердам преминава онлайн. Ще търся вариант да си прибера детето тук.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 207
Знам, че е тежко и на всички ни се иска дечицата да са си при нас. Но, внимателно преценете плюсовете и минусите.
Първо имаме пътувания с обществен транспорт, пълен с доста пътници. После, висене по летища (които са пълни с хора от ВСЯКАКВИ държави, не мисля, че е нужно да цитирам кои). Пътят Холандия - България е около 3 часа. Това са 3 часа в херметически затворен самолет, пълен със същите тея хора и с НИКАКВИ разстояния между седалките. И накрая, може и да се получи така, че пристигнат тук и ги затворят минимум за 2 седмици под карантина....
Да знам, че със сигурност сте помислили по въпроса. Но умишлено го написах толкова подробно, за да помислите отново!
Да не говорим, че наистина нивото на здравеопазването там е на доста по-високо ниво!

# 25
  • Мнения: 1 970
В Еразмус Ротердам днес вечерта  са получили всички мейл, че до 31 март няма да има лекции, изпитите се отменят, допълнително ще се уточнява за онлайн занятия евентуално... Казват, че кампуса, ще е отворен, библиотеката също, но не препоръчват събирането там, по-добре да си стоят в къщи.

За прибирането - мисля, че е по-разумно да не пътува, не е ясно дали после ще може да се върне, а и всяко нареждане в тая обстановка е предпоследно... Рисковете с полетите и летищата отделно... Вече купените билети за ваканцията явно ще ги мислим с превозвача, ще се опитам да презаверя или направя отворени, пък ако не стане, в краен случай, това да е  грижата... Здраве да има.

# 26
  • Мнения: 24 467
Моят категорично отказа, когато го питах, дали иска да се прибира. Има и да учи. И аз смятам, че е прав.

# 27
  • Мнения: 116
Притеснявам се че има много болни в Холандия ,а тук ще е под мой контрол.Никъде вече не е безопасно.Има къде да се изолираме и ще го направя.Холандците отдавна трябваше да предприемат мерки,но според мен много закъсняват.

# 28
  • Мнения: 6 292
Както чета тази сутрин, че правителството предлага извънредно положение и забрани за пътуване..риска да не могат да се върнат към холандия ще е много голям.

# 29
  • Мнения: 8 076
Както чета тази сутрин, че правителството предлага извънредно положение и забрани за пътуване..риска да не могат да се върнат към холандия ще е много голям.
Или да ги спрат на влизане в България за изследвания и карантина (не вкъщи)... Снощи говорихме надълго, решихме да остане там. Съквартиранти и приятели нямало да пътуват...

Общи условия

Активация на акаунт