Студенти в Нидерландия - 7

  • 64 712
  • 881
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 315
.Проверете си мейлите, някои университети продължават септември  онлайн.
- при същите такси ли?Rolling Eyes моят син доста се е замислил струва ли си ако е онлайн да продължи там. Не е доволен от нивото на обучение онлайн. Има ли други, които не са доволни или сме само ние? Yum

# 271
  • Мнения: 5 357
По - скоро - има ли някой, който да е доволен?
Въпреки, че специалноста на моя син предполага варианта онлайн работа, той се чувства крайно изтормозен от липсата на реална студентска среда, срещи на живо с колегите от групата с които работи по общ проект. Ежедневните мийтинги не са на нивото на живия контакт и той усеща това като недостатък.

# 272
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Знаете ли за фонтис от кога е лятната ваканция?малко се бъркам предвид факта, че сега текат изпити, а в същото време календара от началото на уч.година показва учебни дни до 25юли..
И аз не мога да разбера вече нищо. Нито кога свършват учебната година, нито колко семестъра имат всъщност. Като питам младежа и той вдига рамене. Тази година им промениха изцяло програмата, при това "в движение" и това, което учат е доста далеч от това, което миналата година, когато ходи на Отворени врати гледа като програма. Надявам се за следващата година да поизбистрят нещата, защото тази неяснота влошава качеството на обучение.

# 273
  • Мнения: 315
По - скоро - има ли някой, който да е доволен?
Въпреки, че специалноста на моя син предполага варианта онлайн работа, той се чувства крайно изтормозен от липсата на реална студентска среда, срещи на живо с колегите от групата с които работи по общ проект. Ежедневните мийтинги не са на нивото на живия контакт и той усеща това като недостатък.
при нас е същото - каза, че обучението няма нищо общо с живия контакт. Още не са им изпратили оценките от изпит, който беше преди три седмици...това размотаване много го демотивира...

# 274
  • Мнения: 6 297
Bloomnicer, да точно поради промяната на програмата моя също не е наясно. Дава ми за пример че по коледа свърши май една седмица по-рано от очакваното..

# 275
  • Мнения: 15
Доста често вече се споменава удължаване на онлайн обучението до февруари. Поне за Стенден, Леуварден. Има ли такива опции за вашите унита и имате ли повече информация?Плащаме празна квартира от март, а договора изтича на 31 август. Наема не е намален, за промяна в таксата на университета нищо не се казва. Няма официално потвърждение за продължение на онлайн обучението и реално не знаем как да процедираме с квартирата. Само слухове, всеки университет щял да решава отделно как да процедира...ние да си плащаме като балами, докато решат.

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 20:57 от molly15

# 276
  • Мнения: 315
Доста често вече се споменава удължаване на онлайн обучението до февруари. Поне за Стенден, Леуварден. Има ли такива опции за вашите унита и имате ли повече информация?Плащаме празна квартира от март, а договора изтича на 31 август. Наема не е намален, за промяна в таксата на университета нищо не се казва. Няма официално потвърждение за продължение на онлайн обучението и реално не знаем как да процедираме с квартирата. Само слухове, всеки университет щял да решава отделно как да процедира...ние да си плащаме като балами, докато решат.
и ние сме така - нищо не се знае, плащаме, договора изтича края на юли, ще трябва да отиде да търси квартира, да се мести, да се връща в България, после не се знае дали ще е онлайн и от септември 😠 вече аз се изнервих...

# 277
  • Мнения: 24 467
.Проверете си мейлите, някои университети продължават септември  онлайн.
- при същите такси ли?Rolling Eyes моят син доста се е замислил струва ли си ако е онлайн да продължи там. Не е доволен от нивото на обучение онлайн. Има ли други, които не са доволни или сме само ние? Yum

За мен онлайн обучението и особено изпитването, е несериозно и бих се замислила, ако така се провежда и занапред, дали има смисъл.
В университета на моя син изпитите са за юни и няма да са онлайн. Онлайн проведоха само изпити по втори чужд език и то в частта говорене и слушане. Събрали са се много - като брой и обем изпити, тъй като през април не се проведоха. Според него самото обучение онлайн е наистина безсмислено. Усеща нужда и от лекции, но още повече от практическите занимания, без които някои специалности не могат.
Има наистина сериозни и тежки специалности, при които такова е пък изцяло невъзможно. В Германия имаме позната в специалност стоматология и още една в архитектура - няма такива работа онлайн обучение и изпити. Лятото ще учат реално и след това ще ги изпитват. За сега така им били плановете.

# 278
  • Мнения: 349
И при нас положението е неясно. От университета не се ангажират с конкретика. Ако имало възможност ще се учи на място, ако не онлайн. Изтича договора за наем, пък наемодателката пита ще го продължаваме ли? Дано поне да не увеличи наема, така или иначе месеци плащаме за празна квартира без намаление. В момента дъщеря ми има последни изпити, въпреки че специалността и позволява онлайн обучение, тя е изнервена от липсата на пряк контакт с преподаватели и упражнения. Дано от 1 септември да учат в университетите, все пак плащаме за качествено образование, а онлайн обучението не дава качество.

# 279
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не знаех това за двете години и квартирата, благодаря за информацията.
Дъщеря ми миналата седмица се премести в нова квартира, това се пет стаи с обща кухня и баня , за сега е доволна. В другите стаи са студенти от различни специалности - две момчета и две момичета. Първата година беше в общежитие, след това на квартира с още едно момиче, но беше скъпа и нещо не си допаднаха много  със съквартирантката, та сега на друго място. Радвам се,че сама успява да си  намери квартира. Изпитите ще са в края на юни началото на юли и след последния изпит   живот и здраве се прибира за месец и половина в България.

# 280
  • Мнения: 24 467
Не знаех това за двете години и квартирата, благодаря за информацията.
Дъщеря ми миналата седмица се премести в нова квартира, това се пет стаи с обща кухня и баня , за сега е доволна. В другите стаи са студенти от различни специалности - две момчета и две момичета. Първата година беше в общежитие, след това на квартира с още едно момиче, но беше скъпа и нещо не си допаднаха много  със съквартирантката, та сега на друго място. Радвам се,че сама успява да си  намери квартира. Изпитите ще са в края на юни началото на юли и след последния изпит   живот и здраве се прибира за месец и половина в България.

И аз не знаех. Нямаме нито един познат, изгонен или с неподновен договор по такава причина. Имаме студенти, изкарали по 2-4 години на едно място и никой не ги е гонил. Просто на третата година е обикновено интершипа - обучения и стажове на други места и тогава най-често самите студенти напускат. Но има случаи на запазени и преотстъпени временно на други квартири, които студентът иска да си ползва пак, когато се върне от обмен. Така че в тези случаи основният договор с него си остава.

# 281
  • Мнения: 5 357
Последната информация от университета на моя син е- наесен с приоритет в аудиториите ще влязат първокурсниците. Поради ограниченията горните курсове ще продължат дистанционно, като големите надежди на всички са това да е за кратко.  Но виждайки ситуацията не съм особено голям оптимист за развитието на проблема, който, ако беше само на местна почва, с мед да го намажеш, но както  виждаме -   е  световен.
Мерките в немските университети са аналогични, специалностите извън медицина продължават изцяло дистанционно, все още няма яснота за начина на провеждане на изпитната сесия . В университета на малкия ми син текат  постоянни сондажи към студентите - с какви нагласи са, къде се намират, какво е мнението им за поетапни малки мини онлайн изпити  по време на семестъра които да оформят оценка. До момента има твърда дата само за един изпит, как ще се проведе е въпрос на допълнителна информация. Синът ми казва, че всичко е много динамично, всеки ден имат нови и нови мейли, ръководството търси начини да намери най-доброто решение... очевидно засега неуспешно. Най-лошото е, че  в тази ситуация   стойността  на образованието пада , от което  , вместо да има добавена стойност, то ще олекне и някой ден, дано не съм пророк, но те ще  са от поколението на  "обучени по време на пандемия"...

# 282
  • Мнения: 15
Последната информация от университета е, че през септември ще започнат присъствено обучение само 25% от студентите - без да уточняват дали ще са първокурсници. За следващите месеци не е ясно. Искаме да си запазим квартирата, защото живее с приятелка там и я обзаведохме цялата. В същото време още половин година да плащаме празна квартира също не е опция. Знаете ли как стои въпроса с преотстъпването на други студенти? Наемодателя подписва ли договор с временните наематели или е достатъчно само да го уведомим? Предполагам, че е въпрос на уговорка, но все пак може да имат правила...

# 283
  • Мнения: 315
Моят син трябва да освободи квартирата до 24.07.
Вестиде му отказват удължаване на срока на договора.
 Крайно неприятно ми е, че ще се наложи да пътува до там, но няма избор. Няма да търси квартира преди септември, защото не е ясно дали няма да са онлайн и тогава.
Питането ми е има ли опция да си остави багажа, който му е за там някъде на нещо като склад срещу заплащане за да не го търкаля насам натам? Има ли друг с подобен проблем?

# 284
  • Мнения: 1 776
Питането ми е има ли опция да си остави багажа, който му е за там някъде на нещо като склад срещу заплащане за да не го търкаля насам натам? Има ли друг с подобен проблем?

https://www.shurgard.nl/en/available-units?searchLocation=eindhoven

Общи условия

Активация на акаунт