Студенти в Нидерландия - 7

  • 64 767
  • 881
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 81
И ние сме се ориентирали към същата опция-да преместим багажа на склад.Договора изтича,разбира се плащахме празна квартира,но какво да се прави.Ако сме очаквали подобно нещо още преди да тръгне към България можеше да освободим и да ползваме склад,щеше да е по лесно сега и нямаше да се налага да ходим в това все още несигурно време в епидемия,а само да изпратим ключа.Юли и август разбира се цените на билетите са ужасно скъпи,а искаме да отидем трима.По назад в темите имаше дискусия за пътуване с кола.Някой може ли да помогне?Варна-Тилбург,да посетим някои места по пътя.Мисля ,че с кола впредвит обстоятелствата ще е и по безопасно,а и да приберем малко багаж за да не плащаме излишно  на склад по голям размер помещение

# 287
  • Мнения: 8 137
В Холандия има Storage rooms с много разнообразни цени и размери. Да потърси в района и да си прецени кой вариант му е най-удобен (включително транспорт до storage rooms).

# 288
  • Мнения: 5 386
Последната информация от университета е, че през септември ще започнат присъствено обучение само 25% от студентите - без да уточняват дали ще са първокурсници. За следващите месеци не е ясно. Искаме да си запазим квартирата, защото живее с приятелка там и я обзаведохме цялата. В същото време още половин година да плащаме празна квартира също не е опция. Знаете ли как стои въпроса с преотстъпването на други студенти? Наемодателя подписва ли договор с временните наематели или е достатъчно само да го уведомим? Предполагам, че е въпрос на уговорка, но все пак може да имат правила...

След като намерите човек на който да я преотдадете, правите договор между вашето дете, което е титуляр на квартирата н човекът на който я преотстъпвате. Договорът се депозира пред ландлорда, той го подписваи декларира в общината, и с него вече новия наемател се регистрира и живее законно с постоянен адрес. След изтичане срокът на договора, вашето дете си влиза във владение на квартирата.

# 289
  • Мнения: 2 993
По назад в темите имаше дискусия за пътуване с кола.Някой може ли да помогне?Варна-Тилбург,да посетим някои места по пътя.Мисля ,че с кола впредвит обстоятелствата ще е и по безопасно,а и да приберем малко багаж за да не плащаме излишно  на склад по голям размер помещение

Няколко пъти годишно се прибираме с кола ( поне 3 Simple Smile))).
Но в момента седи въпроса дали наистина всички граници са отворени и чака ли се . Не сме пътували с кола, откакто започна Ковид - кризата. Обмисляме през юли да пътуваме , но естествено ще проверим, четем дали всичко е ок.
От Варна ви е най-удобно през Румъния, а и така няма да напускате ЕС. Веднъж сме ходили точно от Холандия до Варна с влизане през Русе. Бяха множество колони, без да е ясно коя за кое гише чака. По -нахалния минава. И беше викане, каране, полусбиване, чакане- на никоя друга граница не бях виждала такова чудо.
Можете да спрете в Австрия или Унгария , за да разбиете пътя. Будапеща е разкош. В Австрия все минаваме покрай градче с много красив замък и много ми се ще да го разгледам, но не му е дошло още времето. Melk се казва по спомен.
В Холандия няма винетка/или платени магистрали, в Германия също няма.
Австрия има винетка , в Унгария също ( може да си проверите цените за сроковете, които ви интересуват), но не са скъпи. В Румъния също има нещо от сорта на 5-6 евро.
(Само веднъж сме минавали през Румъния. Принципно за София е по-удобно през Сърбия, )

В Холандия внимавате къде паркирате/ дали е платена зона или безплатна.
Колкото по- западно се движите, по-скъпо става горивото.
Какво друго ви интересува.

# 290
  • Мнения: 62
Здравейте, съпруга ми пътува с кола до Нидерландия преди 2 седмици. Никакви проблеми по границите не е имал. единствено на Българо- Румънската (Русе) са му поискали копие на трудовия договор. Беше си направил и тест, който никъде не са му поискали.
Той пътува вече няколко пъти от и до Нидерландия от Добрич и предпочита да минава през Сърбия. Пътищата са много по-хубави от Румънските (само магистрали през цяла Сърбия) и се избягва минаването през планината. Вече мисля, че са отворени всички граници и не би трябвало да имате проблеми никъде.

# 291
  • Мнения: 228
Здравейте,нова съм тук и ви чета с огромен интерес, нямате си напредстава ,колко много сте ми полезни всички. Дойде време обаче и аз да питам , защото с напредване на времето притеснението расте.Най-наболялата тема ...квартирата..Синът ми е приет в Фонтис АЙНДХОВЕН  и казаха ,че ще предложат квартира от  университета...но това чак след 15.юли, а това ми се струва много късно. Има ли такива от вас на които миналата година Фонтис  е  предложил и моля орентирайте ме в цени..Толкова исках да се запозная и с други майки  и деца които ще учат там , но уви заради този Ковид -срещите се отложиха.

# 292
  • Мнения: 315
Здравейте,нова съм тук и ви чета с огромен интерес, нямате си напредстава ,колко много сте ми полезни всички. Дойде време обаче и аз да питам , защото с напредване на времето притеснението расте.Най-наболялата тема ...квартирата..Синът ми е приет в Фонтис АЙНДХОВЕН  и казаха ,че ще предложат квартира от  университета...но това чак след 15.юли, а това ми се струва много късно. Има ли такива от вас на които миналата година Фонтис  е  предложил и моля орентирайте ме в цени..Толкова исках да се запозная и с други майки  и деца които ще учат там , но уви заради този Ковид -срещите се отложиха.
цените са около 350-500 евро, зависи какви условия търсите. Ние ползвахме стая с мивка и обща баня и кухня за 430 евро, но не беше ок. Договорът ни беше за първи семестър, после се премести в студио. Успех.

# 293
  • Мнения: 228
Здравейте,мами!Дъщеря ми е приета във фонтис(Айдховен) и решихме да се възползваме от  предложеното настаняване,но информацията от сайта е малко неясна.В началото се плащало някакъв депозит за битови неща,но не разбрах съвсем какво включва и каква е цената му(явно зависи от квартирата)Ако някой е минал през това ще се радвам да сподели опита си! Хубав и усмихнат ден!❤

Синът ми е студент във Фонтис и също използваме Vestide за настаняване през първата година. Депозита зависи от наема и е нещо като гаранция,част от която се възстановява с изтичане на договора. При настаняването, децата получават комплект чаршафи, юрган и огромен кашон с тенджери,тигани,чинии,прибори и какви ли не домакински джаджи...Трябва обаче да знаете,че настаняването става и чрез други агенции и може да се паднете ,зависимост от броя на подалите заявка, извън Айндховен!Двама съученици на сина ми бяха настанени директно в Бокстел и пътуват всеки ден с влак за лекции...
Здравейте и ние сме на същия хал ,като вас и вече съм притеснена .Всяка информация от вас ми е полезна.  Дойде време обаче и аз да питам , защото с напредване на времето притеснението расте.Най-наболялата тема ...квартирата..Синът ми е приет в Фонтис АЙНДХОВЕН  и казаха ,че ще предложат квартира от  университета...но това чак след 15.юли, а това ми се струва много късно. Има ли такива от вас на които миналата година Фонтис  е  предложил и моля орентирайте ме в цени..Толкова исках да се запозная и с други майки  и деца които ще учат там , но уви заради този Ковид -срещите се отложиха.

# 294
  • Мнения: 228
Здравейте,нова съм тук и ви чета с огромен интерес, нямате си напредстава ,колко много сте ми полезни всички. Дойде време обаче и аз да питам , защото с напредване на времето притеснението расте.Най-наболялата тема ...квартирата..Синът ми е приет в Фонтис АЙНДХОВЕН  и казаха ,че ще предложат квартира от  университета...но това чак след 15.юли, а това ми се струва много късно. Има ли такива от вас на които миналата година Фонтис  е  предложил и моля орентирайте ме в цени..Толкова исках да се запозная и с други майки  и деца които ще учат там , но уви заради този Ковид -срещите се отложиха.
цените са около 350-500 евро, зависи какви условия търсите. Ние ползвахме стая с мивка и обща баня и кухня за 430 евро, но не беше ок. Договорът ни беше за първи семестър, после се премести в студио. Успех.
   Много благодаря  за бързия отговор, ами незнам вече и аз какво търся. Като всяка майка  спокойствие на приемлива цена  ,но това 430- ми се струва доста.

# 295
  • Мнения: 6 384
Няма да имате особен избор. Ще ви дадат да избирате между десетина предложения на подобни цени. Ние плащаме 415.
Имаше предложения за квартири с по 12 наемателя.
Разпределят ви към някоя от агенциите и от там нататък-каквато селекция ви предложат.

# 296
  • Мнения: 228
Няма да имате особен избор. Ще ви дадат да избирате между десетина предложения на подобни цени. Ние плащаме 415.
Имаше предложения за квартири с по 12 наемателя.
Разпределят ви към някоя от агенциите и от там нататък-каквато селекция ви предложат.
Това направо ме  ужасява, за тези 415- и 12 -деца накуп.Има ли опция за кандидатстване за помоща за квартира поне?

# 297
  • Мнения: 228
Някой  с повече опит в намерена и платена онлайн квартира, как да избегна измамниците, как да съм сигурна като всичко е онлайн?Или ще треперя докато не се настани

# 298
  • Мнения: 315
Някой  с повече опит в намерена и платена онлайн квартира, как да избегна измамниците, как да съм сигурна като всичко е онлайн?Или ще треперя докато не се настани
Ще треперите 😉 миналата година и аз го преживях, разбирам ви, но свиквайте - там почти всичко е онлайн. Аз се притеснявах, защото наемаме без да сме го виждали помещението, но ... така беше. Успех.

# 299
  • Мнения: 228
Значи смело да наемам и какъвто ни е късмета тъка ли? А поне някой сигурен саит за квартири  ако някой има моля ви за линк

Общи условия

Активация на акаунт