Студенти в Нидерландия - 7

  • 64 821
  • 881
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 230
Някой  с повече опит в намерена и платена онлайн квартира, как да избегна измамниците, как да съм сигурна като всичко е онлайн?Или ще треперя докато не се настани
Ще треперите 😉 миналата година и аз го преживях, разбирам ви, но свиквайте - там почти всичко е онлайн. Аз се притеснявах, защото наемаме без да сме го виждали помещението, но ... така беше. Успех.
Много благодаря за  бързите отговори,хубаво е човек да има подкрепа  в такъв момент.

# 301
  • Мнения: 2 993
В никакъв случай не плащайте по сметка, която не е холандска!
В договора да виждате данните на наемодателя.
Честно казано, нищо не е гарантирано. Мен са ме мамили и с холандска сметка, но поне вероятността е по- малка да е измама.
Наистина сте нито да не рискувате, нито дс рискувате.
Ако някое дете от Айндховен се навие да я огледа, е добра опция, но не знам дали има останали българчета там. Не заради огледа, а ще знаете, че е реална обява.
Дано не ви наплаших, но по- добре истината

# 302
  • Мнения: 230
    Наистина съм уплашена ,защото той ще пътува сам .Ключ от къде ще вземе ,ако е измама как ще почне и къде ще спи.Ужасена съм.Вие всички сте минали през това.Помагайте моля !!!!!

    # 303
    • La casa de Mickey Mouse
    • Мнения: 1 369
    Ако наемате през Фонтис, няма шанс да ви излъжат. Обикновено се предлагат три спални апартамент. Три деца живеят в апартамента и ползват обща баня, кухня и хол. Условията са добри. Това е за предпочитане пред непроверена стая, с незнайно колко още хора. Цените са от 350 до 500 евро и зависят от големината на стаята. Ако сте заявили при потвърждаване на приема, че желаете квартира, със сигурност ще получите такава. Към края на юни ще ви изпратят имейл с подробности. Успех
    Помощ за наема имате, само и единствено ако студента работи

    # 304
    • Мнения: 230
    https://Благодаря Mimi това много ме успокои ,някак е по-разумно май да чакам ,но пуст страх ....

    # 305
    • Мнения: 6 539
    Аз не разбирам защо драматизирате толкова.
    Кандидатствали сте за квартира, ще получите такава. Хубава, лоша- подсигурена ви е.

    # 306
    • Мнения: 230
    Да сигурно сте права ...,но нали тук е мястото да се питаме и да си помагаме.Благодаря за отговора все пак

    # 307
    • Мнения: 6 539
    Разбирам, че ви е притеснено. Но няма нужда да търсите и да се вайкате излишно. Фонтис поемат ангажимента и го изпълняват за първокурсниците. Работят с няколко агенции и няма как да измамят студента. Като пристигне ще си вземе ключа от агенцията и ще си намери квартирата.
    Повече трябва да се притеснявате защо очакванията ви за сума на наема ви са различни от реалността.

    # 308
    • София
    • Мнения: 778
    Успех на всички и бъдете здрави!

    Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 11:50 от svet_cvet

    # 309
    • Мнения: 390
    Здравейте, някой кандидатства ли във Фонтис Айнсховен. Получихме разни съобщения в студиелинк, вкл. и линк, но част от инфото е само на холандски. Някой може ли да помогне

    # 310
    • Мнения: 315
    Аз не разбирам защо драматизирате толкова.
    Кандидатствали сте за квартира, ще получите такава. Хубава, лоша- подсигурена ви е.
    да, осигуряват квартира. ако имате притеснения - подпишете договор за един семестър. ако не му хареса - ще си я смени. разходите са големи, но това трябва да си го прецените предварително. ако не пуши и не пие - около 400 евро му трябват и за живеене - храна, други разходи...ключа беше в пощенска кутия с код - и аз много се притеснявах за това, но напразно...Smiley по-спокойно, най-важно е детето да иска да е там. ако не е негово решение - няма да издържи. много деца от випуска на моя син не издържаха... късмет на всички първокурсници.

    # 311
    • Мнения: 5 422
    Мами, с цялото ми уважение, но сумите които цитирате са малко плашещи. Съученичка на сина ми първата година във Фонтис взеха квартира от посочена от унито агенция за 260 евро месечно. Синът ми първата година не е имал над 200 евро месечна издръжка. Факт е, че Не работеше. Но приятелката му, която започна година по-късно и сега е първи курс е на самоиздръжка от началото, Пристигна с една сума, която използва за храна и обзавеждане на квартирата която намери на място.  В началото живя при сина ми , но каквото и да си говорим - това дете работи от самото начало, учи и се справя много успешно в една далеч не лека специалност .  Втората година синът ми започна да работи и е на самоиздръжка от септември. И двамата имат заем от ДУО  в рамките на годишната такса.  Откакто работят имат и субсидия от ДУО. Безплатните карти засега  им седят за украшение - от учене и работа не им остава време за пътувания.

    # 312
    • дядовата ръкавичка
    • Мнения: 3 944
    Най-сетне малко успокоителни думи. Синът ми също ще трябва да работи, предвид, че имам още едно дете, което догодина завършва и също се е насочило към следване извън БГ. В момента работи в кол център тук и е доволен. Чудех се, повечето споменавате, че децата ви в Нидерландия работят като разносвачи, в складове, ресторанти. Дали някой е проучвал възможността за работа в кол център?

    Също ще съм благодарна, ако някой може да помогне с информация за диапазона на цените на общежитията, предлагани от ТУ Айндховен. Знам, че имат две сгради Луна и Аурора, като  в едната предлагат само студиа за немалка сума.

    Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 10:41 от Айяла

    # 313
    • Мнения: 6 539
    В Луна -750 евро.

    По отношение на наемите- миналата година нашия избор беше между 15 предложения от агенцията - варираха от 395 до 450 евро, при положение че не сме искали лукс или студио, а най-изгодния вариант. Избрахме за 415 с още 5 съквартитанта- с агенция Friendly housing, подадена ни от унито. Познати на сина ми живеят извън Айндховен, в Бокстел и плащат по 390 евро, а също всеки ден пътуват с влак. Такива предложения са им дали.
    По отношение на издръжката и аз мисля че 400 са доста.

    Иначе има и за по-малко - ето какво може да се вземе за 365
    https://friendlyhousing.nl/nl/aanbod/julianastraat-1c-kamer-9

    Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 11:41 от second

    # 314
    • Мнения: 230
    Мами, с цялото ми уважение, но сумите които цитирате са малко плашещи. Съученичка на сина ми първата година във Фонтис взеха квартира от посочена от унито агенция за 260 евро месечно. Синът ми първата година не е имал над 200 евро месечна издръжка. Факт е, че Не работеше. Но приятелката му, която започна година по-късно и сега е първи курс е на самоиздръжка от началото, Пристигна с една сума, която използва за храна и обзавеждане на квартирата която намери на място.  В началото живя при сина ми , но каквото и да си говорим - това дете работи от самото начало, учи и се справя много успешно в една далеч не лека специалност .  Втората година синът ми започна да работи и е на самоиздръжка от септември. И двамата имат заем от ДУО  в рамките на годишната такса.  Откакто работят имат и субсидия от ДУО. Безплатните карти засега  им седят за украшение - от учене и работа не им остава време за пътувания.
    Sash, благодаря ти!Точно това очаквах да чуя,аз също  съм подготвена за такива разходи и дори малко повече, но квартира 600 и разход за храна 400- ми се струват малко вповечко.Да ме извиняват тези които ме изкритикуваха , но все пак всички тук сме майки, всеки иска да е подготвен , а сега и допълнителния стрес от това дали ще е онлайн годината.Всичко се променя динамично.Знам само едно , бъдещия студент напира да заминава въпреки всичко и  аз трябва да съм плътно зад гърбът му, а за целта  трябва да съм подготвена с информация,която черпя от всички вас.

    Общи условия

    Активация на акаунт