Децата, хигиената и Maliva. Включете се в дискусията и открийте приказната нежност!

  • 15 434
  • 858
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 422
Нагледно с ежедневната хигиена

# 76
  • Мнения: 861
Моето детенце е на 10 м , все още не ме разбира , но обяснявам винаги как мием ръчички, очички и т.н. Но отдавна знае като кажа " Ще правим Баня Баня" и се смее и радва.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 253
Личния пример е много подходящ начин за запознаване на детето ми с хигиенните навици. Старая се всичко в тази връзка да правим заедно, от миенето на ръце, зъби, лице до вечерния и сутрешен тоалет.

# 78
  • Мнения: 654
Не е било нужно да обяснявам много много. Щерката е на 2години и 4месеца и постоянно има желание да чисти. Само да види петно някъде и възкликва "ауууу" и бърза да го измие/избърши. Като й кажа, че като е мръсно има лоши микроби и тя започва да се старае повече Joy

# 79
  • софия
  • Мнения: 25 978
Възпитанието на хигиенни навици на детето не става ей така седейки и обяснявайки. Това не е въпрос в тест. Хигиенни навици се придобиват в процеса на възпитание от самото начало - прибирайки се след разходка от парка, почистване на ръцете, дрехите и други нацапани части, докато играеш в пясъчника.
Хигиената е част от постиженията на съвременния живот да живееш по-здрав и качествен живот.

# 80
  • Мнения: 1 820
Сега покрай корона вируса надграждаме наученото досега. Обяснявам, че има бактерии, които се настаняват по ръцете и само чакат да си бръкнем в устата и да идат в корема, а после ще ни боли корема и ще имаме разстройство. Използвам също филмчета, картинки, образователни рекламни материали.

# 81
  • Мнения: 506
Моят син е още много малък - няма и 2, затова всичко става с песнички. Обича песента за миенето на ръчичките и с удоволствие ми дава да ги мия дори се справя сам понякога. Когато си е играл навън обяснявам, че ако не си измие ръцете, след като се е прибрал, ще го боли коремчето. За сега това мисля, че е достатъчно.

# 82
  • Мнения: 758
Обяснявам поетапно от самото начало като на голям човек. Правя нещата заедно с детето, докато не се превърнат в рутина за него.
П.п. Поздравления! Така се прави реклама!

# 83
  • Мнения: 1 105
По начина с невидимите буболечки (микроби), които са вредни и могат да ни разболеят. Затова хигиената е много важна.

# 84
  • Мнения: 942
под формата на игри, занимателни книжки, песнички, личен пример, детски четки за зъбки и пасти с приятен вкус и мирис

# 85
  • Мнения: 2 628
Обяснявам му, че за да не се разболява и да е здрав трябва да са му чисти ръцете винаги, иначе едни лоши буби ще му влезнат в корема и ще започнат да живеят там и след това ще го боли много коремчето.

# 86
  • Мнения: 9 501
И на двамата ни сина съм чела приказката за Чук и Пук (разбира се не само веднъж Wink ) и редовно напомням, че личната хигиена е изключително важна първо за тях, а след това и за околните. Разбира се под формата на приказка като по-малки (едни невидими лоши гадинки се залепят по кожата и трябва ежедневно да се измиват от нея, за да не влезнат в нас през устата, нослето, очите, ушите Wink ). Вече като по-големи им обяснявам в със съответните точни термини и имена.

# 87
  • Мнения: 60
Ще му обясня първо каква е ползата от това да поддържаме лична хигиена тоест не само миенето на ръцете, а и на цялото тяло 😊 след което ще му покажа точни как става. В момента сме точно на тази вълна тъй като сме на една годинка и те първа изграждаме хигиенни навици 😊

# 88
  • Мнения: 611
Личната хигиена най-общо включва поддържане на чистотата на тялото, дрехите и добър външен вид.
Малките деца не разбират защо е необходимо и важно да имат добра лична хигиена и как да я поддържат. Те се научават на това от своето семейство и се нуждаят от помощ,за да усвоят нужните им хигиенни навици.Едно от нещата, които децата ще научат от добрите хигиенни навици, е да се опитват да си наложат собствена хигиенна рутина, колкото е възможно повече.

# 89
  • Мнения: 102
Моята дъщеричка е на 3г. и вече знае, че навсякъде има "микльоби" и затова мием често ръчичките и не лапаме играчки! Обяснила съм й че това са много мънички, лоши животинки, които вредят на нашето здраве. А иначе според мен личния пример е най-ефективен за дечицата още докато са мънички. Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт