Ryanair - 17

  • 47 715
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Плевен
  • Мнения: 138
Здравейте, имам много спешен въпрос. Имаме билети с децата, при чек ин по погрешка са въведени данните от старите паспорти на децата. Имам ги снимани и старите, и новите, пратих на мъжа ми старите, че той се занимава и сега.. Може ли да се сменят данните от паспортите? Не открих нищо в нета, а няма да мога да заспя от притеснение.. По това време няма на кой да се обадя

# 646
  • Мнения: 1
Здравейте писах във въпросния чат на райъ, но нищо. Успях да сменя номера на ЛК и валидността но датата на раждане неможе. На бордната карта никъде ни пише дата дали щее възникне проблем на летището

# 647
  • София
  • Мнения: 13 153
Здравейте писах във въпросния чат на райъ, но нищо. Успях да сменя номера на ЛК и валидността но датата на раждане неможе. На бордната карта никъде ни пише дата дали щее възникне проблем на летището

Не знам какъв е случая, но човек не сменя датата си на раждане. Откакто се е родил е все една и съща. Laughing  Ако можеше да се сменя, билетът щеше да става за друг човек, а това става срещу заплащане.

# 648
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Имам много спешен въпрос. Синът ми се прибира от Германия. Кети до Букурещ. И сега,като се чекира, у излиза форма,в която да напише адрес В Румъния, на който ще се изолира. А той пътува з Бг. Освен това Германия. не е сред държавите,които карат каранти а в Румъния.? Някой пътувал ли е скоро през Румъния и какво пишете в тази форма?

# 649
  • Мнения: 58
Здравейте! Реших да си купя билет за 06.09 Бергамо- София. Всичко точно,но когато трябва да платя не ми излиза опция плащане.

# 650
  • Мнения: 15
Искам да попитам мога ли да нося лекарства в багажа и до колкото кутии/таблетки е разрешено, ако има някакво ограничение? Бях питала в чата на живо на Ryanair и ми казаха, че трябва да нося рецептата също, ако са с предписание, но нямам възможност да я взема или да я изкарам наново.

# 651
  • Мнения: 19 018
Може да носиш колкото са ти необходими.
Рецепта едва ли някой ще проверява, но това е стандартно изискване.

# 652
  • Мнения: 15
Може да носиш колкото са ти необходими.
Рецепта едва ли някой ще проверява, но това е стандартно изискване.

А има ли значение дали ще ги сложа в ръчния или в другия багаж

# 653
  • Мнения: 19 018
Ако са таблетки, няма значение, ако са флакони, ампули и т.н. трябва да се съобрази с изискванията за течности в ръчен багаж.

# 654
  • Мнения: 15
Аз с още един въпрос ще подосаждам, личи ми, че съм новобранка Grinning . Има ли ограничения за пренос на течности в регистриран багаж? До последно бях останала с впечатление, че и за двата вида багаж важи тая занимавка с пликчетата и ограничението на милилитри, но се разрових днес по-обстойно и забелязах, че никъде не пише за регистрирания багаж. Така ли е?

# 655
  • София
  • Мнения: 16 041
Прочети първия пост на темата и ще си обясниш много неща.

# 656
  • Мнения: 861
Божкейй, хората прекараха тонове с ракия в чекирания 😀 по 7-8-10 литра в куфар.
Давай смело, няма проблем там.

# 657
  • Мнения: 4 333
Аз с още един въпрос ще подосаждам, личи ми, че съм новобранка Grinning . Има ли ограничения за пренос на течности в регистриран багаж? До последно бях останала с впечатление, че и за двата вида багаж важи тая занимавка с пликчетата и ограничението на милилитри, но се разрових днес по-обстойно и забелязах, че никъде не пише за регистрирания багаж. Така ли е?
Само за ръчния важи. В чекирания можеш всичко да слагаш, без експлозиви, киселини и подобни неща.

# 658
  • Мнения: 95
Искам да попитам мога ли да нося лекарства в багажа и до колкото кутии/таблетки е разрешено, ако има някакво ограничение? Бях питала в чата на живо на Ryanair и ми казаха, че трябва да нося рецептата също, ако са с предписание, но нямам възможност да я взема или да я изкарам наново.

  Никой няма да ви направи проблем за лекарствата, стига да не са в промишлени количества. Аз винаги нося поне 10-12 вида, когато пътуваме с детето и не е имало проблем. Друг е въпроса, че има лекарства на наркотична основа (морфин), за които може би рецептата е задължителна.

# 659
  • Мнения: 341
Искам да попитам мога ли да нося лекарства в багажа и до колкото кутии/таблетки е разрешено, ако има някакво ограничение? Бях питала в чата на живо на Ryanair и ми казаха, че трябва да нося рецептата също, ако са с предписание, но нямам възможност да я взема или да я изкарам наново.

  Никой няма да ви направи проблем за лекарствата, стига да не са в промишлени количества. Аз винаги нося поне 10-12 вида, когато пътуваме с детето и не е имало проблем. Друг е въпроса, че има лекарства на наркотична основа (морфин), за които може би рецептата е задължителна.
Правилата за лекарствата( освен това, което е общото изискване за пренос на течности в ръчен багаж) зависят от страната, в която излиташ/кацаш( тоест ти проверяват багажа или попълваш митнически декларации какво носиш), а не от авиокомпанията. Раян май летят само из Европа и няма привтрисане по отношение на хапчетата. Много от лекарствата при нас без рецепта( ацефеин примерно) могат да ти докарат зверски проблеми чак до затвор в арабския свят примерно, Тайланд, Сингапур и прочие. Но за Европа няма проблем човек да си носи за лични нужди.

Общи условия

Активация на акаунт