Боя за коса - Blond46 - Клуб на блондинките

  • 39 312
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 746
Здравейте, тия дни се матирах с 8ца и сега цветът ми е една идея по тъмен, и ми харесва, та се замислих зс 8ца с кичури руси тип балеаж. Та понеже моята коса под мата е вече изветлен на ниво 10, има ли обратен вариант на балеажа?
Тоест не да изветляват а да потъмняват, тоест да ми извадят мн светли кимури и др да потъмнят

# 106
  • Мнения: 1 930
Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но каква е разликата между тониращ балсам и тонер?

# 107
  • Мнения: 499
Здравейте, искам да попитам дали някоя от вас има такъв проблем и как се справя. Винаги, абсолютно винаги, долните пластове на косата (главно отзад) ми остават в по-тъмни тонове и е много забележимо- все едно са две различни коси. Фризьорките ми казват,че така се получавало обикновено, но не е вярно. Какво да направя? Различни % ли да се слагат, времето ли е определящо? Основата ми е тъмна, цветът се стреми към платинено русо, което обаче се запазва кратко след боя и след това жълтее.

# 108
  • Мнения: X
ПРеди горе долу 2 месеца правих маската с конски витамин но не сложих алкохол и мн се омазняваше,та смятам скоро да  я направя отново но този път да си следвам указанията със супена лъжица алкохол,че да балансира 'мазнотията'' на конския витамин
Вместо алкохол,капни малко оцет или лимонов сок,киселината неутрализира мазнината,а и няма да си пресушаваш косата с алкохол.

Момичета,имам въпрос,според вас, какви са цветовете на косата на мацката от снимката,имам предвид основата и кичурите.Аз не мога да ги преценя
Скрит текст:
Според мен корените са 8.1+9.1 , а Дъшжините ми бият на златен оттенък 9.31/ 9.13

# 109
  • Мнения: 1 600
Тониращ балсам и тонер е едно и също. А за тъмната коса,ако пробвате първо нея да боядисате и тогава останалата част,може да й трябва повече време?

# 110
  • Мнения: 499
И това е правено с нанасяне на боята първо на по-тъмната коса.

# 111
  • Мнения: 2 446
Ради,и аз имам същия проблем,преди време ми се получаваше само с обезцветяване.Щом ти е тъмна основата,няма да се разминеш без 12 оксидант или обезцветяване според мен.Това с жълтеенето е нормално,всички тук матират редовно,аз не съм виждала коса,която да запазва цвета до следващо боядисване

# 112
  • Мнения: 3
Здравейте,

Много моля за помощ, относно мнение за боя за коса на Lakme Collage 11/20 с 9% оксидант. От известно време си взимам боя на Лакме 9/20 и10/22 и се боядисвам при фризьор.  Сега реших да си поръчам 11/20, защото ми се иска да е по-светло, но сега нещо ме достраша да не я изгоря, тъй като ще се боядисам вкъщи. Може ли накой да сподели мнение относно този номер на Лакме и колко време трябва да стоя. Косата като цяло ми е тъничка, но изглежда свежа без никаква особена грижа. Естественият ми цвят също е светъл.
Наистина много ще съм благодарна за всяко мнение.
Благодаря Flowers Tulip

# 113
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

Много моля за помощ, относно мнение за боя за коса на Lakme Collage 11/20 с 9% оксидант. От известно време си взимам боя на Лакме 9/20 и10/22 и се боядисвам при фризьор.  Сега реших да си поръчам 11/20, защото ми се иска да е по-светло, но сега нещо ме достраша да не я изгоря, тъй като ще се боядисам вкъщи. Може ли накой да сподели мнение относно този номер на Лакме и колко време трябва да стоя. Косата като цяло ми е тъничка, но изглежда свежа без никаква особена грижа. Естественият ми цвят също е светъл.
Наистина много ще съм благодарна за всяко мнение.
Благодаря Flowers Tulip

Здравейте, аз също питах за тази боя, само една дама ми каза, че не я препоръчва (на 7 стр.може да видите отговора й).
На мен ми се иска някой да препоръча нещо хубаво, което да не скаова много косата, но никой нищо не пише 😔

# 114
  • BG-DE
  • Мнения: 5 079
Ами то всяка коса е различна и съответно това, което е добро за един за друг не е 😊 Аз съм с прошарена коса 6-ца и силен червен пигмент, най-доволна съм била от Вела Колестон 12.89 и Алфапарф 11.11 с 12% окислител ✌

# 115
  • София
  • Мнения: 1 746
Аз съм ползвала боята на лакме за която питаш и цеета който питаш, общо взето съм ползвала вс варианти на силно изсветляващата им боя  със смесица между 9 и 12% оксидант тъй като началният ми цвят е 6ца с червен пигмент.
В началото имаше хубави резултати, но пак си изискваше тониране след това, но последните пъти не знам защо станах жълта и преустанових тази боя. Боядисвам само корен да уточня.
Ако твоята коса е естествено по светла трябва да стане.
Сега ше потърся снимки да добавя към поста ако намеря.
Иначе не мога да кажа че е агресивна, за мен вела колестон е по-агресивна, но ако дължините са вече изсветлени не трябва да попада боя върху тях.
Тук във форума момичетата много хвалят боята oway, аз си купих но не съм се правила оше, по/натам ще споделя резултати

# 116
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите 😊
Прочетох и това от стр. 7 😉
Като цяло ми е светъл корена и много лесно ме хваща боя. Преди няколко боядисвания бях си взела пак на Лакме 10/20 с 9% оксидант и стана супер. Даже непознати ме питаха за цвета. Той е с леко виолетово. Това което не е много ок, че много бързо се отмива отенъка, но лично на мен и после ми допада цвета. Сега искам да пробвам една идея посветло и затова разпитвам.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 746
Ако намериш твоят цвят няма смисъл да сменяш.
Иначе това че е по светло не гарантира че няма да се отмие но ако нямаш червен оттенък като мен би трябвало да е добре с 9%.
Имаш ли снимка как се е получило с 10ката

# 118
  • Мнения: 3
Не, нямам за съжаление, иначе щях да покажа..

# 119
  • София
  • Мнения: 779
Аз съм ползвала боята на лакме за която питаш и цеета който питаш, общо взето съм ползвала вс варианти на силно изсветляващата им боя  със смесица между 9 и 12% оксидант тъй като началният ми цвят е 6ца с червен пигмент.
В началото имаше хубави резултати, но пак си изискваше тониране след това, но последните пъти не знам защо станах жълта и преустанових тази боя. Боядисвам само корен да уточня.
Ако твоята коса е естествено по светла трябва да стане.
Сега ше потърся снимки да добавя към поста ако намеря.
Иначе не мога да кажа че е агресивна, за мен вела колестон е по-агресивна, но ако дължините са вече изсветлени не трябва да попада боя върху тях.
Тук във форума момичетата много хвалят боята oway, аз си купих но не съм се правила оше, по/натам ще споделя резултати

Здрасти,
От къде си я купила боята oway?

Общи условия

Активация на акаунт