Дистанционно обучение за учениците

  • 27 899
  • 886
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 334
А което дете няма компютър? на него ще му даде ли някой?

Въпросът с техникате е важен, също като с камионите от сравнението. Хубава работа, ама българска. Обаче не им пречи да се Фалят как благодарение на кризата дистанционното онлайнобучение било стартирало страхотно.
Медиаторите ходят в гетата да раздават листи със заданията на децата, които нямат телефон с нет или компютър.
Естествено те най-вероятно ползват листите за разпалки след това и учат също толкова, колкото и в реалното училище.

# 676
  • София
  • Мнения: 62 595
Какъв страх от ненужността на многото учители?  В какъв смисъ го казваш? Ако нещо ми намекваш все едно съм учител - не, не съм учител.
Сега ще напомня нещо, което е азбучна истина - за да има дистанционно онлайн обучение, трябва да имаш първо физическото техническо средство - компютър, плюс интернет. Когато изпращаш детето си на училище никой не ти изисква да имаш компютър и интернет, плюс съответния софтуер, плюс ти като родител да трябва да разбираш от инсталации, регистрации и т.н. Никой от мен не може да го изисква като родител. А ако съм учител - да ми ги подсигурят. Аз може да нямам и не съм длъжна да имам компютър.

Не навсякъде ходят медиаторите. Онзи ден имаше възхваляващ репортаж с една учителка от някакво монтанско училище май беше, която каза, че родителите идват в училището да вземат листата за седмицата.

Тъй де, ама като не си от гетото ти заявяват, че трябва да имаш техника, за да участва детето в реално време, да си цъка и да праща.

# 677
  • Мнения: 3 578
Моето дете се оказа, че по- добре се справя с усвояването на материала и с тестовете от вкъщи. Явно там не е спокойна. Обаче се прецака вайбъра на телефона. И за понеделник идея си нямам как ще се свържем с госпожата.

# 678
  • Мнения: 7 988
Моето дете се оказа, че по- добре се справя с усвояването на материала и с тестовете от вкъщи. Явно там не е спокойна. Обаче се прецака вайбъра на телефона. И за понеделник идея си нямам как ще се свържем с госпожата.

Изтрийте го и го инсталирайте наново.

# 679
  • Мнения: 3 578
Благодаря! Но за мой срам и затова трябват знания. Но има кого да питам за тази процедура.
А ще се изтрие ли предишна комуникация?

# 680
  • Мнения: 7 988
Благодаря! Но за мой срам и затова трябват знания. Но има кого да питам за тази процедура.
А ще се изтрие ли предишна комуникация?

Не знам, не ползвам вайбър и не знам как работи.

# 681
  • Мнения: 1 801
Благодаря! Но за мой срам и затова трябват знания. Но има кого да питам за тази процедура.
А ще се изтрие ли предишна комуникация?
Влезте от настройките на телефона в приложения, там има опция за деинсталиране. После от Google play пак го изтеглете, като напишете viber в търсачката. Информацията се запазва.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 22:22 от amonqk

# 682
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Запазва се само ако са били зададени такива настройки май.

# 683
# 684
  • Мнения: 1 801
Запазва се само ако са били зададени такива настройки май.
Права си, аз понеже съм с активен google профил и ми пази всичко, дори като си смених телефона.

# 685
  • Мнения: 777
Браво на учителя по физическо с материала.То не баха смени на платформи,то не бяха куп домашни.От понеделник каква ли нова платформа ще ни включат родителите.То не бяха регистрации.Тамън свикнем на една платформа айде друга.Школо,Музил .Майкрософт тийм от понеделник какво ли ще бъде.

# 686
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 154
Красимир Вълчев: Децата имат повече време да четат вкъщи, да го използват!


Г-н Министре, детето е он-лайн за уроци от 9:30 до 16:00.
След това пак на компютъра за да си напише домашните.
Подскажете кога е това време, в което да чете.
И кога да почива.
Втора събота имат часове до обяд.
Sad

# 687
  • Мнения: 7 988
Моето е пък е в първи клас и е много по-свободно отколкото в училище,  защото учителките не са ни задължили да качваме домашните. Днес прочете половината уроци от читанката, която още не са започнали.

# 688
  • Мнения: 10 594
Днес прочете половината уроци от читанката, която още не са започнали.
Явно навсякъде се учи с различно темпо (не само с ДО, а и в училище) . От Читанката вече няколко страници сме минали. От едно друго училище до нас им остават 3-4 букви поне..

# 689
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има препоръка от министъра учениците - малките до 6 часа, големите до 7 часа да са на компютър заедно с домашните, така че който я нарушава, може да получи оплакване или просто така си пишем, че да ни излезе детето най-изтормозено.
Моето дете е от 9 до 13ч. като класната им редучва часове с онлайн и часове самостоятелна работа в учебните тетрадки или други помагала, та на компютъра да е на-много 2-3 часа. В една платформа са.

Общи условия

Активация на акаунт