Дистанционно обучение за учениците

  • 27 866
  • 886
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 884
БЕЛ е със зуум, английския с друго, математиката с трето, има и още нещо, и забравих какво, и сайта на училището...
Sad добре, че нацията техническа се оправя, че на мен ми се зави свят само да гледам колко регистрации трябват.
а ако бяхме отишли на селската вила, както мислехме?
 
И аз това писах по-напред някъде, ама май ми изтриха мнението.

Искам да ви кажа как е във фейсбук. Ами, ужас е. За да видиш съобщението на госпожата, се луташ между коментари, писания, въпроси, качени нечии снимки с домашно. Отделно, ако не знаеш, че Лили Петрова е майката на Симеон Иванов, иди разбери кой какво е предал.
И аз днес си останах у дома. Но утре няма да.може. детето ми успя с 1 предмет, математиката. Това е.
 Дадените домашни бяха свръх много, като за 1 час.

Съгласна съм да помагам на децата си. Но не и да върша цялата работа все пак, аз. ( На коментара На ви сега да видите Wink. - на мен не ми плащат все пак Wink. )

То може би затова 1-4 клас принципно не се позволява онлайн учение, защото не могат да работят самостоятелно, и някак няма гаранция, че те са си изработили заданието.

# 76
  • Мнения: 2 360
Моят син е осми клас и днес беше доста стресиращо с това дистанционно обучение.
По английски първо щеше да е по месенджер , после се отказа госпожата и теглиха някакво друго приложение. Та урока премина със слушалки и конферентна връзка целият клас......позабавляваха се децата. По Бел, господинът пуска преговор о един тест по електронната поща. За утре сме на школото по математика......да видим как ще е

# 77
  • Мнения: 10 480
Баткото, 8 клас в МГ - google meet - днес имаха ЧК, математика и БЕЛ.
По 2 класа едновременно са, казва че е яко и предпочита тоз начин на обучение Simple Smile
Г-жата си говори, те си правят записки в тетрадките, като в час. Утре ще имат и физическо, ще ми е интересно какви ще са инструкциите Simple Smile Ще се включа и аз Simple Smile

Дребната, 1 клас в НУ - г-жите изпращам материали за работа по вайбър, кои уроци да пишат/решават и дават указания на родителите при въпроси. След това снимаме и пращаме в една поща, където те ги преглеждат.

Голямо приключение е работа от вкъщи с двама ученика учещи онлайн.. вечено питащи нещо... и нон стоп гладни Simple Smile Simple Smile Simple Smile + че консултирам с team viewer още 10тина колеги, пиша в 2 служебни вайбър групи и скайп... като постоянно имаме и международни срещи в реално време и презентации. Уникално ми се получава Rolling Eyes

Фейсбук е гадна платформа за всичко, за обучение пък тотал щета..
За вайбърите - инсталирайте си на компютър, по-лесно и удобно се следи и пише.
Ще си дойдат по местата нещата, спокойно. Децата са по-възприемчиви и приспособими от нас...

# 78
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Школото днес беше мъка...едвам отваряше.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
И аз очаквах он лайн учител да се включва и говори, ама нейсе...само тестове и да си попълват уч.тетрадки. Това за седмокласник.

# 80
  • Мнения: 1 517
В нашето училище,учителката постави задания по български и математика и трябва да се напишат в тетрадки,които ще бъдат проверени,като почнат училище.Това от 1- 4 клас,очаквах тя да обучава, не аз са се занимавам .

# 81
  • Мнения: 18 511
Обучението при нас е по мейл. По математика взеха лихви. По мейл учителката изпрати решени 3 задачи и задачи за домашно. Някои от задачите за домашно бяха от друг тип от решените от учителката. Пълна пародия. Освен да взема да ѝ пратя сега моята работа, която не успях да свърша, докато вършех нейната. А самата учителка до обяд я чакахме да изпрати мейли един по един на децата от класа. Така и не се справи, та накрая родителите си го препратихме.

# 82
  • Майничка
  • Мнения: 12 589
Хора, не всички колеги имат съответната служебна техника у дома си, а домашната не винаги е на ниво. Все пак, само първи ден е, от доста места пристигат противоречиви предпоследни  указания. До края на седмицата ще се напаснат нещата.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
При нас обучението беше в гугъл зум. Имаха часове при 4 различни учителки. Нямахме проблеми с влизане и с връзки. Малкият е ПГ в училище и те също използваха тази платформа без проблем. Изобщо технически и организационни затруднения нямаше. Проблем беше по-скоро поведението на децата, които са малко превъзбудени- прекъсват учителката с безумни въпроси от рода, как ще имат физическо, или защо има непознато име сред тях. Писаха безразборно глупости в чата, прекъсваха се и прочие. Да се надяваме, че ще се укротят. Между другото и физическо имаха:) Учителката им пусна клипове с упражнения. В ПГ рисуваха , отговаряха на гатанки, измисляха задачи по математика и накрая се мъчихме семейно с направата на риба от хартия.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата често така правят по време на час - прекъсват, питат един през друг, зададеш им един въпрос и те започват да разправят за сто други неща, всеки иска да си каже.

# 85
  • Мнения: 6 308
Нашето физическо беше текстче с любопитни факти за баскетбола😀 интересно и за мен.
Но с две деца 2 и 3 клас е невъзможно паралелно да се случат нещата, дори да има две устройства.

# 86
  • Мнения: 1 463
Понякога се чудя какви свръх очаквания може да се има в подобна ситуация.
Родителите ще се налага да помагат, защото и в училище без друго дисциплината пречи, та какво остава за толкова неочаквана ваканция.
Благодарна съм, че поне 60%от материала е взет. Този ужас можеше да ни засегне по-рано и да имаме нулева учебна година.
По-рано четох, че няма да платят някои родотели за  Уча се. Ние бяхме платили до края на учебната година. Изумена съм от някои коментари.

# 87
  • Мнения: 7 987
За какво плащане говорите? Уча.се е безплатно до 29-ти март.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Аз бях човека, който каза, че не бих платила за абонамент в уча.се /говоря за по принцип /или за където и да било за дете в начален курс на обучение. Защо се учудвате? На мен не ми се вижда нормално в тази възраст с оглед на материала да се нуждаят от такъв тип допълнителна помощ. Повечето родители вече по дефолт приемат за нормално да плащат за школи, курсове, уча.се..аз не съм от тях.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
работата е там, че и все повече учители са започнали да разчитат на него, вместо да си организират сами обяснението на урока. Интересно, как ли се справяха нашите учители навремето без такива сурогати! Ако човек не може едно нещо да го обясни просто на някого, то значи хич не е в час.
На всичко отгоре се справяха с два цвята тебешир и черна дъска.

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 22:51 от Andariel

Общи условия

Активация на акаунт