Бременност по време на корона вирус

  • 32 792
  • 325
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 572
Кое положение точно те интересува с коронавируса?
Ами какви мерки са предприели заради него. Например аз мислих да раждам в Надежда, но четох, че сега заради вируса бебетата са постоянно при майките, оставят ти памперси и дрехи и се оправяй. Не помагали.. дори и на родилите секцио, както ще бъде и при мен.. Това нещо започна много да ме притеснява, ако е така.. Та за това почнах да се интересувам и от други болници, лошото е, че нямам никакво време..

Разбирам те. Ако пряко те интересуват частните болници, мога да се поинтересувам как стои въпроса в Свети Лазар например Какъв е режима, има ли промяна?

# 166
  • Мнения: 63
Искам да поздравя всички медицински лица с професионалния им празник! Да са живи и здрави!
Тяхната всеотдайна грижа, ни дава възможност по-леко да преминем през това изпитание.
Страховете ни са големи, разбирам, но сама се убедих, че взимат всички необходими мерки за да ни предпазят.
Ако и ние ги спазваме, рисковете стават нищожни.

# 167
  • Мнения: 258
Искам да поздравя всички медицински лица с професионалния им празник! Да са живи и здрави!
Тяхната всеотдайна грижа, ни дава възможност по-леко да преминем през това изпитание.
Страховете ни са големи, разбирам, но сама се убедих, че взимат всички необходими мерки за да ни предпазят.
Ако и ние ги спазваме, рисковете стават нищожни.

Всички лекари заслужават уважение особено тези, които са до нас по време на бременността и раждането, и които са ни помогнали да реализираме мечтата си за дете.

# 168
  • Мнения: 1 625
Рали, а има ли възможност бебето да е постоянно с теб?
Питам сериозно, ако и някой друг знае. Има ли болница, където бебето е постоянно със майката? Също така има ли практика да се остави бебето да има контакт с майката в първите час-два, да не го взимат, да си остане контакт кожа-кожа. Миналата година най-добрата ми приятелка роди в Япония, търся дали има болница в България, която да се приближава поне малко до това там.
Бебето и го дадоха веднага, след като срязаха пъпната връв и беше в нея два часа, след това си беше с нея във стаята, взимаха го само за малко за изследвания, или по нейно желание, ако видят  че не може да спи много. Разбира се, присъствието на баща и моето включително, беше без коментар, дори беше насърчено.(лекарите се зарадвали, че ще ида, защото ще има кой да я подкрепя.)
Ако въпросът ми не е за тук, моля насочете ме къде е подходящо да го задам.

# 169
  • Мнения: 15
Рали, а има ли възможност бебето да е постоянно с теб?
Питам сериозно, ако и някой друг знае. Има ли болница, където бебето е постоянно със майката? Също така има ли практика да се остави бебето да има контакт с майката в първите час-два, да не го взимат, да си остане контакт кожа-кожа. Миналата година най-добрата ми приятелка роди в Япония, търся дали има болница в България, която да се приближава поне малко до това там.
Бебето и го дадоха веднага, след като срязаха пъпната връв и беше в нея два часа, след това си беше с нея във стаята, взимаха го само за малко за изследвания, или по нейно желание, ако видят  че не може да спи много. Разбира се, присъствието на баща и моето включително, беше без коментар, дори беше насърчено.(лекарите се зарадвали, че ще ида, защото ще има кой да я подкрепя.)
Ако въпросът ми не е за тук, моля насочете ме къде е подходящо да го задам.

В Шейново ми го дадоха моментално,след като го повиха и измериха. Стояхме гушнати повече от два часа, после ме качиха в стаята ми, а него го взеха да го изкъпят, вечерта пак ми го доведоха.
Мисля, че ако искаш да си е постоянно с теб трябва да подпишеш някаква декларация и няма да има проблем, но най-добре се обади да питаш. На регистратурата да изключително любезни, ще ти обяснят Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1 625
Благодаря за отговора.

# 171
  • Мнения: 15 356
Доколкото знам,само при секцио бебето е отделено от майката.Иначе е по описания от Рали начин.

# 172
  • Мнения: 7 898
Wow, ще зема да родя в Бг тогава Simple Smile. То голямо глезене пада. В Англия ти връчват детето още като се роди ( освен ако не раждаш секцио с пълна упойка).Дават ти една кошарка, в която можеш да го сложиш ако се умориш да го държиш.
Препоръчително е бебето да не се къпе веднага,  тъй като това бялото като крем нещо с което е родено предпазва кожата.

# 173
  • Мнения: 1 625
Доколкото знам,само при секцио бебето е отделено от майката.Иначе е по описания от Рали начин.
Описания начин, да е само от толкова до толкова часа при мен не ми харесва. Искам да е при мен през цялото време, освен когато е наложително, заради изследване и преглед. Не мен ми е още много рано, в самото начало съм, дано всичко е наред да стигна до там, но ще търся варианти. Предполагам ще е добре да си платя за отделна стая, но искам да си е максимално с мен.

# 174
  • София
  • Мнения: 7 520
Приятелка ражда (естествено раждане) в Тина Киркова преди няколко години, беше си взела самостоятелна стая и бебката беше при нея почти непрекъснато. Взимаха я само за неотложните прегледи.

Ако не си в самостоятелна стая мисля че няма как да стане.

# 175
  • Мнения: 16 876
Попринци, когато не е самостоятелна стаята се съобразяват всички майки една с друга.

Изчакай да видиш какво ще ти е родоразрешението, защото след секцио физически няма как да се грижиш за детето, а и е опасно.

# 176
  • Мнения: 7 898
Ееее хайде сега няма да може. Последно моя приятелка ражда със секцио вечерта в 9, на сутринта в 9 отидох да я видя и жената беше на крака и държеше бебето ( 4.5 kg) на ръце!

# 177
  • Мнения: 16 876
Супер. И аз раждах секцио. Сега ще си ги мерим ли?! Моето дете пък беше 4 кг.
Обаче от организъм до организъм разлика голяма. А на мен ми беше и втора отворена операция.
А авторката пита за нон стоп присйствие още раждането.
Не мога да разбера, тук в този форум, защо трябва да нападате така, хора с различно мнение.

# 178
  • Мнения: 7 898
Аз пък не разбирам защо трябва да ги плашите!
Научете се да четете с разбиране, никой не мери нищо.

# 179
  • Мнения: 16 876
Къде видя плашене бе жена?
Ами съжалявам ама ако не си раждяла секцио не ми говори. Как според теб на системи и в интензивното овързана с апарати ще сменя памперс и ще преоблича бебе. И това го казвам, защто има частни болници, в които няма обосовено интензивно, а си в стаята с бебето. Пък като говорите помислете малко. Това са факти и е по-добре човек да е наясно с тях.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 19:38 от ver4eto_sv

Общи условия

Активация на акаунт