На пазар във Варна - тема 56

  • 25 740
  • 732
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 1 752
Времето за пазар на възрастните не е ограничено от 8.30 до 10.30 ч. Тогава е забранено за под 60 г. А над 60 г. могат да си пазаруват през целия ден.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Майка ми в над 60 и отиде да пазарува именно в този “коридор”. Каза, че повече няма да си го причини. Леля Станка и бай Гроздан без маска и ръкавици отиват в Кауфланд на лаф, разходка и ровят като кокошки по кашоните.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Времето за пазар на възрастните не е ограничено от 8.30 до 10.30 ч. Тогава е забранено за под 60 г. А над 60 г. могат да си пазаруват през целия ден.

Знам. Но се обезсмисля "пазенето" им, ако ходят на пазар барабар с по-младите, които могат да ги заразят.

Блу тюркоаз, а защо майка ти ходи в най-големия развъдник на бацили Кауфланд? От темата за Кауфланд разбирам, че там няма ден и час, в който да е слабо откъм клиенти.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Някъде намира ли се мая за хляб в момента?
В Billa- център и пазара има.(на Йоткер и др.вид)

# 139
  • Варна
  • Мнения: 36 689
Да де ама логиката сочи, че би трябвало да се ограничат в този часови интервал. Нали затова го направиха - за да могат да си пазаруват спокойно без да се бутат, за да не се мешат с другите, които могат да ги заразят. Явно обаче или не стоплят или не им пука. Моите родители са на почти 70 и пазаруват веднъж седмично само в този интервал.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 17 984
А, и видях две бабки (едната с маска, другата беше я приспуснала надолу), явно към Лидл бързаха, а часът беше вече 11ч, а тяхното време за пазар е от 8.30-10.30ч, явно толкова им дреме на всички наредби, мерки и молби. Аман! Ти ги пазиш, те се бутат между шамарите. Flushed
Между 8:30 и 10:30 пазаруват само те, нямат ограничение след това.

# 141
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 759
В тази връзка аз искам да изкажа възмущението си от Университетския дентален център, които с еднолично решение спряха да приемат и спешни пациенти! Такова предписание няма нито от щаба, нито от МЗ. В крайна сметка всеки лекар, полицай, пожарникар се излага на опасност, такава е професията, но мисията им е да ПОМГАТ независимо от ситуацията. Техен пациент съм, всички снимки, изследвания, замервания и т.н  са ми там, започнахме седмицата преди извънредното положение спешно лечение, което сега няма как да ми продължат. Това е безотговорно, все едно в АГ болницата да спрат да приемат родилки и спешни случаи. Това положение ще продължи минимум още месец и не ми се мисли...
Така че карантината всеки си я приема според камбанарията явно. Салони за красота си работят, книжарници, баничарници, строежи и т.н.

Това не е вярно. Не искам да споря с теб, но спешните случаи се приемат и лекуват. Поне аз ходих, когато ме заболя зъбчето, което започнахме да лекуваме преди Блокадата. И студентката ми  каза, че  ако ме заболи отново, да й звъня веднага.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 36 689
Студентите не учат в момента. Повечето са си по родните градове. Имат видео уроци.

# 143
  • Мнения: 5 386
Дезинф. гелове има в Кауфланд Възраждане и в Делта в ДМ, аптеките в Делта са затворени - вече, а мин. седм. работеха.
Спирт, по 1 шише дават, взех от аптеката в Кауфланд Възраждане.
Като цяло, хората изкупуват боб, леща, мая... Тези рафтове са поизпразнени.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 613
Здравейте, някой попадал ли е на карта(не списък) на КПП край Варна?

# 145
  • Варна
  • Мнения: 4 444
TopsyG, информацията Ви е стара. Спряха работа още миналата седмица. За справка: сайт, телефон, лекари и т.н. Видео уроци имат, само клинични упражнения без пациенти как правят, не е ясно.

# 146
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 759
Възможно е. Казах,че не искам да споря. Ходих още в първите дни на изолацията, защото ме болеше. Сложиха разни неща и чакам да се обади момичето кога подновяват практиката. Но също така ми каза  да й звъня , ако ме заболи.

# 147
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
работи ли джъмбо или е затворен до 12 април??

приятелка -  пиши за кой  изход на Варна те интересува - да ти го обясня къде е точно....

# 148
  • Мнения: 11 377
Джъмбо си бачка, работно време не мога да кажа дали е намалено, но си работи. Мъжа ми вчера е пазарувал там.

# 149
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Много ли се чака отвън?   
Аз се бях уплашил от опашката на Кауфланд Възраждане на паркинга   от 100 метра - но се влезе за 15-20 мин. вътре.

Общи условия

Активация на акаунт