На пазар във Варна - тема 56

  • 25 687
  • 732
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 311
И аз търся латексови ръкавици, моля ако някой намери да пише или ако аптеката в Делтата отвори.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 199
И аз търся латексови ръкавици, моля ако някой намери да пише или ако аптеката в Делтата отвори.
 
В понеделник попитай в този магазин. Получават често. Аз купих в петък.
https://www.shop.mipis.com/bg/40-rukavici-maski-lignin

# 182
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Продават ли на частни лица, тоест не е нужно да съм лекар или зъболекар?

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 199
Продават ли на частни лица, тоест не е нужно да съм лекар или зъболекар?
Да. Макар че аз ги купих за фирма. Но питат, искаш ли фактура. Тъй че може и без да си фирма.

# 184
  • Мнения: 236
За ръкавици писах по-рано,че купих от Лидл на Мир за 9,50лв.                                                         Иначе и на мен ми прави впечатление ,че в Лидл се отнасят много сериозно и спазват хигиена и контрол по изискванията за разлика от Кауфланд-най-големия бактериален и вирусен развъдник. Никакъв контрол и дезинфекция.

# 185
  • Мнения: 16
За ръкавици писах по-рано,че купих от Лидл на Мир за 9,50лв.                                                         Иначе и на мен ми прави впечатление ,че в Лидл се отнасят много сериозно и спазват хигиена и контрол по изискванията за разлика от Кауфланд-най-големия бактериален и вирусен развъдник. Никакъв контрол и дезинфекция.

Да и аз се впечатлих от организацията в Лидъл.

# 186
  • Мнения: 311
Благодаря за отговорите още утре ще проверя в Лидл, странно 2 пъти в седмицата съм там и не съм виждала, но не съм и питала дали имат. Ако не намеря, в аптеката ще проверя.

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 12:43 от Nikta

# 187
  • Мнения: 152
Ръкавици може да намерите в магазините, в които продават найлонови и пластмасови изделия. На Колхозен пазар има доста такива, които не спазват забраната и продължават да работят.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 14 540
В сайта Krez.bg има ръкавици, дезинфектанти и т.н.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 728
Точно на пазарчето в младост, има две ново сгради, мисля че се казваха опал и ахат. Та там в сградите има една сравнително нова аптека, залепена до магазинче за бебешки дрешки. От там купих латексови ръкавици за 0.10лв бройката. Бях тръгнала за кремче алергозан, и се зарадвах че се сетих за там, защото на всичкото отгоре нямаше изобщо чакащи хора, за разлика от матрикария, която е малко по - надолу.
От както са ограничителните мерки съм ходила само веднъж до Кауфланд в Трошево и тогава всичко беше цивилизовано. Това става миналата неделя. На входа пръскаха ръцете с нещо на спиртна основа, както и дръжката на количката. Нямаше хора и вътре се спазваше дистанция. Да не би нещо да се е променило от тогава по кауфландите?

# 190
  • Мнения: 5 386
Аптеката е в кооперация Ахат и е мн. приятна, подредена, с витрини и по-ниски цени - май част от веригата Бети. Тази специално отвън имаше табела Бриз, но вътре има надпис Бети, не че им разбирам кой към кого е, но... като се влезе-има възможност за разглеждане, което е о.к.

А към "фоторепортера" с кучето имам още въпроси - кога ще го даде това куче, че и аз да имам кого да разходя...

# 191
  • Мнения: 10 698
Не знам за фоторепортер, ама ако това е вярно ( 23 души по 5к на всеки глоба за разходка в Морската ) .... 
Скрит текст:
По магазините има за момента всичко, не виждам някаква пандемия и презапасяване. Е, все още са високи цените на маски и дезинфектант, но се надявам и това да се коригира.

# 192
  • Мнения: 5 386
Според теб пандемия какво означава и дали смислово припокрива презапасяване? Не.
Знаеш ли кой е "фоторепортерът"?
Аз знам кого имам предвид.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Наредбите не са категорични и се тълкуват многозначно.
Аз мога ли да разходя детето си и сърдечноболната си майка или само кучетата са с привилегии? Кардиолог и е препоръчал минимум 4км ходене дневно. Да и спестя инфаркта или да трепери от вирус?

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 12:40 от Viviana91

# 194
  • Мнения: 5 386
Това се питах и аз... имам мед. показания и предписания да вървя всеки ден. Може детето да ме извежда, после аз него или не, а... ? 😁  😁
Е, мога да се качвам и слизам по стълбите във входа, но голяма скука и една сивота... Отделно, от това стоене у дома повече ходя до хладилника, не че само аз съм така, зная това.

Общи условия

Активация на акаунт