Плаче ЮЛСКОто човече, колики го мъчат вече

  • 11 741
  • 310
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 257
Мамита, здрасти! Изобщо нямам време да пиша, но все пак от време на време чета. Едно е с едно дете, съвсем друго е с две!!! Но пък е двойно по-забавно!

Първо най-важното, което исках ви кажа - за пишките на момчетата : оставете ги, изобщо не ги насилвайте (да не кажа онази гадна дума ...). И АЗ съм майка на момчета и това е твърдото ми мнение по-въпроса. Никога не сме пипали нищо с баткото и пишката му си е ОК !
ГЕРИ, ти като си в Испания не ти ли обясняваха надълго и нашироко за пишките?! Нашата педиатъка там много се изненада като я питах в началото как да почиствам и раздвижвам кожичката. После ми изнесе цяла лекция по въпроса. В Бг също има лекари, които ще те посъветват да оставиш нещатата такива каквито са. Бих искала и повече да напиша, но нямам време, а и доста има изписано по темата - прочетете, помислете и сами решете как да постъпите.

Вчера натопих крачетата на Максим в морето и той веднага ревна:)

Ето  какво ми хрумна за заглавие:
Юлски мамита-щастливки чакат бебешки усмивки!!!

Нагушкайте хубаво малките бозайници и не пропускайте нито един момент, че нищо няма да се повтори повече! Дори коликите се превръщат в хубав спомен след известно време Laughing
 Hug

# 256
  • Мнения: 3 926
Ей ме на Hug
всичко, различно от кърма е захранване. Дори водата, но тя може Wink ако бебето иска Mr. Green

# 257
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Честити месечинки на Мина на мама Звънче и на Димитърчо на мама Жоржи!
Да растат много здрави и щастливи!
Ходих днес на консултация. Станали сме цели 55 см и тежим 4100 кг. Докторката му каза, че е малък шишко, а ма аз като гледам не сме наддали повече от другите бебета. За 1 м. с 1 100 гр.
Гледаха ни гънките отзад на кръчетата и докторката каза, че се разминават и ни праща на ехограф при един доктор. Каза, че в 99% няма нищо страшно, но ако има проблем се корегира със някакви по-широки памперси. Ей....... все да има човек за какво да се притеснява Cry. Иначе всичко друго е наред.
Чао за сега от нас!
Целувки на сладкишите!  bouquet

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Честита месечинка на Димитър на мама jorjito!
Честита месечинка на Мина на мама zvanche!
Да са живи и здрави дечицата Ви и да радват много мама и татко!

# 259
  • Мнения: 1 298
Честити месечинки на Митко и Мина! Пожелавам да са весели бебоци!

Моето бебче хич вода не пие сега и как ще го науча незнам.Една мама вчера ме светна че сега като не пие и после няма да иска вода.Трябва да почна да му давам от дъжд на вятър като се сетя.
Нас ни пращат на ехограф в третия месец-профилактично.

Ели винаги много ме разсмиват твоите постинги.  Joy   Твоят мъж е  за #2gunfire хубаво правиш като му я буташ в ръцете.Аз така го действах моя като реве а аз  не го взимам нарочно да се сети.И той седи,седи на компа и отива да го гушне.Че иначе залепва за тоя компютър и  ooooh!  Ние за тва най- вече се караме.

# 260
  • Мнения: 3 926
Рени, няма такива неща като сега като не пие и после няма да пие. Сияна една година вода почти не е пила. Може би на седмица около 50 мл. й се събира, а може и по-малко. онзи ден в горещините в Бургас не стига, че сучеше нон-стоп, а и изпи 140 мл. вода наведнъж. След 6-тата седмица на бебето вода може да се предлага, но не бива да се насилва ако не иска. Детето само ще си покаже, кога е готово. Дори като ги захраните и отказват вода няма място за притеснение ако си сучат нормално. Все пак предното мляко винаги е вода Wink а с него се утолява жаждата.
И запомнете от сега. Различната от мляко храна до първата година е за ЗАХРАНВАНЕ, НЕ ЗА НАХРАНВАНЕ. Т.е. ако когато захраните децата не изяждат заветните 180 гр (цяло урканче) на едно хранене, не е болка за умиране. Различната от мляко храна е за опитване, млякото е истинската храна. Разбира се годинката е ориентировъчен период. Някои още на 10 месеца ще ядат по цяло бурканче, други на година и два-три месеца ще ядат по толкова... важно е да следите детето си, а не колчествата. ако то е жизнено, здраво и усмихнато - всичко е ОК Grinning

# 261
  • Мнения: 3 926
И нашата лекарка казва "сок", ама казва "домашен".
Купешкия нищо ценно няма да даде на бебето.
Ако научиш технологията за производство на тези неща, не само няма да даваш на бебето, ами и ще ти се догади.
Ако изцедиш сок от ябълка и го погледаш 15-20 мин, ще видиш как от светъл и бистър става мътен и кафяв. Това е, защото в разрушената растителна клетка се отделят ензими, които допълнително разрушават съставките, а на въздуха витамините се окисляват и въобще - след 10 мин в сока има само следи от полезните неща.
Защо купешкия сок има приличен вид - защото е обработен със стабилизатори и консерванти. С други думи, биомолекулите са разрушени.
Затова се казва, че е най-добре плодовете да се ядат цели, а не смачкани на сок.
А че бебето е малко да хрупа ябълка - да, малко е.

Не се чувствам "параноична кърмачка", щото моя син така и не успя да се кърми, ама и като е хранен с АМ, пак не съм бързала да му давам сокове. Истински е почнал да яде пюренца с лъжица на 9 месеца, (от 6-9 само е хапвал няколко лъжици), сокове не съм му правила, но сега си хапва ябълка, диня, банани и тн плодове с огромен апетит, и е силен и здравичък.

Ако природата беше "предвидила" бебето да яде сок, щяхме да пускаме сок, а не кърма.
Не съм видяла котка да пасира месни пюрета, или крава да дава сок от трева


Ето това е цитат на една мама от тема в кърмаческия. За да не излизам параноичка Wink , вманиачена и т.н. за хора, които минават мимоходом през темата Grinning

# 262
  • Мнения: 1 298
Асе,много си несериозна  Wink

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Искам да попитам, тъй като шоколад не е препоръчително да се яде като кърмим как стой въпроса със сладоледа? Аз на ден доста си похапвам сладолед, в тея жеги няма как ooooh! и мисля да минавам на сладоледена диета и течности  Laughing

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 858
ей сега ми хрумна едно заглавие 
"Ах,тези Юлски бебоци,на мама и татко сладките мишоци"
 Party

# 265
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте пак мами!
Забравих да ви питам как сте с килограмите. Толкова се радвах, че качих само 15 кг, но...... След като родих смъкнах само ПЕТ и сега за цял месец само 1. Имам още цели ДЕВЕТ кг отгоре... smile3511 newsm45. Направо ми иде да се  #2gunfire. Всичко ми е на дупето, корема и бедрата. Embarassed 

# 266
  • Мнения: 1 298
На мен ми остават да сваля 4 до 48кг  Party
Ама няма да си давам зор сега докато кърмя.  Hug

# 267
  • Мнения: 3 926
Рени, кофтито е, че три дни за нищо не ми стигат Sad Видях се с двете си дружки и всичко друго беше за родата... ама няма как.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Рени newsm74. Аз бях така с първото раждане, а ма сега...........

# 269
  • Мнения: 1 298
Ако имаше 1 свободен час щях да дойда до центъра.Разчитах на теб да ми обясниш за столчето за кола.Ама нищо аз ще налучкам някак.   Hug
morskasirena   Heart Eyes  покрай бебчо ще ги свалиш без да се усетиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт