Плаче ЮЛСКОто човече, колики го мъчат вече

  • 11 731
  • 310
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 926
Жоржи, не само е възможно, ами е точно от това. Мажи се с това, с което мажеш бебето и се радвай, че само те сърбят, защото иначе болката е все едно множество иглички се забиват в зърното.

# 301
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Ох,прочетох всичко,бравос на мен Wink
Естествено сте засегнали много проблеми,ще се включа и аз по някои.
Даниелка 77,и нашата мома май я е страх да спи сама. Заспива ми в ръцете,изглежда дълбоко заспала дори и непосредствено след като я сложа в креватчето,а след 10 мин е кокоряк. Следват пак ръце и пак и пак докато се умори. Много ни е трудно пустото заспиване. Но пък заспи ли,може да откара и 5 часа сън. Не съм пробвала с моя дреха,ама ще пробвам. Иначе през нощта си правим почивка от 6 часа,само че вместо храненето в 3 ч,пропускаме това в 24 ч. Т.е. като се нахраним към 21 ч,заспиваме /малко трудно/ и се будим по часовник към 3. И това не съм го наложила аз,тя така си процедира от първия ден. За сметка на нощта,през деня нямаме никакъв режим.
Нарина,и Дая обича да спи по корем, Това го разбрах след като веднъж ми заспа в ръцете по корем и така ми беше удобно да я оставя на леглото. Не исках да я обръщам да не се събуди. Тя пък взе че спа 4 часа.Сега често я оставям така.
Шевовете ми минаха за 10-тина дни-миех се само с вода и пръсках с Бивацин. Намах много проблеми с тях,по-гадни бяха хемороидите. Лохиите ми свършиха след месец. От една седмица практикуваме кекса,и си е все така гот Peace Е,отначало бях малко стегната,но всичко бързо влезе в норма. Обаче незнам как ще се пазим. Какво ще кажете за спиралите? Колко време след раждане се слагат?
Вигантола си го давам по 2 капки.В тези жеги сме си повече в къщи,на климатика. Отдавна го пускаме при бебка на 27-28 градуса. Обличам я с боди с къс ръкав,или потник и без чорапи. Завивам я само когато спи с лека пеленка/.
За памперсите да кажа-вчера купихме Памперс 2 78 бр. за 20 лв. Излиза по 25 ст и нещо бройката. Мисля,че е много добре,май е няква прИмоция. Т'ва в Метро де.
За ваксините и аз разчитам изцяло на тези,дето са по ЗК. Ай да не сме толкова мнителни към родните светила в медицината,щото ако не бяха те... Hug
Айде до след малко,че се разхленчихме. Искаме ръчичкиии #Cussing out

# 302
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Ех,че съм глупава!
Фионка,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,мила!
Да си изкараш страхотно тази вечер и си пийни,хич не се притеснявай. И ние сме хора bowuu
За заголването на пишлето /аз нямам момченце,но знае ли се newsm78/ има пак някакви нови виждания и мнения. Но моята братовчедка си напати именно от тези новости,щото много четеше в разни статии да не пипа нищо,че природата си знае работата и ала бала. Сега мъникът й е на 1 г и 3 м и ще му режат кожичката. Вярно,че всеки случай е различен,но мамите на момченца пак да си помислят какво ще правят.
И ние даваме Бебинос-по 5 капки 3 пъти дневно. Това добре ли е и колко време да се дават-някой знае ли?
Асе,сокът от ябълка наистина потъмнява и помътнява след 10 мин. Но нали точно за това се дава непосредствено след приготвянето. А не вярвам да стои в стомаха 10 мин в този си вид.
И като заговорих за сокове,да питам мамите,които дават /сигурна съм,че въпреки звучащите правдоподобно теории за късното захранване,има и такива/. Какво друго освен моркови и ябълки може да се дава?
Ми май това е от мен. След малко ще има чип-чип baby_neutral
Имам снимки от 40 ден,но не са от цифров фотоапарат,и ще трябва да ги сканирам за да ги кача в албума.Може би по-късно като спра климатика ще пусна скенера,че още не ми се ще.
Целувки на вас и сладките юлчета! Hug

# 303
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 
Честит рожден ден на Фионка! Много здраве и любов!Да имаш много поводи за радост!
   Честита месечинка на  днештните бечовците!
  На бебока на IVAIA честит имен ден! Да й  е здраво и живо бечето!

 За обличането на бебоците при климатика-Йоанна е само по потниче боди и с чорапи или терлички.Но тя с и е така и без да е включен климатика. Изстива цялата от краката.Завивам я с една тензухена пелена и толкова. Иначе като е горещо и става неспокойна.А напоследък  ревем като ни се спи и не можем да заспим.Ето пак....
  Голям проблем с това заспиване.
    Това с цигарите направо ме уби,бе Асе! Значи няма да ядем това или онова, няма да пием лекарства,когато се налага за здравето ни, обаче можело по 20 цигари на ден! #Crazy #Crazy #Crazy  Е,това си го биваше! Значи плодовете,киселото мляко и разните му там"забранени неща за кърменето" са по-вредни от 20 цигари на ден! А стига, бе!
   Исках да питам,гледам има по-големи от нас на кг, с кой номер памрески сте вече. Аз мисля да мина на №3 4-9 на Памперс,че тия като ги напикае и като че ли й умаляват. Почват да й се врязват по крачетата.
  За сега като че ли ни намаляват коликите,но ние ги морим с Инфакол-а.Доволна съм, но и от Саб-а бях доволна. Някой беше питал дали Еспумизана задължително запича-не, това си е индивидулно.Ако не се запече-супер!
   Сокче и от сливи съм давала ,от круши също!
  Айде оставям ви ,че бати си дойде от лагер и искам да си видя и другото детенце, че се затъжих за него!

# 304
  • Мнения: 3 926
А за цигарите казах, че Ла лече позволяват. Аз не съм съгласна, но съм длъжна да ви информирам, понеже имаше въпрос.
Винаги се старая първо да дам специализирано мнение, а после моето лично Wink Мисля, че не сте ме приели като приятелка, защото ви налагам моето мнение и начин на гледане на детето, а ви поднасям смляна научна информация Grinning
Нан, на бебето му липсва голяма част от бактериалната флора, която преработва соковете и наистина може да се получи така, че да престои в стомахчето. Още повече, че тръгва по червата почти в непроменен вид, пак поради същата причина.
Лично аз бих дала сок от бяло грозде или диня на такова малко бебе (не, че ще го направя Wink казвам какво бих предпочела). Ябълката е високо киселинна, а морковът - целулозен. Но ти решаваш. И понеже така и така подхванахме темата... ще е полезно за всички Simple Smile Би ли казала защо смяташ, че е важно да се даде сок толкова рано. Иложи твоите причини. Мисля, че целият форум е пълен с достатъчно спорове по този въпрос и тук няма да се заформи нищо такова Grinning Ще ми е интересно, а и честно казано любопитно и приятно да разбера защо си избрала този път, въпреки количестовто информация, което имаш Hug

# 305
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Assinka,да ти кажа усещам леко боцкане.ще се оправя ли само с мазилцето с което мажа и малкия?ако знаеш какво още мога да направя,кажи.Че ние маже така да си ги предаваме тея гъби до............

# 306
  • Мнения: 2 653
Аз съм пак Mr. Green
Благодаря за пожеланията.
Ние днес бяхме на планина- тук в софия като тръгнахме беше 35 ', а като стигнахме на мястото на Витоша беше 23'.Бебка папка на чист въздух и спинка малко.
А всъщност защо не се прави секс преди да свършат напълно лохиите?При мен някой дни не ми тече нищо по цял ден - и днес беше така (за мое щастие) и докато майка ми гледаше бебка до към 3 ччаса, ние се излежавахме и още нещо....  luvbed -Та цели 4 пъти.И съм толкова щастлива.
Отивам да спя сега , че съм много изморена.
Лека и спокойна нощ!
Честит имен ден на Самиул!

# 307
  • Мнения: 3 926
Фиона, а честито подарък за рожденния ден - при това цели 4 броя Mr. Green Айде стига хвалби, че вече две седмици не съм си виждала мъжа Stop Wink
А за секса - лохиите са онова, което организмът изхвърля от натрупаните 9 месеца мръсотии. И хич не е здравословно за мъжа да има контакти с тази, хм, "фекална" маса, която излиза от там Wink С презерватив може, ама при повечко шевове може да опъва, та най-добре да се изчака да свършат лохиите.

# 308
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Асе,аз точно за динята се чудех newsm78
Моите доводи ли? Ами те няма да са толкова полезни за другите,както твоите,не са така информативни Hug Моите са елементарни и повърхностни,тъй като аз хал хабер си нямам от медицина,биология,химия  ooooh!/освен това,което сме учили в училище/.Но ще се опитам да обясня:ти се основаваш на научна информация за опити и изследвания,нали? Аз изобщо не оспорвам нейната истинност,но имам право да не се доверявам. Аз също се основавам на научна информация,само че тя ми е предадена от хора,които са се запознавали с нея поне 10 год. /визирам докторите/.Надявам се не я оспорваш,но не й вярваш. Тогава какво имаме?-два еднакви по сила доводи,с противоположно значение. Тогава какви спорове,какво чудо?!
Но лично за мен има един много силен довод-ОПИТЪТ. Ще се повторя но пак ще кажа,че ние сме живо доказателство,че даването на сокове не е чааак толкова вредно. Сигурна съм,че твоята майка също ти е давала и ти си жива и здрава /да си още 100 год/.
Ще се опитам също така да намеря книгата в която пише за изключителната полза от соковете пред самите плодове и зеленчуци.
Айде стига съм философствала Blush,я да си пълним темичките с по-интересни от доводи,причини и следствия неща. Важно е бебчетата да са ни живи и здрави,а всеки да вярва в каквото си ще Hug

# 309
  • Мнения: 3 926
За съжаление аз, мъжо и още бая народ, който познавам сме живо доказателство за оцеляване, но и нанесени щети Wink На дванайсет бях с гастрит. Сега си имам и колит към него, а и миниатюрни язвени петна в горната част на стомаха Sad Аз затова те подчоплих Wink И да ти кажа изобщо не съм мислила за научните доводи, когато реших, че ще захраня Сияна късно. Тогава слушах повече сърцето си - после започнах да чета научните статии по-подробно. Та се запитах как прабаба ми е давала сок? Ами никак. Дала е плод, когато детето е можело само да дъвче. В природата няма начин да дадеш сок или вода, но има как да даваш кърма. просто си представих, че живея в пещера Grinning
А ви замерям с научни доводи, защото звучат по-тежко Laughing Но честно, първоначално моите бяха горепосочените. имах късмет прабаба да беше жива до 19-тата ми година и си спомням, че е казвала, че захранила баба като й поникнали зъби, с брашняна каша. Майка ми си спомни други работи... за сведение баба ми и дядо ми са по на 76 години и стомашни проблеми нямат.
изобщо тяхното поколение е много по-здраво, а и алергии нямат в такива количества. Та това ми бяха доводите, де Wink

# 310
  • Мнения: 502
Айде в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт