Плаче ЮЛСКОто човече, колики го мъчат вече

  • 11 739
  • 310
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 653
Диди, София не беше акала почи 2 дена, напъваше се страшно много, и нито ядеше нито спеше нормално.Аз бях твърдо против термометъра, но  така ми дожаля.Надявам се да не го ползвам повече.
Ние сме по памперс цял ден-такава жега у нас е 32 градуса #Crazy
Мъжът ми ми подари един бебефон , който мери и температурата и ако стане над 30 при бебето или много ниска -при мен започва да пищи.Днес ми надъ главата почти цял слетобед пищя.
А снимка ще ви покажа тези  дни.Довечера ще излизаме с мъжът ми , а майка ми ще гледа детето. .Че утре имам рожден ден , а в понеделник мъжа ми има важна среща и не може утре да празнуваме.Цял ден се цедя, за да и оставя за 3 хранения мляко, че да мога да пийна вино и после да я храня с цедена кърма,  до сутринта.И ще се снимам.Тя прическата ми е почти старата, само че единствените бабини девитини през бременността бяха да не се постригвам.Казаха ми го и после не ми се искаше да го правя от суеверност и косата ми стана ужасна.За това толкова съм щастлива, че съм подстригана и боядисана.
Равия, блазе ти, ние сме канени на сватба септември, но май няма да ходим, че е в Пазарджик и няма как с бебка.
Аз свалих  след раждането 6 кг, и до сега още 3, остават ми 7

# 271
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честити месечинки на бебоците!  bouquet Да са живи и здрави и много послушни! Hug
Ние вече си акаме- това беше само за един ден и сега сме добре  Praynig
Рени, и при нас караниците са заради компютъра и най-вече заради тъпата игра контра страйк #2gunfire
Делфинче, и аз си хапвам сладолед  Peace- защо мислиш че не може да ядем newsm78
А за килограми не ми се говори  Embarassed #Cussing out имам много за сваляне, след идписването бях -10, но има още.... ooooh!
Морска сирена дано всичко е наред при вас Praynig

# 272
  • Мнения: 2 653
Жоржито, и  моята бебка май е претоплена.Точно както го описваш- рев , дремне малко, рев.Нищо не можах да свърша- цял ден се гушкаме и суче.И вода и давах- не помага.Дори понякога не помага и като я гушна.Само докато я къпя и мия е кротка.Цялата е червена.От 2 дни спи спокойно през нощта само ,когато захладнее.Днес я държах голичка , по памперс , но пак рева много.Има ли нещо , което трябва да се направи в такива случаи?

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Fiona,на нас педито ни исписа калциум глюконат ампули и давам вече трети ден два пъти по 4мл.вече е добре и няма пъпки.купуваш 10куб.спринцовки и тя една ампула е точно толкова.направо изцъркваш в устичката 4куб.само внимавай да не се задави,по лекичко.ако искаш все пак се обади на вашето педи,може тя нещо друго да каже
дано да се оправите бързо  bouquet  bouquet  bouquet

# 274
  • Мнения: 1 298
Фиона как разбираш че е претоплена? Има ли малки червени пъпчици newsm78
Диди при нас пък е няква стратегия с едни летящи животни.Игрят я в инет  Tired

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Добро утро!
Като чета всички сте запечени само ние обратно. Тези дни освен, че много Misc Baby Bottle и много акаме. Вчера три пъти и ако нямаше промяна в изгледа на акото щях да си помисля, че нещо се е разстроил. Ние сме вече само на АМ и уж то запича.. Такива са моит мъже - и баткото и таткото. Хапнат нещо и айде в WC . Все си правя майтап, че хабят само храната и ще заключвам WC то след храна.  #Crazy
А ма каква тема захванах от сутринта! Joy
Лек ден на всички!  bouquet

Честит рожден ден на Фиона!
Да си здрава, щастлива и много обичана!

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 08:41 от morskasirena

# 276
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Добро утро и от нас!
  Морска сирена, един съвет- спри да ги храниш, така хем няма да хабиш храната, хем няма защо да ходят в WC  Joy Joy
   Вие сте добре,само по един мъж ви обсебва компа, а при нас особено баткото като седне и после трябва да го изстъргвам от монитора. Играе на някакво "Му"- с някакви летящи чудновати същества или на коли и само се чува свистене. Таткото добре ,че на работата има компютри и там се наиграва. В къще рядко играе на нещо. Обикновено нещо прави на компа-чисти го, инсталира разни нещица. Вечер като се забият на TV-то,тогава настъпва и моето време.
   Абе,момичета пускайте си климатиците, тия дето ги имате де. Няма страшно от изстиване,децата трябва да свикват все пак. Само не трябва да има голяма температурна разлика. И да не стоят на движението на въздуха отклиматика. Все пак и нас ще ни е по-добре като е по-хладничко.

# 277
  • Мнения: 166
Здравейте,аз няколко дена не съм писала, но имах малко проблеми(не с детето) и не бях в настроение.
Честит рожден ден,Фиона! Да си жива, здрава и много весела и усмихната!
Павел не иска да спи като е горещо и мрънка, уж му се спи а не може. Спи само като го закарам в парка.Вчера например жел ден не можа да заспи и заспа чак след 19ч като го изведох.Не го будех за никакви нощни хранения. той спа до 2.30 през ноща.И през деня като заспи в парка откарва по 4 часа, така че никакво будене за ядене.Така или иначе му се събират по 6 хранения.
Морскасирена с какво АМ го храниш че няма запек?
Аз като се прибрах от болницата бях -9кг, после свалих още 3 и толкова, не мърдам вече, а има да свалям още поне 6.
Приятен ден! Hug

# 278
  • Мнения: 129
Жоржито, и  моята бебка май е претоплена.Точно както го описваш- рев , дремне малко, рев.Нищо не можах да свърша- цял ден се гушкаме и суче.И вода и давах- не помага.Дори понякога не помага и като я гушна.Само докато я къпя и мия е кротка.Цялата е червена.От 2 дни спи спокойно през нощта само ,когато захладнее.Днес я държах голичка , по памперс , но пак рева много.Има ли нещо , което трябва да се направи в такива случаи?
Здравейте от нас с бебка Мадлена!
Фиона, в такива случаи се пуска климатик или вентилатор, разбира се, струята въздух да не е насочена към бебчето. Педиатрите, с които сме се консултирали, казват, че температура от 22-23 градуса е подходяща за бебчето и повече води до претопляне, какво да кажем за 30-32 градуса?
Ние още от болницата сме на такава температура с климатик, от разходките по топлото й се появиха пъпчици, изписаха ни разни мехлеми, но единият педиатър каза "само си давате пари за мазила, дръжте я на 22 градуса и ще се оправи" и така стана и кожичката и сега е точно като на бебенце - мекичка, да я схрускаш.
Лек ден, че днеска май ще е пика на температурите!

# 279
  • Мнения: 2 653
Искам помощ от вас-снощи решихме с таткото днес да не я кърмя а да я храня от шише, за да мога па пийна малко алкохол.Та искам да питам,най-вече Асинка,Снощи съм пила алкохол (Бейлис) и пуших няколко цигари-последно към 4 часа.Кога най-рано мога да я кърмя без да и предам от тези гадости?А и ако я я храня цял ден от шише -дали няма да иска да суче вечерта?
 Хайде и вас да ви почерпя , че имам рожден ден ! Misc Baby Bottle  party023 Wine Glass
Вчера направих торта вкъщи!И стана много сполучлива-сега като стане и мъжа ми ще я опитаме-дано да е и вкусна!
Снощи ни беше много хубаво- ходихме даже и в Червило-и понеже съм поотвикнала от дандания като ми се приспа там от унасящата музика- мъжа ми си умря от смях с мен.Прибрахме се чак към 5 часа-а бебка си е спала хубаво и си е изпапкала всичко.Сега като се престраших да я оставя и сега даже плануваме да ходим на една сватба.(и дори не се обадих нито веднъж- мъжа ми ме удържаше, че ако има нещо майка ми ще звънне, а аз да се успокоя)

[lquote author=plamebg ink=topic=119329.msg2236617#msg2236617 date=1156057009]
, че температура от 22-23 градуса е подходяща за бебчето и повече води до претопляне, какво да кажем за 30-32 градуса?
[/quote]
 Де да можехме!!!Ние нямаме климатици- за съжаление хазяите ни са идиоти и не дават да се дупчат стените #Crazy
Даже мъжа ми прекара от техния интернет до нас и къртиха пред блока- после плаща за нови плочки и докараха кабела до апартамента и не дават да си пробием дупка да си го вкараме.Кретени.Дано догодина сме си в наш дом newsm17
А предполагам че е претоплена, за това питах за симптомите по-преди.Има бели пъпчици по личицето само, иначе плаче безпричинно по цял ден докато са жегите , а спи спокойно през нощта, когато е хладно.Може да не е претоплена, но във всеки случай е от жегите.
След храненето в 6 следобед -не я будя изобщо- когато тя се събуди тогава яде- поне да си поспи детенцето.
Жоржито, калциум глюконат ампули  не е ли за обезводняване?
Морска сирена, и ние имахме разстройство- веднага след запека.Но май и е минало .
Хайде аз отивам пак да спя - ех, друго нещо е някой да те отмени!

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 10:53 от fiona

# 280
  • Мнения: 1 298
Ravia ти как обличаш бебето като е пуснат климатика и на колко градуса го включваш.Ние не пускаме но днес май ще сме на климатик че много горещо  Tired

# 281
  • Мнения: 660
Фиона, аз не съм Асинка, ама да си кажа мнението - алкохолът е с най-висока концентрация в кърмата 30-60 мин след поемане на гладен стомах и около 60-90 мин, ако е поет заедно с храна. За цигарите не знам точни стойност, но мисля, че е минало достатъчно време и можеш вече спокойно да си я кърмиш. Ако все пак се притесняваш, а и имаш изцедена кърма, не забравяй да се изцеждаш междувременно, за да поддържаш лактацията, а за биберона не се шашкай толкова - Самуил 4 дена го хранихме в кувьоза с биберон и като го извадихме си засука от раз, а и ми се е налагало и вкъщи да се цедя и да го оставям майка да го храни и после не е имало проблеми. Бибероните ми са на Авент (казвам го, защото помня, че преди да ги взема в болницата го хранеха с техни някакви обикновени биберони и като взех авентските имаше проблеми с преминаването към тях, но после с преминаването към гърдата нямаше проблеми).

Да се отчета, че днес ходихме до църквата да се очистим и въведем детето и сега чакаме гостите.

# 282
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ФИОНА! ДА СИ ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА, МНОГО ОбИЧАНА И БЕЗБРОЙ ПРЕКРАСНИ МИГОВЕ С ДВЕТЕ ТИ НАЙ-СКЪПИ СЪЩЕСТВА !  bouquet Hug  bouquet
Тези пъпчици, които ги описваш може и да не са от претопляне- и ние имахме такива по лицето (с бяло връхче) след което си останаха само пъпчици без връхче, и се надявам скоро да се махнат, защото ми писна от тях! Сега имаме съвсем малко по ръчичките, които вече според мен са от претопляне, защото са много дребни и много на едно място!
Ох, в тия горещини едвам заспива, но ако сме навън и го возим с количката откъртва веднага!

# 283
  • Мнения: 660
Брей, че съм шматка doh

Честит рожден ден - с пожелания за красив и осмислен житейски път, носещ ти удовлетворение и вяра доброто и любовта!   bouquet

# 284
  • Мнения: 1 298
Галко също много обича да спи навън.Пу-пу че ми е кротко детенце  Heart Eyes

Фиона честит рожден ден мила  Hug Пожелавам ти скоро да не се налага да се съобразяваш с дупки и хазаи.Хайде кърми си бебката и не се притеснявай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт