Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 42

  • 39 543
  • 876
  •   1
Отговори
# 615
  • sofia
  • Мнения: 419
На мен много често ми излиза реклама на Тобо.Май много са се настройли и сега хлъц.

# 616
  • Мнения: 25 757
На мен днес ми излезе един мезонет в центъра на Варна, без посочена цена.

# 617
  • Мнения: X
И аз съм като Емма, никакви реклами на имоти не ми излизат. И е права, че зависи какво четете.
Скрит текст:
Строителите скоро ще се молят на купувачите изглежда. В момента масово и отчаяно спонсорират рекламни постове със сградите.
От няколко дни във фийда на фейса всяка втора реклама е за знаен и незнаен проект в строеж с всевъзможни отстъпки. Дори извън София вече се появяват, което не е било при мен.
Разбира се коментарите отдолу са поразяващи от присмех и подигравки до прогнози за пълен крах.

След като свърши Пандемията ще дойде вълната на икономическата криза, която ще е унищожителна.
Това в момента е само анртакта. Имаме над 45 000 новобезработни за три седмици.
Затова Европа вече се усети и започнаха да огласяват разтягане на мерките, Австрия, Германия, Чехия, Гърция.
Щом хората няма да имат пари значи всички браншове ще са ударени. За пореден път казвам, че не виждам никакъв позитивизъм от падането на цените поради предстояща бедност на населението.
Споделям това мнение изцяло.

# 618
  • Мнения: X
Щом хората няма да имат пари значи всички браншове ще са ударени. За пореден път казвам, че не виждам никакъв позитивизъм от падането на цените поради предстояща бедност на населението.

Принципно е така, но може хората да са се презапасили с кеш и да чакат да паднат цените, че да ги изхарчат. Примерно да имат сега едни 2-300000 евра дето и да останат без работа, все ще има и за по-евтин апартамент, хем и за препитание. Знам ли...

# 619
  • Мнения: 3 805
Има хора, които са имат кеш. Просто не смятат, че двустайна панелка в София, за тотален ремонт струва 80 000 евро.
Няма нищо лошо, цените да се нормализират.
Така хората ще извадят парите и ще завъртят колелото.
Икономическата криза, все още не е повсеместна.

# 620
  • Мнения: 177
На мен много често ми излиза реклама на Тобо.Май много са се настройли и сега хлъц.

Да, явно са предплатили СЕО пакет за година време. Но иначе те са от сериозните фирми с добро качество, в бързия коридор на РББ за ипотеки са и почти всичко им е разпродадено в двата текущи обекта. Януари много сериозно се бях замислил дали да не взема един маломерен тристаен, но просто ми беше в прекалено далечен квартал...

# 621
  • Мнения: X
Щом хората няма да имат пари значи всички браншове ще са ударени. За пореден път казвам, че не виждам никакъв позитивизъм от падането на цените поради предстояща бедност на населението.

Принципно е така, но може хората да са се презапасили с кеш и да чакат да паднат цените, че да ги изхарчат. Примерно да имат сега едни 2-300000 евра дето и да останат без работа, все ще има и за по-евтин апартамент, хем и за препитание. Знам ли...
Имам няколко познати с надиплени по 200-300 000 евра и хич не се радват на ситуацията. Парите не са им паднали от небето. Сами си ги изкарват и в момента хич не са доволни от несигурното им бъдеще и намалялите им доходи.

# 622
  • Мнения: 41 016
Имам няколко познати с надиплени по 200-300 000 евра и хич не се радват на ситуацията. Парите не са им паднали от небето. Сами си ги изкарват и в момента хич не са доволни от несигурното им бъдеще и намалялите им доходи.

Именно. И аз все това пиша - да имаш пари не е основания да ги похарчиш. Харчиш когато си убеден, че си струва и че харчът после няма да те постави в неизгодно положение.

# 623
  • Мнения: X
Аз просто се опитах да дам логично обяснение за радващите се Simple Smile

# 624
  • Мнения: 18 559
Радват се тези, които не могат да си направят сметката колко ще пострадат.

# 625
  • Мнения: 41 016
Радващите се са малко на принципа "Не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле".  От кога си мечтаят да дойде криза и да смачка "богатите", пък няма значение с тях сами те какво ще стане.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 20:54 от Черна станция

# 626
  • Мнения: 25 757
И да имаш пари не е лесно.
Как да ги държиш, в евро ли, в лева ли...Имот ли да купиш, земя ли...или да си стоят на влог...или пък в трезор...
Една идея е по добре да имаш, отколкото да нямаш.Но и страха да не се обезценят не е за пренебрегване.

# 627
  • Мнения: 41 016
И да имаш пари не е лесно.
Как да ги държиш, в евро ли, в лева ли...Имот ли да купиш, земя ли...или да си стоят на влог...или пък в трезор...

Принципът на дядо поп - и бира, чадо, и бира Wink

# 628
  • Мнения: 25 757
И да имаш пари не е лесно.
Как да ги държиш, в евро ли, в лева ли...Имот ли да купиш, земя ли...или да си стоят на влог...или пък в трезор...

Принципът на дядо поп - и бира, чадо, и бира Wink
Знам, аз.
Страх лозе пази.

# 629
  • Мнения: 479
Я ми кажете как иначе да паднат цените на имотите?

Общи условия

Активация на акаунт