Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 142 255
  • 1 703
  •   1
Отговори
# 1 245
  • София
  • Мнения: 3 201
.......
Професор Бранков, по препоръка на наблюдаващия хирург и Ваша, направихме ЯМР. Резултатът е следният:
Средно разположено локално мастно натрупване в дорзалната част на шията с наличие на фиброзни промени в по - дълбоките му участъци.
Препоръки само за наблюдение.
Каква е Вашата препоръка?

Трябва да видя файловете на ЯМР.

# 1 246
  • Мнения: 14
Здравейте проф.Бранков! Детето ни на 3год и 10мес. беше оперирано от ингвинална херния на 26.06 този понеделник. Възстановяването след операцията е видимо добре, но на следващия ден започна да излиза ситен груб обрив по цялото тяло. Правихме кръвни изследвания добре са. Според алерголог не е алергична реакция, педиатри също не можаха да установят причината за обрива. Искам да ви попитам във вашата практика имали ли сте подобни случаи и възможно ли е този обрив да е вследствие на операцията?

# 1 247
  • София
  • Мнения: 3 201
Здравейте проф.Бранков! Детето ни на 3год и 10мес. беше оперирано от ингвинална херния на 26.06 този понеделник. Възстановяването след операцията е видимо добре, но на следващия ден започна да излиза ситен груб обрив по цялото тяло. Правихме кръвни изследвания добре са. Според алерголог не е алергична реакция, педиатри също не можаха да установят причината за обрива. Искам да ви попитам във вашата практика имали ли сте подобни случаи и възможно ли е този обрив да е вследствие на операцията?

Не съм имал. Би могло да е реакция на упойката.

# 1 248
  • Мнения: 14
Здравейте проф.Бранков! Детето ни на 3год и 10мес. беше оперирано от ингвинална херния на 26.06 този понеделник. Възстановяването след операцията е видимо добре, но на следващия ден започна да излиза ситен груб обрив по цялото тяло. Правихме кръвни изследвания добре са. Според алерголог не е алергична реакция, педиатри също не можаха да установят причината за обрива. Искам да ви попитам във вашата практика имали ли сте подобни случаи и възможно ли е този обрив да е вследствие на операцията?
[/quote]

Не съм имал. Би могло да е реакция на упойката.
[/quote]
Здравейте проф.Бранков! Детето ни на 3год и 10мес. беше оперирано от ингвинална херния на 26.06 този понеделник. Възстановяването след операцията е видимо добре, но на следващия ден започна да излиза ситен груб обрив по цялото тяло. Правихме кръвни изследвания добре са. Според алерголог не е алергична реакция, педиатри също не можаха да установят причината за обрива. Искам да ви попитам във вашата практика имали ли сте подобни случаи и възможно ли е този обрив да е вследствие на операцията?

Не съм имал. Би могло да е реакция на упойката.
Благодаря!

# 1 249
  • Мнения: 11
Здравейте, професор Бранков! Синът ми е на 1 г и 6 м. Откакто е на 3 м. пробваме забелване при всяко миене, но степента на фимозата е много изразена - при опъване се вижда само една малка дупчица с диаметър под 5 мм. Педиатърът ни каза, че няма да мине без операция. Пробвахме и с кортикостероиден крем по лекарско предписание на уролог, но имаше много малък прогрес и като се спря пак се върнахме на начално положение. Появиха се и гъбички в резултат на кортикостероидния крем. Какво бихте препоръчали в такъв случай - пълно обрязване, частично, с лазер? На каква възраст е подходящо, за да не се срастне наново? Ако няма опасност за повторно срастване, предпочитаме сега да направим операцията, докато още не разбира. Има ли опасност за здравето на детето в момента?

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 12:07 от keira_knightley

# 1 250
  • София
  • Мнения: 3 201
Препоръчва се пълно обрязване. Няма значение дали е с лазер или по стандартния начин. Няма определена възраст за тази манипулация.

# 1 251
  • Мнения: 26
Здравейте, при нас е от самото раждане, има ли нужда от допълнително лечение?

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 23:04 от Anna96

# 1 252
  • София
  • Мнения: 3 201

Здравейте, при нас е от самото раждане, има ли нужда от допълнително лечение?

Няма нужда. Това са малки капиляри, които могат да се разнесат спонтанно. Все пак нека да го видя след 3 месеца-

# 1 253
  • Мнения: 26

Здравейте, при нас е от самото раждане, има ли нужда от допълнително лечение?

Няма нужда. Това са малки капиляри, които могат да се разнесат спонтанно. Все пак нека да го видя след 3 месеца-
Добре

# 1 254
  • Мнения: 1
Здравейте,имам момче на почти 5 год,близо вече месец се оплаква от болки в корема казва че са около пъпа,ходи си редовно по голяма нужда,отначало болките бяха доста по често ,изписаха му спаскоприл. Но сега 1-2пъти в деня се оплаква,не яде много разнообразна храна ,никакви супи неиска. Какъв може да е проблема ?

# 1 255
  • Мнения: 7
Здравейте, д-р Бранков!
Поради непрестанния рев на момиченцето ми(2-месечно) и стомашните неразположения реших да я заведа при д-р Лазарова в Неоклиник,която практикува и в Токуда. Минахме преглед и тя определи ,че става въпрос за кърмаческа дисхезия. Но по-късно същия ден при смяна на памперса напипах още един бонус над слабините... Д-р Лазарова ми отговори,че може да става въпрос за ингвинална херния или лимфен възел и да наблюдавам дали се свива, когато бебето не плаче, което е рядкост при нас,но все пак не ми изглежда толкова подуто в състояние на покой... Твърдо е на допир и е не по-малко от 1,5см. Доста съм притеснена, защото прочетох,че това състояние не е за подценяване, а не знам за какъв период мога да изчакам за преглед при добър специалист. Може ли да дадете насоки как да процедирам и къде да отида?
Прикачвам и снимка:

# 1 256
  • София
  • Мнения: 3 201
На това място най-често се появява ингвинална херния. Много рядко се случва тя да се заклещи. Оперираме ги когато бебето навърши 6 месеца.
Ако искате спешна консултация идете в детска хирургия на "Пирогов". Аз лично преглеждам в Детския център на Токуда между 10 и 14 часа.

# 1 257
  • Мнения: 3
Здравейте, д-р Бранков. Синът ми е на 2 месеца. От бебе виждах, че има нещо на пъпчето, но всички лекари ме убеждаваха, че нищо му няма. На своя глава го заведох на детски хирург тук в Пловдив, според него има пъпен гранулом и се налага да се оперира с пъпна упойка, за да се премахне.(Първоначално предложи да използваме “Ваготил”, но никъде вече не може да се намери това лекарство. Случайно намерихме от една жена, която ни даде малко количество, но за жалост не ни стигна.) Четох различни отзиви на майки в интернет и очевидно има и други варианти. Вие какво бихте ни препоръчали. Бихме дошли и до София. Благодаря Ви предварително !

П.с Прикачвам две снимки - втората е от сега след като изразходвахме Ваготила.

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 16:14 от Lina98

# 1 258
  • Мнения: 1
Здравейте, проф.Бранков,
Дъщеря ми е на 4г.6м.
Роди се в началото на 37г.с. с тегло 2,340. От малка беше ревливо бебе и пъпчето изскачаше. Имаше период, в който лепяхме лепенки, но кожата й ставаше на рани и трябваше да мине време, за да излекуваме кожата. Пъпът й така и не се прибра.
Бяхме правило консултация при д-р Цвятко Георгиев, когато тя беше на 4м. и той ни каза, че ако не се прибере до 9м. ще трябва операция. Изчакахме.
Сега пъпчето й изглежда така.

Показала съм снимки в изправено положение и в легнало. Моля за експертно мнение. Какво да правим?



Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 12:15 от Margarita Ristovi?

# 1 259
  • София
  • Мнения: 3 201
Здравейте, д-р Бранков. Синът ми е на 2 месеца. От бебе виждах, че има нещо на пъпчето, но всички лекари ме убеждаваха, че нищо му няма. На своя глава го заведох на детски хирург тук в Пловдив, според него има пъпен гранулом и се налага да се оперира с пъпна упойка, за да се премахне.(Първоначално предложи да използваме “Ваготил”, но никъде вече не може да се намери това лекарство. Случайно намерихме от една жена, която ни даде малко количество, но за жалост не ни стигна.) Четох различни отзиви на майки в интернет и очевидно има и други варианти. Вие какво бихте ни препоръчали. Бихме дошли и до София. Благодаря Ви предварително !


В най-новата научна литература се препоръчва тези пъпни полипи да се третират с обикновена готварска сол. Целта е полипът да изсъхне. Посолявайте го сутрин и вечер и след 30 минути го изплаквайте. Подсушавайте леко. Имам вече положителен опит с две бебета.

Общи условия

Активация на акаунт