Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 138 307
  • 1 683
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 285
Здравейте проф. Бранков, преди месец и половина правихме кръвни изследвания на сина ми на 21 месеца. Имаше повишени лимфоцити 74.2 процента при реф. ст-сти 20-45 и ниски феритини.
Сега направихме отново и ще ви пратя резултатите ако може да ги коментирате.
Той не боледува, но има подут лимфен възел(подвижен)от няколко месеца, който следим периодично. Не нараства, но и не спада. Аз лично го свързвам с  MMR ваксината.



# 376
  • София
  • Мнения: 3 189
Диагнозата "увеличени лимфни възли в червата" е доста абстрактна. Освен това Вие нищо не ми казвате - какви са признаците, има ли температура, диария, какви са резултатите от изследванията. С една дума - не става за консултация по Нета. Иначе антибиотикът е подходящ
ноември месец бяхме с инфекция на червата пак бяхме на антибитик и до преди месец имаше ангина в гърлото и после това започна коремчето и ни казаха че има увеличени лимфни възли в червата искам да знам често ли се случва при деца

Да, случва се

# 377
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте проф. Бранков, преди месец и половина правихме кръвни изследвания на сина ми на 21 месеца. Имаше повишени лимфоцити 74.2 процента при реф. ст-сти 20-45 и ниски феритини.
Сега направихме отново и ще ви пратя резултатите ако може да ги коментирате.
Той не боледува, но има подут лимфен възел(подвижен)от няколко месеца, който следим периодично. Не нараства, но и не спада. Аз лично го свързвам с  MMR ваксината.


Няма някакъв проблем при положение, че детето не е с болестни прояви. Аз бих препоръчал ехография на лимфния възел.

# 378
  • Мнения: 59
Здравейте,днес дъщеричката ми на 4г падна и си пукна челото,раната е дълбока доста не тече много кръв ,след ходене по болниците я залепиха,но ни казаха че може да се отлепи пак,как да я опазя в момента е с лепенка която трябва да махна утре и да мажа с циктраридим,казаха че ще остане белег,как мога да залечим белега и как да я опазя,колко дена е необходимо да зарасне и да се пазе и колко дена да не се мокри лепената рана

# 379
  • Мнения: 2
Здравейте проф. Бранков, в началото на месец март идвахме на преглед със сина ни и ни насрочихте дата за операция за идната седмица. Надявам се, че няма промяна предвид обстановката в страната. Благодаря.

# 380
  • София
  • Мнения: 3 189
Все още има забрана за плановите операции. Потърсете ме.

# 381
  • Мнения: 683
Здравейте,проф.Бранков.

Казаха ни,че детето е за София "Иван Рилски".
Какво мислите?
Детето е следено няколко месеца,заради топче на крака,което вече се вижда постоянно и без значение положението на крака.Двама лекари установяват повече образувания и оток.Всички казваха,че е нещо на меки тъкани,но сега казват,че не е.Детето няколко пъти казва,че не се е наспало,защото го боли крака,но предвид възрастта(4г 2м) не съм сигурна дали казва истината или си измисля.

# 382
  • Мнения: 40
Здравейте, професор Бранков. На 48 години съм и от няколко месеца ми се появи вътрешно топче на врата,, което се намира точно над кокала и, когато врата ми е опънат напред, не се напипва, а когато се върне в нормално състояние се напипва. Самото топче не ме боли, но врата ме боли често и сутрин след сън ми е малко схванат. Топчето е леко подвижно или поне така каза личната. Опасно ли е?

# 383
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте,проф.Бранков.

Казаха ни,че детето е за София "Иван Рилски".


Вие сте за детски ортопед. Болницата на Горнобански път.

# 384
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, професор Бранков. На 48 години съм и от няколко месеца ми се появи вътрешно топче на врата,, което се намира точно над кокала и, когато врата ми е опънат напред, не се напипва, а когато се върне в нормално състояние се напипва. Самото топче не ме боли, но врата ме боли често и сутрин след сън ми е малко схванат. Топчето е леко подвижно или поне така каза личната. Опасно ли е?

Не мога да Ви кажа. Консултирайте се с неврохирург.

# 385
  • Мнения: 1
Здравейте,проф.Бранков!
Синът ми е на 1г.2м. , не забелваме пениса, а издърпваме при къпане колкото да можем да го измием, днес забелязах това нещо, при допир не го боли, има същото но по-малко и от другата страна на пениса, но по към главичката, мисля че е смегма и ще мине от само себе си , но вие кажете има ли място за притеснения и трябва ли да посетим лекар или да третираме с нещо?
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 09:30 от AnMary

# 386
  • София
  • Мнения: 3 189

Смегма е, продължавайте по същия начин.

# 387
  • Мнения: 26
Здравейте, проф. Бранков! Дъщеря ми е на два месеца. Пъпчето й не се прибра и личната лекарка й сложи лепенка. От нея обаче мястото много се зачерви, а пъпчето секретираше. Опитахме втори път, но пак се получи същата реакция. В момента не сме в България. Тук ни препоръчаха да вземем колан за прибиране на пъпче. Ползваме го от една седмица, но постоянно се свлича под пъпчето. Пробвах да го стегна малко повече, но тя плаче, явно не й е приятно. Какво ще ни посъветвате? Има ли шанс да се прибере с колана? Ако не стане, какво може да се направи? Благодаря Ви! [/img]

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 18:25 от Iveli

# 388
  • Мнения: 759
Здравейте, проф. Бранков! Дъщеря ми е на два месеца. Пъпчето й не се прибра и личната лекарка й сложи лепенка. От нея обаче мястото много се зачерви, а пъпчето секретираше. Опитахме втори път, но пак се получи същата реакция. В момента не сме в България. Тук ни препоръчаха да вземем колан за прибиране на пъпче. Ползваме го от една седмица, но постоянно се свлича под пъпчето. Пробвах да го стегна малко повече, но тя плаче, явно не й е приятно. Какво ще ни посъветвате? Има ли шанс да се прибере с колана? Ако не стане, какво може да се направи? Благодаря Ви! [/img]
Аз използвах такъв колан, фиксирайте го под памперса за да не се мести.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, проф. Бранков! Дъщеря ми е на два месеца. Пъпчето й не се прибра и личната лекарка й сложи лепенка. От нея обаче мястото много се зачерви, а пъпчето секретираше. Опитахме втори път, но пак се получи същата реакция. В момента не сме в България. Тук ни препоръчаха да вземем колан за прибиране на пъпче. Ползваме го от една седмица, но постоянно се свлича под пъпчето. Пробвах да го стегна малко повече, но тя плаче, явно не й е приятно. Какво ще ни посъветвате? Има ли шанс да се прибере с колана? Ако не стане, какво може да се направи?

По принцип се смята, че по-малките хернии се затварят спонтанно към 2 - 3 годинка. Ако лепенката дразни кожата не я слагайте. С тези колани нямам опит, опитайте, но изобщо такива приспособления за хернии не се препоръчват при деца. В такива случаи аз правя операция на хернията в по-ранна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт